18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szybko się wściekła

~Velture • 2022-12-02, 21:18
O j***na.

Wrzucam wam tłumaczenie z translatora bo zakładam, że nikt z nas nie rozumie po włosku.

spoiler






DzidaZawodnik

2022-12-03, 18:47
neo001 napisał/a:

To czyli nie tylko u nas jest ch*jnia z grzybnią? Jak to już w tej WIELKIEJ UE i strefie euro tak na prawdę wygląda? W sumie możliwe że to tylko zmywarka i nie ogarnia życia



Sprawdź hasło AGENDA 2030 to się dowiesz co się dzieje.

Dobra jest j***na

Tuco

2022-12-03, 20:30
ProVVe napisał/a:

Byłem na Sycylii ostatnio i mają żarcie tańsze niż u nas... Pomidorki mega słodki taniej, pizze i to kuzwa jaka znalazłem w jednym mieście 3,5 euro do 6,5 euro (osobiście lubie salami 4,5 euro). Nie wiem jak im tam z czynszem, jednak samochody wszystkie odarte bo k***a tam jeździć to jak w cyrku... 2 pasy i 4 samochody w jednym rzędzie, linie są umowne, ciasno jak sk***ysyn tym bardziej w jakiś j***nych słodkich miasteczkach na wzgórzach... Miasto to plaga anarchii jezdnej. Jednak jak mówiłem to wcale w knajpach tez jakoś nie odbiega cena... Jednak to południe więc jest biedniejsze i pewnie przez to tanie. Kupiłem taka zapiekana bułkę pierwszy raz cos takiego widziałem (w środku mięso, ser) za 2euro opierdzielilem 2 takie i obiad z głowy bo były spore, a ja lubię sie najeść tym bardziej jak nie wiadomo kiedy będzie następna okazja. Innym razem bylem w Genewie i widziałem burgera za 150zl, ale znalazłem knajpę nie chce kłamać chyba peruwiańska i pizzeria ceny również jak w Pl. Także jak chcesz drogo będzie wszędzie, a tanio tez znajdziesz. Wakacje wyszły mnie taniej lub podobnie jak Polsce, a nie szczędziłem sobie. Ceny jakis wypożyczalni były pok***ione ponieważ tak jak u nas się zaczyna ludzie z dupy windują sobie ceny, krzyczą o podwyżki, rząd podnosi minimalna, wyj***li stopy w dół i znowu inflacja w górę... Niestety, ale jeśli chcecie brac przykład jak gospodarka ma funkcjonować to zapraszam USA trzymjaca ceny paliwa za morde lub GB( wiecej jestem w szkocji), która trzyma silna walutę nie robiąc z niej k***y i piwo masz w pubie za 2-3 funty ich flagowca... Usługi u nich są mega drogie przez ludzi, a wlecieli Polacy ceny spadły, lecz i nasi zwęszyli monetę i podnosili podnosili i teraz maja zrównane usługi np budowlane... Jednak robia szybciej i większość lepiej niż laser angielski (ale majstry tez są bo jakoś ten kraj zbudowali). Mimo wszytko sami sobie gotujemy ten los podnosząc ceny razem z rządem, inflacja I produktami. Przykład prosty... Byłem w sklepie i kupuje akurat sznurek fo prania. Jak byk wisi on tam miesiące 3 razy przeklejona cena... Na produkty, które zalegają w sklepie prywatnym. k***a o 45% podniósł jełop cenę na coś co kupil wieeeeel miesięcy wcześniej za dużo mniejsze pieniądze, ale zwietrzył okazje. Wiele dużych firm, osób świadczących różne usługi zrobiło to samo. Pod pretekstem inflacji, wczensien srandemii podnosili ceny żeby się nachapac to teraz k***a mamy vo mamy przez j***nych idiotow z rządu i zwykłych januszy lecących kupować na pale produkty bo 10gr taniej... osobiście ja nie podnoszę tyle co konkurencja, a tyle ile producent i bronie się rękami nogami przed tym... I znam jeszcze jedna firmę duża zza granicy, która robi tak samo i podniosła ceny na z np 30 ojro na 32 ojro (to pokazuje, że tyle mogli podnieść i byłoby ok, a ich konkurencja winduje ceny). Także proszę przemyśleć... Zastanowić się czy 70kg makaronu jest potrzebne... Nie być zachłanna k***a jeśli ma się biznes lub świadczy usługi i nie odpie**alać Janusza i Marioli... Chociaż sądzę, że już na to za późno i co poszło to zostanie... Jednak stał z cena wróciła do poprzedniej i teraz trzeba czekać, aż producent wykorzysta towar, który kupil po sztucznie zawyzinej cenie iiiiiii mieć nadzieję, że się ludzie opamiętają.
Ps. To jest moje skromne zdanie i moja obserwacja kilku Europejskich krajów. Jak również np sztucznie zawyzonych lotów. Porobili mniejsze płatności za każdy dodatek (polityka, zeby sie oplacalo brac drugi bagaz, szybsze wejscie etc etc i tak kosili druga wartosc biletu ) i tego nie cofnęli, pensji nie podnosili wtedy, koszty nie rosly, a podnieśli ceny biletów teraz mówiąc ze skończyły się tanie loty bo to to to. Pamiętam co robili podczas "pandemii" jak pchali ludzi do jednego samolotu żeby było taniej pod pretekstem.odwolanych lotów. Były 3 loty w dzień do jednej miejscowy, odwołali jedne, odwołali drugi i zostawili tylko 3 o najbardziej ch*jowej godzinie. Tak teraz zostało, a podobno ludzie się rzucili do lotów i brakuje personelu... Opłacało się latac z połowa może 2/3 zapakowanym smoltem, ale sobie ludzi spakowali i jest bardziej oplacalne... Się k***a rozpisałem brrr. Trzeba ludzie zachować spokój, ale nie pozwalać tym cwe*om w rządzenia robić gnoju i dawać ciągły socjal do j***nych nierobów bo od tego się zaczęły problemy i osłabienie złotego. Każdy, który pracował socjalem został wydymany jak k***a przy trasie oraz podtkami nowymi... Jeszcze jedna ciekawostka od jednego z kontrahentów majster kupil 8 kontenerów cukierków zarobił na nich grube pieniądze, a żałował, że nie kupil 8 kontenerów folii bo ona na początku tej parady cenowej skoczyła o 300%. Tak właśnie podnosi się ceny. Trzymaniem i czekaniem, a usługi ykorzystujc okazję bo coś skoczyło o 20gr, które nie zmieniłyby życia tej osoby, a są kolejnym.kmykiem w lawinie



Za długie, nie czytam

Machol

2022-12-04, 23:12
Sobie odważnie podskakuje, bo tańczy z policją, to jest tam poziom straży miejskiej... Wprawdzie karabinierzy nie są domyślnie drogówką i raczej by się tu nie pojawili, ale jakby trafili na nią przypadkiem to by nikt nie zabronił im interwencji. A jaka różnica? Karabinierzy są mniej delikatni i bardziej odważni w działaniu.

MrBanankiewicz

2022-12-05, 11:16
Siriuz napisał/a:

Ja pie**ole, wyżyny niewolniczej mentalności. Pan zabiera, a ja nie rozpaczam, tylko myślę o tym jak mogę jeszcze ciężej zapie**alać.



Zawsze można być wolnym oświeconym menelem jak Ty. Pan zabierzę, ty zdechniesz z głodu drąc głośno mordę że to wina tuska. hahahahaha