18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szczerość prezesa ZUS'u

Auriss • 2013-07-31, 22:56
dzisiaj przeglądając czeluście internetu wyszukałem oto taki artykuł:

całość: http://www.wykop.pl/ramka/1601789/szef-zus-przyznaje-ze-brakuje-na-wyplaty-emerytur-ile-49-mld-zl/

ludzie w komentarzach też całkiem mądrze piszą.

warto spojrzeć na te fragmenty:

Cytat:

ZUS pożyczy pieniądze aby wypłacić emerytury i zdaniem jego szefa jest to sytuacja najzupełniej normalna. - To naturalna sytuacja, że ma niedobór, czyli pieniędzy ze składek nie wystarcza mu na pokrycie świadczeń. - mówi o finansach ZUS Derdziuk



oraz

Cytat:

Czy według prezesa ZUS polski emeryt jest biedny? - Jeżeli porównamy ich sytuację z ludźmi młodymi, którzy często nie mają żadnych dochodów to nie są biedni - mówi Derdziuk.



Wk***ia mnie jak Ci złodzieje tracą nasze pieniądze i jeszcze mówią o tym tak spokojnie. Jak można porównać emerytów do młodych ludzi po studiach którzy nie mogą znaleźć pracy przez wadliwy system i jeszcze powiedzieć że jest dobrze???? Jest to po prostu jeden wielki absurd. Ludzie którzy zarządzają naszymi pieniędzmi tak na prawdę tracą je na bzdury... Dobrze wiedzą że jest kryzys lecz mimo wszystko wydają NASZE pieniądze na nowe siedziby i nagrody dla urzędników którzy na nie nie zasługują...
Im szybciej pozbędziemy się tej maszynki do robienia pieniędzy tym lepiej dla nas. Nie dajmy się okradać rządowi.
jednym słowem PATOLA :idzwch*j:

filipsworks

2013-08-02, 11:54
A pomyśleć, że rozwiązanie problemu ze sk***ysyństwem byłoby takie proste...


voidinfinity

2013-08-02, 12:17
Kruk07 napisał/a:

I teraz porównaj sytuacje emerytów w krajach których nie ma takiego gówna jak ZUS choćby Anglia. Jednym słowem witamy w "polsce".. :sispalm:



Z tego co się orientuje to w UK jest coś takiego jak emerytura, tyle tylko że z dużo korzystniejszym przelicznikiem (mniej wkładasz, więcej wyciągasz na stare lata) ;-)

Nie to co u nas - Wkładasz miesiąc w miesiąc po 1000 zyla (jako przedsiębiorca), a potem z łachą wypłacą ci te 600zł przez parę lat aż nie kipniesz...no chyba że towarzysze z PO podniosą wiek emerytalny, co by dobrze robić rolnikom, wojskowym, policjantom, prokuratorom, sędziom...

Auriss

2013-08-02, 12:53
@up

W UK pieniądze które wkładasz są inwestowane przez firmy które się tym zajmują dzięki czemu ty otrzymujesz ich więcej. Firma dzięki temu zarabia też kolosalne pieniądze ponieważ pobiera % od tego zysku. ZUS bierze pieniądze od obywateli, wydaje je i zaciąga pożyczki w skarbie państwa by wypłacić emerytury. Jest to prosta piramida finansowa... Tylko teraz kiedy wyż demograficzny z lat 90 odchodzi na emerytury zacznie się robić mała przejebka. Mało ludzi będzie musiało opłacić wielu emerytów, no a przede wszystkim wielu urzędników. w końcu większa ilość emerytów będzie wymagała większej ilości urzędników no i nagród za świetnie wykonaną pracę... Czyli norma jeśli chodzi o ZUS i rząd. Bez zmian, każdy nas r*cha na wszelkie możliwe sposoby :cumshot:

CookieMonssster

2013-08-02, 13:00
@up

Ej... ja jestem z wyżu lat 90 (no ok, końca 80), tak czy inaczej dopiero zaczynam pracować i ani myslę o emeryturze ;P teraz to na emeryturę odchodzą roczniki 50-60 :)

Taumantis

2013-08-02, 13:56
Pracy jest dużo, tylko wielkie studenciki nie będą robić w biedronkach, czy supermarketach od razu chcą kierowniki i developery być ;D

Auriss

2013-08-02, 18:38
CookieMonssster napisał/a:

@up

Ej... ja jestem z wyżu lat 90 (no ok, końca 80), tak czy inaczej dopiero zaczynam pracować i ani myslę o emeryturze ;P teraz to na emeryturę odchodzą roczniki 50-60 :)




No rozpędziłem się :D D chodziło mi o to że jak my będziemy pracować to oni zaczną odchodzić na emerytury.

merh

2013-08-02, 19:15
Konstytucja RP , rozdział pierwszy- Rzeczpospolita:
Artykuł 4

Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.

Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub BEZPOŚREDNIO.

Chyba trzeba bedzie o tym przypomnieć.
Widok codzienny w mojej wiosce:
https://maps.google.pl/maps?q=lubart%C3%B3w&ie=UTF8&ll=51.462129,22.608865&spn=0.005929,0.011244&oe=utf-8&client=firefox-a&hnear=Lubart%C3%B3w,+lubartowski,+lubelskie&gl=pl&t=m&z=17&layer=c&cbll=51.462034,22.608898&panoid=_Q2OhII-MdUTsboW50U5cw&cbp=12,302.28,,1,-0.57

Flage już mam. Ciekawe na jak długo zmieni sie ten widok. Niedawno byłem w Rumunii.Na każdyej państwowej placówce i kazdym placu w miescie wiszą flagi narodowe.U nas się tego wstydzą,albo celowo nie wieszają,żeby ludzie czuli się jak błoto bez przynaleznosci,żeby nie miało nas co łączyć.

Auriss

2013-08-02, 19:40
coś w tym jest. Władza nie lubi patriotyzmu bo to jednoczy ludzi którymi ciężej wtedy sterować. Brak flag to nie jest wcale przypadek:P niedługo za wywieszenie flagi w oknie będzie kara bo to "obraża inne narodowości" :kupa:

kothletino

2013-08-03, 00:58
Mnie najbardziej wk***ia używania sformułowania "Patola"

Auriss

2013-08-03, 19:16
to po ch*j tu włazisz:*? Spłakać?

candystreet

2013-08-03, 22:45
panie idź pan w ch*j!!