18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szermierka szablą

NiedźwiedzioGłowy • 2012-09-09, 18:18
Zbiór filmików przedstawiających fechtunek szablą (w tym polską), która jest bronią już prawie nieznaną.







A na koniec krótka piłka z naszym krajanem ;]


dirty_pig

2012-09-09, 18:43
ten na koncu chcial z wiedzminem wygrac? chyba cos mu sie pomylilo

xts

2012-09-09, 19:33
tnij waść

don't_stop_me_now

2012-09-09, 19:52


i po krzyku!

andreez91

2012-09-12, 01:11
kiedys to byly czasy 1 na 1 i solo a teraz jak powiem solo tu i tu to albo nikt nie przyjdzie albo 10 na mnie 1 i gdzie Ci ludzie honoru :/

al...........10

2012-09-12, 01:28
Szermierka szablą nie jest ani nieznana, ani zapomniana. Po prostu dzisiaj inaczej wygląda, czy ci się to podoba, czy nie. Mianowicie tak:

Co więcej, w 1967 roku FIE uznała naszego rodaka za szablistę wszech czasów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Paw%C5%82owski
Haters gonna hate.

Siekana

2012-09-12, 01:32
pierwszy filmik to żenada jakaś ja pie**ole....

Sl...........nx

2012-09-12, 02:00
No k***a... Taki temat i nie wkleić pierwszej szabli Rzeczypospolitej...


xMEEHOWx

2012-09-12, 02:05
"Zbiór filmików przedstawiających fechtunek szablą (w tym polską), która jest bronią już prawie nieznaną."

Szabla jest bronią już prawie nieznaną? Każde dziecko wie czym husarze kroili Turasów, Ruskich i Szwedów, a Ty bredzisz, że jest prawie nieznana.
Pomijam fakt, że do dnia dzisiejszego można zobaczyć polskich oficerów maszerujących z szablą u boku podczas różnych defilad czy uroczystości.

Coliber

2012-09-12, 05:14
A ja myślałem że w XVIII w. nie było jeszcze kamer :shock:

el...........iz

2012-09-12, 08:01
machają jak cepem

Krak

2012-09-12, 08:20
na głównej?
Teraz jest czas maczet

Keepo

2012-09-12, 08:39
Najsłynniejszy polski szermierz Waszkosław Dżi ! Jak dotąd niepokonany na arenie międzynarodowej.
Zdjęcie w takiej jakości gdyż kamera milion klatek na sekundę nie nadążała z uchwyceniem prędkości jego ruchów.
Jak widać podczas pojedynku lubi całować swoją broń i gestykulować rękami że chce mu się srać.
Legendy głoszą iż swoją broń zdobył na targu warzywnym ponoć za ten niebywale niebezpieczny przedmiot zapłacił duszą u diabła. Mimo tych legend oficjalna wersja przedstawiająca w jaki sposób Waszkosław Dżi wszedł w posiadanie tego rzadkiego przedmiotu to: Po prostu go podpie**olił staruszce kiedy kroiła kapustę na rynku.

amre

2012-09-12, 11:33
NiedźwiedzioGłowy napisał/a:

Zbiór filmików przedstawiających fechtunek szablą (w tym polską), która jest bronią już prawie nieznaną.



Sam jesteś bronią prawie nieznaną. Jest wiele turniejów z Husarią, a na nich samo-jeden na szable.
W każdej szkole oficerskiej masz zajęcia z szermierki szablą. Sam od lat się w to bawię, choć wolę miecz dwuręczny.

alan10 napisał/a:

Szermierka szablą nie jest ani nieznana, ani zapomniana. Po prostu dzisiaj inaczej wygląda, czy ci się to podoba, czy nie. Mianowicie tak:



To co wysłałeś to rapier a nie szabla. Nie każdy wie czym się te bronie różnią, choć różnica widoczna jest gołym okiem...

Magnus

2012-09-12, 13:01
Tak jak mówią poprzednicy - szabla nie została zapomniana, przy obecnym wysypie grup rekonstrukcyjnych i naszej bogatej historii w tym zakresie, obecnie mamy prawdziwy renesans władania szablą ;) sam kiedyś byłem w drużynie rycerskiej i zabawa tą bronią wcale do prostych nie należy.