18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szwecja na skraju wojny domowej

supra36 • 2017-06-29, 12:18


Szwedzkie władze nie panują już nad sytuacją w kraju. Bez interwencji z zewnątrz, kraj sobie nie poradzi. Katastrofa humanitarna jest tylko kwestią czasu - oceniają międzynarodowi eksperci ds. kryzysowych.

Szwecja to idealny przykład państwa, które powoli upada przez nieodpowiedzialną politykę migracyjną. Co ciekawe, władze, policja oraz tamtejsze media nie chcą przyznać, że kryzys został wywołany poprzez sprowadzenie obcych kulturowo tzw. uchodźców. Choć wszędzie mówi się o tym głośno, w Szwecji nie wolno wskazać na rzeczywistych sprawców gwałtów czy morderstw, gdyż można za to stracić pracę, zostać zaatakowany przez wypranych lewicowych działaczy i zostać oskarżonym o rasizm, a wtedy najlepiej jest po prostu opuścić ten wielokulturowy raj, o czym przekonało się wielu Szwedów, w tym dziennikarzy.

Dan Eliasson, szef szwedzkiej policji, wystosował apel do wszystkich obywateli w swoim kraju, iż policja nie jest w stanie powstrzymać narastającego w kraju chaosu.

– Ratujcie nas! Ratujcie nas! apelował na antenie Don Eliasson.




– Obawiam się, że to koniec dobrze zorganizowanego, spokojnego i egalitarnego społeczeństwa Szwecji, jakie znamy z przeszłości. Nie będę zdziwiony, jeśli wkrótce wybuchnie tu wojna domowa. W niektórych miejscach to już właściwie wybuchła stwierdził ekspert ONZ ds.sytuacji kryzysowych Patrik Engellau.

To samo twierdzi Magnus Ranstorp, analityk ds. terroryzmu Szwedzkiej Akademii Obrony Narodowej.

– Na niektórych obszarach ekstremiści przejęli kontrolę. Zagrożone są podstawowe norny sprawiedliwości i spokoju społecznego. Policja rozpada się i jest coraz gorzej. W Szwecji mamy do czynienia z katastrofą stwierdził Randstorp.

W części dzielnic Sztokholmu panuje bezprawie. System prawny, filar każdego państwa demokratycznego, runąłpowiedział komendant policji Lars Alversjø.



W najnowszym raporcie policji, który wyciekł na światło dzienne, napisano m.in., że liczba tzw. stref “no-go”, w których władze Szwecji całkowicie straciły kontrolę nad sytuacją, wzrosła do 61. Islam opanowuje kraj, co chwila wybuchają strzelaniny, szerzy się zbrodnia, przemoc i gwałty.

Tymczasem szwedzki rząd nie chce i nie jest zdolny do podjęcia jakichkolwiek działań by ratować własny kraj. Nadal promuje imigrację, chorą politykę multi-kulti i zabrania nawet mówić publicznie, że jest jakiś problem. “Obawiam się, że punkt krytyczny został już przekroczony”ostrzega Engellau.



Zdaniem analityków, Szwecja w najbliższym czasie nie poradzi sobie bez interwencji militarnej obcych państw.

źródło: gp.se

kolosasz

2017-06-29, 17:55
Jestem sceptyczny. W artykule ze szwedzkiej gazety, na który powołuje się
autor tego wątku nie ma mowy że "Islam opanowuje kraj, co chwila wybuchają strzelaniny, szerzy się zbrodnia, przemoc i gwałty".

"W najnowszym raporcie policji, który wyciekł na światło" - z artykułu źródłowego wynika, że
wspomniany raport został pokazany na konferencji prasowej. Nie wyciekł więc on "na światło" i
nie przedstawia sytuacji tak jak opisał ją Autor posta.
Raport chyba bardziej traktuje o sytuacji spowodowanej brakami kadrowymi w Policji niż o tym, że
"Szwedzkie władze nie panują już nad sytuacją w kraju".

