18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Taka ciekawostka; filtr oleju jako tłumik

żmij • 2023-07-29, 21:44
Jak w tytule.
W juesej można kupić specjalne przejściówki, umożliwiające montaż w/w filtra na broni.


LubięWdupę

2023-07-30, 04:02
Pomijając to że to nie powinno się znaleźć tutaj tylko co najwyżej na tikitongu to jest to opcja o bardzo małej trwałości aczkolwiek robi robotę.Przypomne że niwelacja dźwięku jest zależna od powierzchni komory rozprężnej tłumika zaś strata energii od kompensacji fali zwrotnej.

GrubyKleks

2023-07-30, 04:07
no i co z tego? wypirdol to z tego zaśmieconego gównem portalu prosze!!!

szubiennica2

2023-07-30, 09:02
NIestety szybko się wypala wkład filtra

robsonx79

2023-07-30, 17:11
Na shopee filtry paliwa z gwintem 1/2x28 chodziły po 30 zł. Tylko trzeba sobie było na tokarce przewiercić.

sadolek91

2023-07-30, 23:18
dobrze że każdy filtr oleju ma śrubę u góry filtra ^

andyq napisał/a:

A co tu masz za technologię? Tippmann w wersji Micro Elite z 7 calową lufą. Jest w kalibrze .22lr więc będzie miał gwint 1/2x28. A więc wystarczy aradpter z 1/2x28 na 3/4x16 za $1.50 i nakręcasz filtr. Koleś pewnie dodatkowo stosuje amunicję typu subsonic.
Tak k***a jestem ekspertem. I na dodatek dealerem Tippmann w swoim rejonie.
Co ty za bzdury opowiadasz? AR15 w mil-spec (czyli standard) od środka tufy do szyny montażowej ma 1.211 cala (31mm). Tippmann ma prawidłowe wymiary i w standardzie składany celownik o wysokości około 30mm więc daje to 61mm. Chcesz powiedzieć że ten filtr ma więcej niż 120mm średnicy? To nie broń myśliwska z muszką bezpośrednio na lufie. Tak więc nie masz racji co do przyrządów mechanicznych a co dopiero optyki. Jak założysz na AR celownik holograficzny to masz 70mm między środkiem lufy a środkiem celownika.
Jak chcesz to ci zdjęcie z suwmiarką wstawię.
Zresztą nawet na filmie widać że koleś ma Red Dot którego środek jest dużo wyżej niż góra filtra. Widać również składany celownik. Bardzo wyraźnie widać że po rozłożeniu będzie czysta widoczność.



dawaj te zdjęcie a nie pitolisz ! udajesz mądrego !

~mg_schutze

2023-07-30, 23:50
Na 22 LR to już działają nawet piankowe od ASG. No wiadomix za długo nie podziałają, ale zawsze.
Do AK polecam jednak produkty Striela w wersji V3 wiem, wiem, ukraińskie, ale są zajebiste i mocno tłumią.
Można spokojnie strzelać bez słuchawek.
Przejściówki na filtry oleju są na aliexpress i niestety same filtry lubią się zapalić po kilkuset strzałach, tak testowane.

Cipczan

2023-07-30, 23:54
Ale gówno.

beeveer

2023-07-31, 10:45
Bardzo mi sie podoba, jak w filmach tłumiki zapewniają strzelcowi niewykrywalnośc. w ramach cwiczeń wewnątrz budynków używaliśmy ak 47 z tłumikami (brak ochronników słuchu). ak 47 z tłumikiem wydaje dzwięk jak glock17 bez tłumika. w nocy doskonale słyszalny w promieniu kilometra

andyq

2023-08-01, 19:53
sadolek91 napisał/a:

dobrze że każdy filtr oleju ma śrubę u góry filtra ^
dawaj te zdjęcie a nie pitolisz ! udajesz mądrego !



Proszę bardzo.
Pierwsze zdjęcie z celowonikiem holograficznym Vortex UH-1 AMG Gen2 zamontowanym na AR15 w kalibrze .223. Środek celownika 71mm od osi lufy.
A drugie zdjęcie z lunetą cyfrową ATN X-sight 4k pro 5-20x zamontowanej na AR15 w kaliberze .300 AAC Blackout i tłumikiem Stalon X149. Śreodek celownika 72mm od osi lufy.








beeveer napisał/a:

Bardzo mi sie podoba, jak w filmach tłumiki zapewniają strzelcowi niewykrywalnośc. w ramach cwiczeń wewnątrz budynków używaliśmy ak 47 z tłumikami (brak ochronników słuchu). ak 47 z tłumikiem wydaje dzwięk jak glock17 bez tłumika. w nocy doskonale słyszalny w promieniu kilometra



To wina używania standardowej amunicji do AK47 która jest amunicją supersoniczną o prędkości przekraczającej 730m/s. Z tłumikiem używamy amunicji typu subsonic.Charakteryzuje się większą masą kuli przy jednocześnie zmniejszonym ładunku miotającym by prędkość wylotowa pocisku była mniejsza niżprędkość dźwięku czyli poniżej 340m/s. Mój .300 Blackout z pociskiem supersonicznym o masie 78grains (5 gramów) osiąga ponad 840m/s i brzmi jak armata, nawet z tłumikiem. Jak załaduję amunicję subsonic 220 lub 230 grains (ponad 8 gramów) to prędkość jes mniejsza niż 310 m/s a strzał słychać mniej niż strzał z wiatrówki.