18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szacunek do matki musi być.

ketoprom • 2012-11-30, 12:33
Jak w temacie




Kapitan Zombek

2012-11-30, 19:27
@up Znam 4 niespełna 40 latków na emeryturce i zarabiających sobie i to nie tylko marne 1000zł ;]
Wiem jak wygląda wyliczanie emerytury w mundurówce i jakie się wałki tam robi ;]

Po za tym jak ktoś jest za słaby na bycie policjantem w wieku 60 lat to niech się przebranżowi na bukieciarza jak na budowie za ciężko.

minetek

2012-11-30, 20:23
bo matka jest tylko jedna!!!

JURIJ_77

2012-11-30, 20:29
Kapitan Zombek napisał/a:

Znam 4 niespełna 40 latków na emeryturce i zarabiających sobie i to nie tylko marne 1000zł ;]



oczywiście że zarabiają - ale legalnie tego zrobić nie mogą.

Kapitan Zombek napisał/a:

Po za tym jak ktoś jest za słaby na bycie policjantem w wieku 60 lat to niech się przebranżowi na bukieciarza jak na budowie za ciężko.



co może robić chłop, który całe życie był psem? Ilu tych bukieciarzy potrzeba - ilu potrzeba prywatnych detektywów, cieciów, ochroniarzy w biedronce ... a i tak będzie krzyk, że emeryci zarabiają innym pracę. I sam przyznasz, że sytuacja jest patowa. Problem nie leży w emeryturach mundurowych, ale w sposobie ich naliczania. Kolejna sprawa to to, w jaki sposób f-sze są "wykorzystywani" i "eksploatowani" w pracy - pracując w lepszych warunkach można służyć dłużej przecież. Ale do tego potrzeba kompletnej reorganizacji służby ...

Kapitan Zombek

2012-11-30, 20:38
JURIJ_77 napisał/a:

co może robić chłop, który całe życie był psem?



A co może robić chłop co całe życie był spawaczem, śłusarzem, tokarzem etc.

JURIJ_77 napisał/a:

a i tak będzie krzyk, że emeryci zarabiają innym pracę.



Chodzi o to właśnie, że nie mają być emerytami tylko pracować do 67 roku i dopiero dostać emeryturę na jaką sobie zapracowali jak wszyscy inni.

bloodwar

2012-11-30, 20:43
Wałków na "godziwą wypłatę" na tej emeryturze po 15stu latach służby jest mnóstwo, najpopularniejszym jest założenie własnej firmy i przepisanie jej na żonę samemu będąc "na papierze" zatrudnionym za tego tysiaka, a de facto będąc faktycznym właścicielem firmy. Mój wujek tak robi, prowadzi "swój" sklep, ma 3-4 tysie na czysto bez problemu, żona pracuje na etacie a "właścicielką" jest tylko i wyłącznie na papierze, bo interes prowadzi mąż, mąż zadowolony bo ma 100% pewną policyjną emeryturę (więc nie zostanie z niczym, jak 99% przedsiębiorców, nawet jeżeli firma upadnie) + z każdym miesiącem pracy dostaje więcej i więcej tej emerytury bo ma normalną pracę na etacie z której odkładane są składki, żona zadowolona bo facet nie siedzi w domu i każdy jest zadowolony! No może oprócz PODATNIKA, bo to z jego kieszeni przez kolejne 20-30 lat będzie finansowany byt tego "policjanta". O takich, co to wyjeżdzają za granicę i tam robią na czarno nawet nie wspominam, bo pewnie z połowa "mundurowych" tak właśnie sobie "emeryturuje"...

spr

2012-11-30, 22:16
Matka jest tylko jedna. Cofam piwo dla raven czy jak mu tam.

javen no.

mamut666

2012-12-01, 00:14
Qudi79 napisał/a:



tyle na temat szacunku do matki.


DŻem na zawsze

JURIJ_77

2012-12-01, 00:53
Kapitan Zombek napisał/a:

A co może robić chłop co całe życie był spawaczem, śłusarzem, tokarzem etc.




może dalej ... spawać? Bądźmy poważni :) to nie wymaga biegania na "setkę" w czasie 14sek ...

Kapitan Zombek napisał/a:

Chodzi o to właśnie, że nie mają być emerytami tylko pracować do 67 roku i dopiero dostać emeryturę na jaką sobie zapracowali jak wszyscy inni.




OK - jak najbardziej jestem za - tylko znajdź tym ludziom pracę. którą w takim wieku będą w stanie wykonywać równie efektywnie ... bez wyuczonego zawodu ciężko o robotę - mogą coś o tym powiedzieć absolwenci szkół średnich z obecnego wyżu demograficznego. Np. ja, absolwent dwóch kierunków magisterskich (dziennych) - bez zawodu/po ogólniaku, to z racji uprawianej profesji najwyżej mogę zostać hmmm ... najemnikiem :) znajdzie się praca dla mnie w Polsce? Może u któregoś z bossów mafijnych - chociaż nie - tam mają swoich, emerytów z GROMu, z nimi ciężko by było konkurować na tym rynku pracy :/ no cóż - Blackwater czeka, ewentualnie jakiś kartel w Ameryce Południowej :)

a tak na serio - ci ludzie nie potrafią nic oprócz swojego zakresu działań ... ich praca to ich wyuczony zawód, którego uczy się przez cały okres służby.

Kaciaj

2012-12-01, 00:59
Pizkes napisał/a:

Rozczaruje Cię. NIE, tak NIE wygląda praca w Policji. "Pitbull" jest genialnym serialem, ale jest przejaskrawiony i przesadzony.



Pitbull powstał na podstawie serialu Prawdziwe psy .... i tak wyglądała praca policji wydziału zabójstw.
Polecam poczytać troszkę o tym.

ojojoj

2012-12-02, 13:01
wyr*chali go w dupe. strach sie bac jak to jest prawda o policji