A Patrik Engellau nie jest ekspertem ONZ.
Albo jest. Ale tak zakamuflowanym, że nie można o tym znaleźć żadnych informacji.
Wypowiedź o rzekomym końcu Szwecji pochodzi z jego strony internetowej i nie wypowiada się na niej
jako "ekspert ONZ"



Z w/w powodów jestem zmuszony zakwalifikować ten post do kategorii "fakenews dla prawackich pacynek"

ValvePlsFix

2017-06-29, 18:17
Nie ma tam żadnej wojny domowej, dziś pisałem ze znajomym Szwedem i mówił, że u nich nie ma strajków i zamieszek.

Ohoho

2017-06-29, 18:25
100Burned napisał/a:

Dlaczego po prostu nie rozpoczną eksterminacji szkodników na skalę całego kraju?



Nie żebym się czepiał ale był już taki jeden co eksterminował szkodników w swoim kraju, a później w innych krajach i całkiem przypadkiem zginęło 50mln ludzi
:hitlerzaba:

serlo

2017-06-29, 18:42
pie**olenie o szopenie
mieszkam na Rinkeby w Sztokholmie i jedyne co, to mudżiny się miedzy sobą tłuka, bo któryś sprzedaje zielsko nie na swoim terenie

xDarest

2017-06-29, 18:49

Polskie władze nie panują już nad sytuacją w kraju. Bez interwencji z zewnątrz, kraj sobie nie poradzi. Katastrofa humanitarna jest tylko kwestią czasu - oceniają międzynarodowi eksperci ds. kryzysowych.

Polska to idealny przykład państwa, które powoli upada przez nieodpowiedzialną politykę gospodarczą. Co ciekawe, władze, policja oraz tamtejsze media nie chcą przyznać, że kryzys został wywołany poprzez brak kompetencji osób rządzących, korupcję oraz nepotyzm. Choć wszędzie mówi się o tym głośno, w Polsce nie wolno wskazać na rzeczywistych sprawców przepuszonych czy ukradzionych pieniędzy, gdyż można za to stracić pracę, zostać zaatakowany przez wypranych prawicowych działaczy i zostać oskarżonym o zdradę narodu, a wtedy najlepiej jest po prostu opuścić ten populistyczny raj, o czym przekonało się wielu Polaków, w tym dziennikarzy.

Mateusz Morawiecki, polski minister finansów, wystosował apel do wszystkich obywateli w swoim kraju, iż skarb państwa nie jest w stanie powstrzymać narastającego w kraju długu.

– Ratujcie nas! Ratujcie nas! – apelował na antenie Mateusz Morawiecki.

źródło: Rzygać mi się chce jak czytam takie pie**olenie drogie misie. Bierzecie do ust wszystko co wam podpasuje pod wasz wyimaginowany światopogląd bez jakiegokolwiek przepuszczenia tego przez filtr wiarygodności. Łykacie populistyczne ścierwa tak szybko, że biedni nastolatkowie w Turcji nienadążają wydalać z siebie kolejnych porcji fake news. Wstydźcie sie.

nano50

2017-06-29, 19:11
xDarest napisał/a:

Obrazek
Polskie władze nie panują już nad sytuacją w kraju. Bez interwencji z zewnątrz, kraj sobie nie poradzi. Katastrofa humanitarna jest tylko kwestią czasu - oceniają międzynarodowi eksperci ds. kryzysowych.

Polska to idealny przykład państwa, które powoli upada przez nieodpowiedzialną politykę gospodarczą. Co ciekawe, władze, policja oraz tamtejsze media nie chcą przyznać, że kryzys został wywołany poprzez brak kompetencji osób rządzących, korupcję oraz nepotyzm. Choć wszędzie mówi się o tym głośno, w Polsce nie wolno wskazać na rzeczywistych sprawców przepuszonych czy ukradzionych pieniędzy, gdyż można za to stracić pracę, zostać zaatakowany przez wypranych prawicowych działaczy i zostać oskarżonym o zdradę narodu, a wtedy najlepiej jest po prostu opuścić ten populistyczny raj, o czym przekonało się wielu Polaków, w tym dziennikarzy.

Mateusz Morawiecki, polski minister finansów, wystosował apel do wszystkich obywateli w swoim kraju, iż skarb państwa nie jest w stanie powstrzymać narastającego w kraju długu.

– Ratujcie nas! Ratujcie nas! – apelował na antenie Mateusz Morawiecki.



