18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

System przeciwlotniczy

Bober • 2015-10-07, 20:02
Czekam na opinie eksperta ;-)


Recydywista

2015-10-07, 20:12
Dzieło Pana Gatlinga po sporych usprawnieniach. Pewnie M163 Vulcan lub Phalanx, choc moze to byc tez drobne M41 choc watpie zeby nagrywali filmy z cwiczen przeciwlotniczych bronią o słabych osiagach.
Szkolenie przeciwlotnicze ukonczylem w 2007 roku, jaram sie w ch*j.

Jestem Ekspertem

Zauwazcie jak pociski wybuchaja na jakims pułapie, nie pamietam juz jak wysoko. Bron tego typu nie sluzy do niszczenia floty powietrznej wroga lecz odstraszania jej jak widac na zalaczonym filmiku dosc skutecznie.

Gong_w_potylice

2015-10-07, 20:14
Brzmiało jak jakieś Vulcan działko :O

da...........za

2015-10-07, 20:22
Czasami puszczam takie bąki.

Aotearoa

2015-10-07, 21:10
Recydywista napisał/a:

Bron tego typu nie sluzy do niszczenia floty powietrznej wroga lecz odstraszania jej jak widac na zalaczonym filmiku dosc skutecznie.




No to pie**olnąłeś Waszmości... Pociski wybuchają po to, żeby nawet, jeśli nie trafią bezpośrednio we wrogi obiekt zadały mu uszkodzenia odłamkami - brzmi głupio, ale tak jest. W zależności od rodzaju pocisku może on zdetonować po osiągnięciu odpowiedniej wysokości, bądź też po upływie danego czasu od wystrzelenia, co w starszych działach przeciwlotniczych (np. ZU-23-2) podczas przekoszenia pocisku skutkowało ewakuacją całej obsady z armaty i nerwowym oczekiwaniu "pie**olnie, czy nie pie**olnie" (jeśli nabój mino uderzenia iglicy w spłonkę nie wystrzelił)...

I nie - nie jestem "Ekspertem", po prostu przez długi okres życia byłem przeciwlotnikiem i strzelałem z różnych dział i armat AA, przeszedłem od ch*ja szkoleń i strzelań...

pierogi3

2015-10-07, 21:13
Atak moździerzowy na bazę Camp Bastion w Afganistanie 8-)

Charybda

2015-10-07, 21:16
pie**olicie. To festiwal fajerwerków w Ustce.

Recydywista

2015-10-07, 21:19
Aotearoa napisał/a:




No to pie**olnąłeś Waszmości... Pociski wybuchają po to, żeby nawet, jeśli nie trafią bezpośrednio we wrogi obiekt zadały mu uszkodzenia odłamkami - brzmi głupio, ale tak jest. W zależności od rodzaju pocisku może on zdetonować po osiągnięciu odpowiedniej wysokości, bądź też po upływie danego czasu od wystrzelenia, co w starszych działach przeciwlotniczych (np. ZU-23-2) podczas przekoszenia pocisku skutkowało ewakuacją całej obsady z armaty i nerwowym oczekiwaniu "pie**olnie, czy nie pie**olnie" (jeśli nabój mino uderzenia iglicy w spłonkę nie wystrzelił)...

I nie - nie jestem "Ekspertem", po prostu przez długi okres życia byłem przeciwlotnikiem i strzelałem z różnych dział i armat AA, przeszedłem od ch*ja szkoleń i strzelań...



Szkolilem sie glownie na zenitce "szkolenie przeciwlotnicze" rowniez przez wiekszosc zarobkowego zycia bylem przeciwlotnikiem. wdzialem rowniez na kilka lat pustynne kamo, Stare amerykanskie filmy wojenne pieknie przedstawiaja lot miedzy wybuchajacymi pociskami przeciwlotniczymi. Tyle razy naj***lem sie z pestki po 23mm ze nawet nie zlicze, Nnapisales praktycznie to samo co ja ale probojesz blysnac, normale jest ze wybuch czyni drobne uszkodzenia.Odlamki k***a mac czego maja robic spore uszkodzenia nie pozwalajace samalotom leciec dalej co skutkuje pieknym jebnieciem w glebe... odlamki czopka?? gdzie w takim czopku chcesz czlowieku zmiescic odlamki !!?!??.Chodzi o wpedzenie zalogi samolotu w stan srania w gacie, w stresie nie mysli sie tak jasno, błąd jeb 3 samoloty leca bo pilot obsral sie i wlecial w kumpla ze szwadronu. Strach to taka wredna k***a ktora paralizuje nawet paznokcie zeby nie rosly. Bronie AA sa czesto stwaiane na graniach krajow badz sektorow zeby nie przepuszczac samolotow wroga

petru23

2015-10-07, 21:30
to jest najnowszy system jeb jeb jeb jeb jeb jeb jeb jeb. Bardzo skuteczny.

100PROcentZmC

2015-10-07, 21:53
k***a jak to my ze szwagrem w sylwestra jak sie naj***liśmy już przed 22...

rz...........ch

2015-10-07, 21:53
Recydywista, Aotearoa
Jeśli o mnie chodzi to możecie się nawet od dz**ek wyzywać...
Był tu taki filmik z obrony granicy izraela przed ciapatym ostrzałem rakietowym, ale nie chciało mi się szukać.
To co zapamiętałem:
działko w akcji
i co to za działko

właściwie -nie działko, ale cały system naprowadzania i prowadzenia ognia

tak - doczytajcie -istnieje wersja naziemna

-UnStopaBle-

2015-10-07, 21:56
Z pewnością PHALANX służy głównie do dematerializacji pocisków moździerzowych, genialna sprawa...

Górnik_Roku

2015-10-07, 23:54
Po koniec jeden Amerykanin nie wytrzymał i pokazał, swoją prawdziwą naturę.

dwroland

2015-10-08, 00:04
ch*j mnie co to. Napie**ala, że posrać się można od samego oglądania.