18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tesla Model S

Re...........ms • 2012-09-20, 18:59
fajna furka ze stajni TESLA Motors.
Full elektryk.
Jestem pod wrażeniem... shut up and take my money :D


deska rozdzielcza



ogółem

Sh...........kk

2012-09-20, 19:04
Interfejs komputera pokładowego jest taki ch*jowy...

LordMrok

2012-09-20, 19:09
Tja ale pomimo dostępnej technologii nie będziemy produkować takich samochodów na szeroką skalę bo firmy wydobywające ropę za dużo by traciły

jacekmatys

2012-09-20, 19:12
jadąc autostradą włączasz sobie sadola i oglądasz harda .....od razu mu noga z gazu zejdzie hehe

Mr.Drwalu

2012-09-20, 19:28
Elektryczne samochodziki są wyj***ne pod jednym względem ;) Za ich moment obrotowy, który jest nieziemski :D
Aa, tak ogólnie to ch*jowo się zapewne jedzie w odkurzaczu. :-/

Aeze

2012-09-20, 19:49
Też sobie wbuduję dwa ipady w konsolę środkową, a co!

dumad

2012-09-20, 19:50
jak dla mnie furka robi zajebiste wrażenie, w końcu coś pięknego i w pełni nowoczesnego co w samochodach elek. jest rzadkością. Chciałbym miec taką furkę a tylko dlatego że jest "na prąd" oraz ma połączenie z komputerem i to dosłownie.
Bo te miejskie elektryczne pierdziki są małe, brzydkie i beznadziejne...

Nawet ciekawie by wyglądało zwykłe spalinowe auto, które w desce rozdzielczej miałoby taki komputerek lub nawet malutki w stylu iPhona lub podobnej wielkości tel.

Tylko teraz sobie tak myślę... Jak wygląda sterowanie takowym komputerem w trasie?? Przecież przez te j***ne dziury nie jesteśmy w stanie obsługiwac się ekranem dotykowym. No bo jak??
chyba że przełom mogłyby zrobic polecenia głosowe. Mówisz i masz. Np za pomocą jednego przycisku na kierownicy wypowiadamy słowo i dane żądanie, polecenie włącza radio lub otwiera dach ;)

Mogliby w końcu coś myślec nad produkowaniem normalnego samochodu (np. bmw, mercedes, audi, saab, itp) z połączeniem takiego właśnie kompa....

Nie jestem w temacie ogólnie i nie mam pojęcia dlaczego jeszcze nic takiego nie produkują. Przecież teraz każdy kupiłby takie auta z bajerami

~Ludomir

2012-09-20, 20:06
Jak kogoś stać żeby wywalić 12000 pln na nową baterię, co pięć lat to ok ;) I jak komuś się chce go ładować przez pięć godzin co 200 km ;) to też może być.

HAL-9000

2012-09-20, 21:20
Ludomir napisał/a:

Jak kogoś stać żeby wywalić 12000 pln na nową baterię, co pięć lat to ok ;)


Chyba do Priusa. Taka zabawka będzie trochę droższa w eksploatacji;)

adiemus36

2012-09-20, 22:37
Zalanie samochodu(mojego) do pełna 300 złotych = +/- 700km

700 km robię w ciągu dwóch tygodni = ok 1400 na miesiąc mnożąc to przez rok czyli 12 miesięcy 16 800

W takim razie 12 000 raz na pięć lat to bardzo opłacalny biznes, zwłaszcza, że ładowanie baterii do pełna to dużo niższe kwoty niż w przypadku benzyny.

damian12091988

2012-09-20, 23:41
@up
Ale to wnętrze jest paskudne... po cholerę to drewno z taką nijaką płaską deską. Niech się skumplują z samsungiem odnośnie elastycznych wyświetlaczy dotykowych. A pardom to apple... to ni ch*ja już po rozmowach ;D

extrime

2012-09-21, 16:37
Ludomir napisał/a:

Jak kogoś stać żeby wywalić 12000 pln na nową baterię, co pięć lat to ok ;) I jak komuś się chce go ładować przez pięć godzin co 200 km ;) to też może być.


Na pełnych akumulatorach możesz zrobić 480 Km czas łądowania to 9h26min. link do przelicznika długości ładowania na kilometry.
http://www.teslamotors.com/models/charging#/calculator
mik777pl napisał/a:

przyśpieszenie niczym w mojej 30 letniej Audicy xD jednak czekam na wodór :D


Pojemność baterii: 85 kWh
Zasięg przy średniej prędkości 88 km/h: 482 km
Prędkość maksymalna: 209 km/h
Przyśpieszenie 0-96 km/h: 4,4 s chciał bym zobaczyć ten twój złom jak rozpędza się w 4,4 s
W silniku elektrycznym nie ma się co popsuć, jest bezobsługowy , nie wymaga olei ,skrzyń biegów,sprzęgieł, filtrów i w cholere innych rzeczy które ciągle się pier.... w normalnych samochodach. Takie samochody powinny już dawno być ogólnie dostępne i pokonywać odległości 100km za 3,30zł . Ale to nie możliwe w obecnie rozwiniętym systemie. Jesteśmy sługusami elit , i naszym zadaniem jest konsumować!!!

chysek_litrusek

2012-09-22, 00:34
@ dumad - polecam to auto szczególnie zimą. Zwykłego diesla ciężko odpalić, a to gówno chodzące na bateryjce w ogóle nie ruszysz. Może to ma sens w krajach gdzie jest cieplutko cały rok, ale u nas się nie sprawdzi, chociaż koncept przedni. Chyba, że ktoś ma ogrzewany garaż.

wojas30

2012-09-22, 00:36
k***a ten ekran pewnie kosztuje więcej niż cały mój samochód...

mjrZenada

2012-09-22, 18:13
Miałem okazję widzieć Teslę, ale model Roadster.
zdjęcie własne


Całkiem fajny, mały Roadster :) Oczywiście elektyk, ale bez tak sk***iałego ekranu jak w modelu opisywanym przez autora tematu.
Swoją drogą, Roadster to zrzynka z Lotusa Elise.


A w gratisie dodam zdjęcie spod Poznania.

Warsztat w którym miałem zaszczyt gościć zajmuje się przekładaniem kierownicy z prawej na lewą stronę samochodu w samochodach marki Lotus (Elise na zdjęciu).