Uważaj! Autor powyższego posta i to wklei zaraz jako prawdę jedyną na przeróżne fora, a ludzi, którzy będą w to wątpić będzie wyzywał od debili. :mrgreen:

Albo gorzej. Ktoś podobny jemu w znajdzie ten wpis gdzieś na internecie i będzie wrzucał jako źródło na inne strony w takiej choćby Szwecji.
Skąd się takie barany biorą... :lodowka:

POW667

2017-06-29, 19:37
Marzenia ściętej głowy ;) . Wmawiajmy sobie, że na Zachodzie jest chaos, a my za 10 lat będziemy jedyną ostoją cywilizacji to na pewno będzie nam łatwiej żyć :) .

supra36

2017-06-29, 19:42
nano50 napisał/a:


Albo gorzej. Ktoś podobny jemu w znajdzie ten wpis gdzieś na internecie i będzie wrzucał jako źródło na inne strony w takiej choćby Szwecji.
Skąd się takie barany biorą... :lodowka:



Ja wiem, że niektórym jest ciężko o racjonalną dyskusję, ale ja osobiście nie mam z nią problemu. Zrobicie co chcecie, a ja sobie chętnie poczytam jakieś normalne odpowiedzi, ale też wrzuty ad personam, obelgi, wyzwiska jak i każde inne bezpodstawne lub obiektywne wypowiedzi. Od tego jest forum. Jeżeli ludzie mieszkający na terenie państwa, które jest przedmiotem tego tematu uważają, że jest inaczej to hokus pokus, wyprowadzili jakieś normalne argumenty i zmienili moje stanowisko. Co nie zmienia jednak sytuacji, że nastroje społeczne w Szwecji są tragiczne i to chyba pozostaje niepodważalnym faktem.

voidinfinity

2017-06-29, 19:42
TrolaTrola napisał/a:

Inne portale przecież kłamio, co nie?



Zacznijcie czytać całość, bo mam wrażenie że się już wam nawet nie chce czytać pierwszego akapitu. Tytuł wam w 100% wystarczy do wyciągnięcia wniosków i wrzucania dalej.

W źródłach które przywołał OP jest napisane o co chodzi i wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

realign

2017-06-29, 20:38
Wszedłem na stronę źródłową i dowiedziałem się, że piesek szuka domu. Nic o apokalipsie ;)

xDarest

2017-06-29, 22:04
supra36 napisał/a:



Ja wiem, że niektórym jest ciężko o racjonalną dyskusję, ale ja osobiście nie mam z nią problemu. Zrobicie co chcecie, a ja sobie chętnie poczytam jakieś normalne odpowiedzi, ale też wrzuty ad personam, obelgi, wyzwiska jak i każde inne bezpodstawne lub obiektywne wypowiedzi. Od tego jest forum. Jeżeli ludzie mieszkający na terenie państwa, które jest przedmiotem tego tematu uważają, że jest inaczej to hokus pokus, wyprowadzili jakieś normalne argumenty i zmienili moje stanowisko. Co nie zmienia jednak sytuacji, że nastroje społeczne w Szwecji są tragiczne i to chyba pozostaje niepodważalnym faktem.



