18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szybciutko przez przejście ...

~McSadol • 2022-07-03, 09:36
+ długi lot ...


Bul_od_bytu

2022-07-03, 15:58
Juzwa napisał/a:

Pojedź za granicę do Europy zachodniej i zobacz jak zachowują się kierowcy przed przejściem dla pieszych. Zobacz czy młodzi ludzie nie włażą na przejście z telefonem i słuchawkami na łbie. Jest dokładnie tak jak u nas, tylko k***a KIEROWCY są normalniejsi. Czy do was k***a nie dociera, że projekt pierwszeństwa dla pieszych wchodzących na przejście jest dokładną kopią tego przepisu z europejskich kodeksów?



Widzę, że kolega jest zwolennikiem zwalniania z myślenia "bo są przepisy" Czerwone światło lub znak Stop to nie j***na betonowa ściana, która cię ochroni tylko umowny znak dla użytkowników dróg. Zasada ograniczonego zaufania nakazuje chociaż k***a spojrzeć na drogę przed wj***niem się na nią. Nie policzę ile razy gdy przechodziłem na zielonym świetle pie**olnął by mnie samochód. Na nagrobku by mi wyryli - nie żyje, ale miał pierwszeństwo. Ludzie idą przez te przejścia jak te j***ne antylopy przez rzeki pełnej krokodyli, z podobnymi sukcesami :D

Siriuz

2022-07-03, 16:11
Do tego nadal żyje w przekonaniu, że na zachodzie wiedzą lepiej i trzeba wszystko od nich kopiować

Juzwa

2022-07-03, 16:12
Bul_od_bytu napisał/a:

Widzę, że kolega jest zwolennikiem zwalniania z myślenia "bo są przepisy" Czerwone światło lub znak Stop to nie j***na betonowa ściana, która cię ochroni tylko umowny znak dla użytkowników dróg. Zasada ograniczonego zaufania nakazuje chociaż k***a spojrzeć na drogę przed wj***niem się na nią. Nie policzę ile razy gdy przechodziłem na zielonym świetle pie**olnął by mnie samochód. Na nagrobku by mi wyryli - nie żyje, ale miał pierwszeństwo. Ludzie idą przez te przejścia jak te j***ne antylopy przez rzeki pełnej krokodyli, z podobnymi sukcesami



Wyciągasz błędne wnioski. Jeśli jest przepis nakazujący ostrożność i ROZSĄDEK przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych, to nie można zapie**alać jak kretyn. Idioci włażący na przejście bez patrzenia na boki są po prostu idiotami. Natomiast jest to dość ciężko udowodnić przed sądem, jeśli nie masz filmu z kamery (podobno taki film nie jest brany pod uwagę przez sąd, tak jak nagranie głosu, co jest moim zdaniem skandalem, a w niektórych krajach Europy nagrywanie kamerą samochodową jest przestępstwem bądź wykroczeniem!) Między innymi dlatego kierowca powinien uważać i myśleć za siebie i za niektórych pieszych czy rowerzystów. Jesteś w stanie udowodnić, że rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych a nie wszedł prowadząc rower? Udowodnisz, że pieszy wtargnął na przejście? Powodzenia życzę. Zdarzenie z filmiku pokazuje dwóch idiotów, jednego wbiegającego na przejście idiotę prawdopodobnie martwego i drugiego za kierownicą zapie**alającego bo co mi kto k***a będzie zabraniał. Ten drugi może skończyć w więzieniu jako zabójca jeśli sąd się tego dopatrzy. sp***olił życie sobie i rodzinie. ch*j mu w dupę, jak to w pierdlu będzie miał.

Bul_od_bytu

2022-07-03, 19:26
Cytat:

Wyciągasz błędne wnioski



Dlatego dojeżdżasz do przejścia to uważaj, dochodzisz do przejścia to spójrz czy kierowca cię zauważył. Tylko tyle wystarczy

Juzwa

2022-07-06, 20:55
Bul_od_bytu napisał/a:

Dlatego dojeżdżasz do przejścia to uważaj, dochodzisz do przejścia to spójrz czy kierowca cię zauważył. Tylko tyle wystarczy



Mnie w szkole podstawowej w najmłodszych klasach uczyli, żeby ZANIM wejdzie się na przejście popatrzeć w lewo, następnie w prawo i jeszcze raz w lewo. Jak nic nie jedzie, można przechodzić. Tylko tyle i aż tyle. Przydałoby się jeszcze przestać pie**olić przez telefon, zejść z rowerka, hulajnogi, deski, czy tego popie**olonego kółka do jeżdżenia itp. Nie wszystkie przejścia są z pierwszeństwem dla pedalarzy, o czym oczywiście oni nie wiedzą, bo nikt od nich nie wymaga znajomości przepisów PORD.

KosmatyHui

2024-01-11, 17:57
Juzwa napisał/a:

Mnie w szkole podstawowej w najmłodszych klasach uczyli, żeby ZANIM wejdzie się na przejście popatrzeć w lewo, następnie w prawo i jeszcze raz w lewo. Jak nic nie jedzie, można przechodzić. Tylko tyle i aż tyle. Przydałoby się jeszcze przestać pie**olić przez telefon, zejść z rowerka, hulajnogi, deski, czy tego popie**olonego kółka do jeżdżenia itp. Nie wszystkie przejścia są z pierwszeństwem dla pedalarzy, o czym oczywiście oni nie wiedzą, bo nikt od nich nie wymaga znajomości przepisów PORD.



Odkop dekady.. Ale.. Niezle jestes k***a glupi. O ile w tym filmie pieszy mial juz pierwszenstwo to ono wcale nie dziala tak jak Tobie sie roi. Poczytaj kodeks. Czym jest przejscie.. czym chodnik i nie siej homo propagandy podsycanej przez tv. Bo w wiekszosci pieszy ma pierwszenstwo by isc do nieba.. a nie by pchac sie pod kola. I skoro taki biegly jestes z tego zachodu, to powiedz mi, ile km zrobiles i gdzie widujesz takie przejscia np. u Niemca jak u nas? W dupie byles, gowno widziales, a roja Ci sie jakies pierwszenstwa. DEBIL