18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Szczerość prezesa ZUS'u

Auriss • 2013-07-31, 22:56
dzisiaj przeglądając czeluście internetu wyszukałem oto taki artykuł:

całość: http://www.wykop.pl/ramka/1601789/szef-zus-przyznaje-ze-brakuje-na-wyplaty-emerytur-ile-49-mld-zl/

ludzie w komentarzach też całkiem mądrze piszą.

warto spojrzeć na te fragmenty:

Cytat:

ZUS pożyczy pieniądze aby wypłacić emerytury i zdaniem jego szefa jest to sytuacja najzupełniej normalna. - To naturalna sytuacja, że ma niedobór, czyli pieniędzy ze składek nie wystarcza mu na pokrycie świadczeń. - mówi o finansach ZUS Derdziuk



oraz

Cytat:

Czy według prezesa ZUS polski emeryt jest biedny? - Jeżeli porównamy ich sytuację z ludźmi młodymi, którzy często nie mają żadnych dochodów to nie są biedni - mówi Derdziuk.



Wk***ia mnie jak Ci złodzieje tracą nasze pieniądze i jeszcze mówią o tym tak spokojnie. Jak można porównać emerytów do młodych ludzi po studiach którzy nie mogą znaleźć pracy przez wadliwy system i jeszcze powiedzieć że jest dobrze???? Jest to po prostu jeden wielki absurd. Ludzie którzy zarządzają naszymi pieniędzmi tak na prawdę tracą je na bzdury... Dobrze wiedzą że jest kryzys lecz mimo wszystko wydają NASZE pieniądze na nowe siedziby i nagrody dla urzędników którzy na nie nie zasługują...
Im szybciej pozbędziemy się tej maszynki do robienia pieniędzy tym lepiej dla nas. Nie dajmy się okradać rządowi.
jednym słowem PATOLA :idzwch*j:

Kruk07

2013-07-31, 23:16
I teraz porównaj sytuacje emerytów w krajach których nie ma takiego gówna jak ZUS choćby Anglia. Jednym słowem witamy w "polsce".. :sispalm:

Misiek_KRK

2013-08-01, 07:55
@Auriss @ "Im szybciej pozbędziemy się tej maszynki do robienia pieniędzy tym lepiej dla nas. "
Chyba nie rozumiesz co piszesz. ZUS nie jest maszynką do robienia pieniędzy, tylko do robienia nas w konia.

Auriss

2013-08-01, 12:21
no robi nas w ch*ja ale przy okazji nieźle na nas zarobi:* Raczej wątpie by prezez ZUS'u narzekał na brak pieniędzy...

Yasiu99

2013-08-01, 13:09
Przestańcie płacić podatki. Kupujcie bez rachunków. Zarejestrujcie się jako bezrobotni. Zacznijcie jeździć na rzepaku. dajcie upaść temu choremu systemowi a Polsce zbankrutować. Będzie łatwiej ją odbudować niż leczyć.

Auriss

2013-08-01, 14:49
"Będzie łatwiej ją odbudować niż leczyć."

:P masz za to piwo. Niestety na ten moment polski rząd to żart, nie widzę osoby która nadawała by się na premiera, no może Korwin. Dopóki Polacy sami nie zaczną walczyć z rządem i tym co oni tworzą Polska dalej będzie wyśmiewana na tle międzynarodowym a życie tutaj będzie opierało się o marzenie wyjazdu na zachód...
Dlatego właśnie powinniśmy wspierać ludzi którzy z tym walczą. Jest jakiś gościu który pozwał ZUS i przestał płacić składkę. Trzeba mu pomóc i zacząć się sprzeciwiać albo Tusk nas pochłonie żywcem.

Nie pamiętam jak ten gościu się nazywał ale był na sadolu więc szukajka pomoże:*

złomek

2013-08-01, 15:24
Hahaha, a w Łodzi budują nową siedzibę za 33 bańki.

Auriss

2013-08-01, 16:10
złomek napisał/a:

Hahaha, a w Łodzi budują nową siedzibę za 33 bańki.



