18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Taka ciekawostka; filtr oleju jako tłumik

żmij • 2023-07-29, 21:44
Jak w tytule.
W juesej można kupić specjalne przejściówki, umożliwiające montaż w/w filtra na broni.


Kriski

2023-07-29, 21:49
Do cal 22 o którym mówi to można sobie darować.

żmij

2023-07-29, 21:54
Kriski napisał/a:

Do cal 22 o którym mówi to można sobie darować.








Hexe78

2023-07-29, 21:54
no nie wiem..... tu technologicznie tak mało rzeczy się składa w jakąś logiczną całość, że stwierdzam.. jebie fejkiem na kilometr

żmij

2023-07-29, 22:16
Hexe78 napisał/a:

no nie wiem..... tu technologicznie tak mało rzeczy się składa w jakąś logiczną całość, że stwierdzam.. jebie fejkiem na kilometr



Możesz sprecyzować tę "nieskładnię technologiczną"?

Dejdwazlote

2023-07-29, 22:18
A to nie jest tak że tłumik jest zainstalowany w filtrze żeby się nikt nie przypie**alał, bo np jest nielegalny? Tak tylko pytam

dżonyłojlker

2023-07-29, 22:37
Dejdwazlote napisał/a:

A to nie jest tak że tłumik jest zainstalowany w filtrze żeby się nikt nie przypie**alał, bo np jest nielegalny? Tak tylko pytam



Nie, to na serio działa, ale na kilka strzałów, bo bibuła szybko się wypala.

pixastudio

2023-07-29, 22:37
Jaki tam jest burdel na tym strzelaniu. Dziwne, że żaden makdonald nie postrzelił innego burgerkinga.

Pawehan

2023-07-29, 22:44
Będzie działać, bo w tłumiku do broni liczy się jego pojemność wewnętrzna , im większa tym lepiej . Tylko jak to wygląda i jak z takiej broni celować nie stosując jakiś długich na kilometr montaży do optyki, o mechanicznych można zapomnieć .

andyq

2023-07-29, 22:53
Hexe78 napisał/a:

no nie wiem..... tu technologicznie tak mało rzeczy się składa w jakąś logiczną całość, że stwierdzam.. jebie fejkiem na kilometr



A co tu masz za technologię? Tippmann w wersji Micro Elite z 7 calową lufą. Jest w kalibrze .22lr więc będzie miał gwint 1/2x28. A więc wystarczy aradpter z 1/2x28 na 3/4x16 za $1.50 i nakręcasz filtr. Koleś pewnie dodatkowo stosuje amunicję typu subsonic.
Tak k***a jestem ekspertem. I na dodatek dealerem Tippmann w swoim rejonie.

Pawehan napisał/a:

w tłumiku do broni liczy się jego pojemność wewnętrzna , im większa tym lepiej . Tylko jak to wygląda i jak z takiej broni celować nie stosując jakiś długich na kilometr montaży do optyki, o mechanicznych można zapomnieć .



Co ty za bzdury opowiadasz? AR15 w mil-spec (czyli standard) od środka tufy do szyny montażowej ma 1.211 cala (31mm). Tippmann ma prawidłowe wymiary i w standardzie składany celownik o wysokości około 30mm więc daje to 61mm. Chcesz powiedzieć że ten filtr ma więcej niż 120mm średnicy? To nie broń myśliwska z muszką bezpośrednio na lufie. Tak więc nie masz racji co do przyrządów mechanicznych a co dopiero optyki. Jak założysz na AR celownik holograficzny to masz 70mm między środkiem lufy a środkiem celownika.
Jak chcesz to ci zdjęcie z suwmiarką wstawię.
Zresztą nawet na filmie widać że koleś ma Red Dot którego środek jest dużo wyżej niż góra filtra. Widać również składany celownik. Bardzo wyraźnie widać że po rozłożeniu będzie czysta widoczność.

PabloSkills

2023-07-29, 23:34
Mój na wodę jest głośniejszy przyznam.

szlovak

2023-07-29, 23:34
jako ciekawostkę powiem , że ta przejściówka umożliwiająca nakręcenie takiego tłumika na lufę podlega regulacjom jak same gotowe tłumiki. A poza tym co to gówno tu robi?

0dbytBiskupa

2023-07-30, 01:52
Temat jest starszy niż większość sadoli, żadne odkrycie.