18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

System przeciwlotniczy

Bober • 2015-10-07, 20:02
Czekam na opinie eksperta ;-)


Recydywista

2015-10-08, 05:41
rzepich napisał/a:

Recydywista, Aotearoa
Jeśli o mnie chodzi to możecie się nawet od dz**ek wyzywać...
Był tu taki filmik z obrony granicy izraela przed ciapatym ostrzałem rakietowym, ale nie chciało mi się szukać.
To co zapamiętałem:
działko w akcji
i co to za działko

właściwie -nie działko, ale cały system naprowadzania i prowadzenia ognia

tak - doczytajcie -istnieje wersja naziemna




wpisalem palanxa i vulcan w pierwszym poscie. INformacje daje jako byly zolnierz przeciwlotniczy nie znawca wikipedii

Nazis

2015-10-08, 08:29
Napie**alało się z tego w BF-ie :krejzi:

gregor40

2015-10-08, 10:13
Recydywista napisał/a:




wpisalem palanxa i vulcan w pierwszym poscie. INformacje daje jako byly zolnierz przeciwlotniczy nie znawca wikipedii



No, już, tylko się nie obsraj, już 3x w tym watku napisałeś, że służyłeś w plotce. Jak 99% nieców w IIWW :P

Recydywista

2015-10-08, 14:26
prosze, teraz liz to gowno

R41NM4N

2015-10-08, 15:16
Vulcan canon to M61 systemy naziemne to goal keeper odpowiednik okrętowego phoenixa i ch*j nie do odstraszania tylko do niszczenia wszelkiego typu pocisków przede wszystkim rakietowych ale skuteczne na wszystko (anti-everything gun) detonacja amunicji wskazuje raczej na któryś z systemów GAU

Eksperci k***a nawet drobny stalowy odłamek może rozk***ic turbo wentylator samolotu ew przebić poszycie jak policzysz składowe prędkości pocisku i samolotu do tego nagłe skoki ciśnienia w pobliżu miejsca detonacji...

Nie jestem ekspertem i mam na was wyj***ne :-)

Shymeq

2015-10-08, 16:47
Na filmie to system C-RAM, film z 2009r miasto Basra w Iraku.

charakternik

2015-10-08, 18:01
Recydywista napisał/a:


gdzie w takim czopku chcesz czlowieku zmiescic odlamki !!?!??.Chodzi o wpedzenie zalogi samolotu w stan srania w gacie, w stresie nie mysli sie tak jasno



Nie jestem przeciwlotnikiem, mam inną specjalizację ale.... masz zwyczajnie rację. Pan Aotearoa zwyczajnie się popisuje i zapomina o tym, że pociski mają swój zasięg i to najczęściej niewystarczający by razić cel. Zwyczajnie jestem zdania, że OPL służy po to by wrogi pilot zmienił pułap, kierunek i swoje zamiary tj. ostrzał, bombardowanie, rozpoznanie i tym podobne zadania.

bleblebator1

2015-10-08, 18:30
To co jest na filmie to raczej służy głównie do bezpośredniej obrony przed rakietami, np. na krążownikach z systemem AEGIS. Najpierw rakiety plot dalekiego zasięgu, potem działka w h*j szybko strzelne.
Podmuch od detonacji powiedzmy w okolicy km od okrętu olbrzymi, ale zawsze to lepsze niż trafienie tonową głowicą.
Ale nie jestę ekspertem

tranzystor

2015-10-08, 18:35
Recydywista napisał/a:

Dzieło Pana Gatlinga po sporych usprawnieniach. Pewnie M163 Vulcan lub Phalanx, choc moze to byc tez drobne M41 choc watpie zeby nagrywali filmy z cwiczen przeciwlotniczych bronią o słabych osiagach.
Szkolenie przeciwlotnicze ukonczylem w 2007 roku, jaram sie w ch*j.

Jestem Ekspertem

Zauwazcie jak pociski wybuchaja na jakims pułapie, nie pamietam juz jak wysoko. Bron tego typu nie sluzy do niszczenia floty powietrznej wroga lecz odstraszania jej jak widac na zalaczonym filmiku dosc skutecznie.




To wracaj na te "szkolenia", przestań pie**olić głupoty i ośmieszać tą wystarczająco skompromitowaną naszą "armię".

Recydywista

2015-10-08, 18:47
tranzystor napisał/a:




To wracaj na te "szkolenia", przestań pie**olić głupoty i ośmieszać tą wystarczająco skompromitowaną naszą "armię".



prosze prosze kolejna p*zda ktora beret widziala u kuzyna a kamo na przysiedze u wujka, nie byles pie**olisz , ssij jaja. Polska armia jest zajebiscie wyszkolona, z uzbrojeniem jest nieco ciezej ale i tak nie odstajemy az tak bardzo. pie**olenie ze nasza armia jest rozbrojona ze sie nie obronimy ze jestesmy7 leszcze to zwykle lewackie gderanie ludzi ktorzy maja pojecie o gownie i niczym wiecej

rai87

2015-10-08, 18:59
Incomig, incomig, incomig!
Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrttttttt

Kto słyszał ten wie.

tranzystor

2015-10-08, 21:12
Recydywista napisał/a:



prosze prosze kolejna p*zda ktora beret widziala u kuzyna a kamo na przysiedze u wujka, nie byles pie**olisz , ssij jaja. Polska armia jest zajebiscie wyszkolona, z uzbrojeniem jest nieco ciezej ale i tak nie odstajemy az tak bardzo. pie**olenie ze nasza armia jest rozbrojona ze sie nie obronimy ze jestesmy7 leszcze to zwykle lewackie gderanie ludzi ktorzy maja pojecie o gownie i niczym wiecej



Byłem w wojsku, w stopniu oficera, barani fiucie. Miałem pod sobą też takich tępych ch*jów jak ty i byli to tacy sami gadacze, z zerową wartością bojową. Nasza armia, to jest dno, a opowieści o dobrym wyszkoleniu są jak opowieści o zielonej wyspie i gospodarce w wiecznej fazie wzrostu. W armi jest ch*jowo właśnie dlatego, że na zawodowych szeregowych biorą takich debili jak ty, którzy mają problem z opanowaniem obsługi karabinka kałasznikowa, ale o technologiach zawsze wypowiadają się pierwsi.

Sz...........jk

2015-10-08, 21:51
Ładny sprzęt, pooglądałbym na żywo.

Tymczasem w Polsce:
Na szkoleniu podstawowym, jak byłem w plutonie OPL to podczas alarmu bojowego miałem strzelać z AKMS w stronę wyimaginowanych statków powietrznych. W realnych warunkach pewnie szybko by nas zmietli, strzelanie do myśliwca z AKSM, świetny sposób na wystawienie plutonu na odstrzał, nawet nie wiem czy jakiś śmigłowiec by się przejął tym ostrzałem...

Zielonek92

2015-10-08, 23:06
Straszny dźwięk :O

bleblebator1

2015-10-09, 06:00
Abdulan napisał/a:

Ładny sprzęt, pooglądałbym na żywo.

Tymczasem w Polsce:
Na szkoleniu podstawowym, jak byłem w plutonie OPL to podczas alarmu bojowego miałem strzelać z AKMS w stronę wyimaginowanych statków powietrznych. W realnych warunkach pewnie szybko by nas zmietli, strzelanie do myśliwca z AKSM, świetny sposób na wystawienie plutonu na odstrzał, nawet nie wiem czy jakiś śmigłowiec by się przejął tym ostrzałem...


Ale jakiś dowódca dostałby medal za odwagę w wydawaniu kretyńskich rozkazów na polu chwały