HE HE ty za to zapłacisz:*

Vanathos

2013-08-02, 03:28
spalić i zaorać.. och i jeszcze solą posypać żeby nic podobnego nie wyrosło.

lubobg

2013-08-02, 09:12
Według mnie problemem jest fakt ze nie ma osoby na scenie politycznej z którym większa część kraju by się mocno identyfikowała, i który chciałby wywrócić to wszystko do góry nogami.

Innym problemem który widzę, i zaznaczam że to moje osobiste zdanie, w Polsce to "ktoś coś powinien zrobić" a nie "ja powinienem coś zrobić".

motoguru

2013-08-02, 09:40
O czym my mówimy, gdy na wyborach wybieramy ludzi, którzy więcej dadzą i naobiecują. Spółki Państwowe to tylko miejscówki dla kolesi i miejsca do robienia przekrętów. Politycy martwią się o słupki, a nie o dobro kraju. Do tego dołożymy nasza narodowa mentalność i mamy rozpiździel i bagno w którym się obecnie zajmujemy. Lista rzeczy, które należałoby zrobić jest długa jak sk***ysyn.

Co do Anglii, to proszę nie porównywać w żadnym wypadku. Na 1 człowieka przypada 8,5 raza większy budżet, wiec tam nie ma szans żeby było źle. ( Na 2013, z tego co pamiętam to maja deficyt budżetowy równy całemu naszemu budżetowi )

ds...........er

2013-08-02, 09:43
@up, władza jest dla ludu, więc to lud rządzi krajem. W demokracji (i w konstytucji) jest to gwarantowane. Jeżeli władza jest dla władzy, a ludzie dają się r*chać, to znaczy że na to przyzwalają.

EDIT:
jestem uparty, więc jak np. mieli zrobić mi w małej mieścinie (oficjalnie wiosce) drogi tu i tam po położeniu kanalizacji, to taki ch*j. Nie siedziałem bezczynnie, tylko gnębiłem j***ny urząd miasta żeby łaskawie pogonili firmę, która miała te drogi zrobić. I zrobili. Jak się nie uprzesz, to nie będziesz miał.

joystik1337

2013-08-02, 10:59
Rzygam już takimi tematami. Jak wiele takich postów jeszcze musi się pojawić, zanim weźmiemy k***a sprawy w swoje ręce ? Każdy potrafi k***a pie**olić jak to jest źle, ale zebrać się i zrównać z ziemią ten cały ZUS, Sejm, to już nie ma komu. Potraficie tylko k***a bombki na wiejską spuszczać w jakichś ch*jowych aplikacjach.


Trzeba się skrzyknąć na jakiś konkretny termin, wybrać przedstawiciela niezadowolonych internautów, skontaktować się z największymi podżegaczami nienawiści do rządu obecnych w mediach i odpie**olić taką demonstrację, żeby Tusek srał pod siebie za każdym razem, jak sobie przypomni o tym w celi.

darnok99

2013-08-02, 11:24
joystik1337 napisał/a:

Rzygam już takimi tematami. Jak wiele takich postów jeszcze musi się pojawić, zanim weźmiemy k***a sprawy w swoje ręce ? Każdy potrafi k***a pie**olić jak to jest źle, ale zebrać się i zrównać z ziemią ten cały ZUS, Sejm, to już nie ma komu. Potraficie tylko k***a bombki na wiejską spuszczać w jakichś ch*jowych aplikacjach.


Trzeba się skrzyknąć na jakiś konkretny termin, wybrać przedstawiciela niezadowolonych internautów, skontaktować się z największymi podżegaczami nienawiści do rządu obecnych w mediach i odpie**olić taką demonstrację, żeby Tusek srał pod siebie za każdym razem, jak sobie przypomni o tym w celi.



A mnie wk***iają tacy ludzie jak Ty. Chcesz rozwalić wszystko w p*zdu a co chcesz zrobić później? Wrócić do domu i usiąść przed komputerem kiedy emeryci nie będą mieli żadnych emerytur? kiedy nie będzie żadnej władzy bo ta która Wam się nie podobała została obalona? Kiedy będą zamieszki na ulicach jak na północy afryki? Tego chcecie? Moim zdaniem trzeba wyciągać wnioski z błędów i starać się je naprawiać i to ewolucja systemu może tu pomóc a nie rewolucja.