Po pierwsze, zgadzam się co do wrzut ad personam jako, iż nic nie wnoszą, aczkolwiek moje wypowiedzi nie atakuję Ciebie lecz to co napisałeś.
Po drugie, nastroje społeczne w Szwecji są tak samo tragiczne jak w Polsce i reszcie Europy. Ludzie poddają się populistycznym hasłom bazującym na strachu i nienawiści. Wierzą w takie infromacje jakie właśnie ty nam tu przetłumaczyłeś - to, że strona jest zagraniczna nie czyni ją wiarygodnym źródłem informacji, w szwecji też mają wytwórnie newsów wyssanych z dupy, napisanych tak by wzbudzać najbardziej prymitywne emocje, tak żeby ludzie klikali, bo każde wejście to kasa. Nie neguję incydentów związanych z imigrantami czy uchodźcami, neguję natomiast robienie z tego kryzysu narodowego jakby k***a Imperium Osmańskie znów najechało europe.
Po trzecie, muszę tu zrobić 'wrzut ad personam' jako, że uważam, że go zrozumiesz - poddałeś się populistycznej propagandzie, prosze Cię analizuj lepiej źródła informacji które czytasz, nie kieruj się wyłącznie tym czy to jest z reguły renomowana stacja czy redakcja bo i one czasem poddają się fali dezinformacji. Bazuj na własnym rozumie, racjonalnie podchodź do danych zagadnień, staraj się postawić na miejscu, zrozumieć strony konfliktów. Jak racjonalnie niby widzisz PAŃSTWO szwedzkie posiadające policje jak i wojsko w jakichkolwiek kłopotach wobec grupy uchodźców czy imigrantów bez dostępu do broni czy chociażby większego wpływu na otaczjący ich świat? Nawet odnosząc się do artykułów które źle zainterpretowałeś - o groźbie odejść z Policji, w najgorszym przypadku przy zbyt dużej liczbie funkcjonariuszy - zainterweniowałoby wojsko - a to choćby jednym czołgiem zaprowadziłoby porządek w nawet całym mieście 'opanowanym' przez 'zdziczałych' imigrantów - psychologia tłumu. To już w ogóle absurdalna sytuacja jako, iż cały problem w Szwecji nie na tym się opiera, ale informacje na ten temat proponuje czerpać od jakiegoś ogarniętego mieszkańca (albo lepiej wielu) Szwecji, jako, że nie jestem na tyle kompetentny by wypowiadać się na temat tego jak Szwedom żyje się wśród imigrantów - jedyne co wiem to od rodziny która w szwecji mieszka (Malmo) która z jednej strony jest przerażona tym, że tyle tam muzełman i obawia się wszystkiego z ich strony, z drugiej jednak nie doznali ani nie widzieli jakiegokolwiek wykroczenia z ich strony - ale populistyczna propaganda strachu działa. Innym aspektem jest abyś postawił się w ich sytuacji (imigrantów) - może i mają inną wiarę ale podobnie jak chrześcijanie w większości traktują ją wybiurczo i generalny trend w przypadku obu religii jest podobny - z roku na rok jest coraz mniej wyznawców i ludzi regularnie uczęszczających do świątyni. Mimo tej z pozoru dużej różnicy (która w praktyce sprowadza się tylko do innych metod modlitwy i obyczajów) to są dalej ludzie, zwykli ludzie chcący pracować, zakładać rodziny i się rozwijać. Oczywiście że są pojeby, że są ameby umysłowe - tak samo jak wszędzie, jak Seba i Karyna, jak dwóch debili co cośtam podpali dla beki. Głupota jest nieodłączną cechą większości przedstawicieli rasy ludzkiej. Są i terroryści którzy się wysadzają i zabijają bo mieli wyprane mózgi propagandą ISIS, ich też polecałbym zrozumieć, zrozumieć manipulacje która sprawiła, że są gotowi poświęcić swoje życie w imie czegoś. Taka głęboka manipulacja to nic nowego na świecie, a wspierana nienawiścią i desperacją ma jeszcze większy rozmach.
Po czwarte, i ostatnie - istnieje także taka możliwośc, że to wszystko już wiesz i rozumiesz, że po prostu celowo to zmanipulowałeś dla poklasku, piwek i poczucia przynależności. Jeśli to jest powód twojego postu - Wstydź się. Jesteś częścią problemu. Z populizmem i głupotą należy walczyć!

Polokima

2017-06-29, 22:50
Jak widać plan rozpie**olenia Europy do tej pory idzie z sukcesem, brawo USA, aż szkoda "paczeć"...

LaChupacabra

2017-06-29, 23:08
Baby w policji! Hahahahahahahaa buahahahahahha aaaahahaahahahahaa! Chcą opanować sytuację z baabami w policji!!! Wuuahahahahahaha buahahahahahahahahahahhahahha!!!!

Dudi4PolFr

2017-06-29, 23:21
Nie ma co, jeszcze trochę żeby odłożyć kasę i trzeba sp***alać jak najdalej z tego kontynentu, postępowa Europa... I co z tego mamy? Sam syf i praktycznie wojnę cywilna z brudasami na własnym podwórku...

DavidYi

2017-06-29, 23:35
Ale wy jesteście sp***oleni :D Pewnie pikio.pl też czytacie i się buzujecie przed komputerem :D