18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

System obronny w czołgu

okar19 • 2013-02-26, 01:21
Tak to działa w slow motion

Niecierpliwi proszeni są o przewinięcie do 0'53

Sitwa8

2013-02-26, 09:56
Nie wiadomo nic o pocisku, ani w jakie kierunki to działa. Pocisk był raczej mały i wolny, z czołgu to by się raczej osrał niż przechwycił, nie mówiąc o ciężkich działach. W Polsce mamy pancerz reaktywny ERAWA http://pl.wikipedia.org/wiki/ERAWA a ostatnio polskie zakłady zbrojeniowe połączyły się w misji budowy nowego polskiego czołgu. Powiedziałbym, że mniej odstajemy niż ruscy pokazują i by tego chcieli.

Edit, dorzucę jeszcze mały link jak to rosyjscy żołnierze chcę powrotu ze skarpet na onuce które im wprowadzili na stan W TAMTYM ROKU:
http://fakty.interia.pl/swiat/news/rosyjska-armia-toczy-boj-o-onuce,1894939 Taki to stan ruskiej armii właśnie...

Ecne

2013-02-26, 10:11
gustav665 napisał/a:

amerykańce na to nie wpadli huh



a to ? chyba troszke lepsze


furion

2013-02-26, 10:15
W razie wojny jesteśmy w dupie ....

-57-

2013-02-26, 10:28
każdy powinien mieć taki system obronny anty-debil ... ulice obsypane popiołem...

osa79

2013-02-26, 11:03
@Ecne

moronie jeden !!! to izraelski wynalazek a czołg to Merkava..... najlepszy czołg na świecie zaraz po T90...

St...........ke

2013-02-26, 11:27
osa79 napisał/a:

@Ecne

moronie jeden !!! to izraelski wynalazek a czołg to Merkava..... najlepszy czołg na świecie zaraz po T90...


USA, Izrael - jeden ch*j, wiadomo kto tam rządzi ;)

gambiterv

2013-02-26, 11:44
@osa79 Merkawa jest po T90 ? Chyba Cie poj***ło...

maniunio

2013-02-26, 11:58
Zawsze myślałem, że po T-90 jest Abrams

fakjutu

2013-02-26, 12:09
taki sam system ma moja dziewczyna gdy próbuję się do niej zbliżyć wieczorem :/

Ecne

2013-02-26, 12:23
przeciez tu nie chodzi o czolg na jakim jest to zainstalowane ale o sam system i kto moze nim dysponowac

Robert6698

2013-02-26, 12:25
Merkavy nawet nie można nazwać czołgiem bo oprócz załogi zabiera do środka jeszcze 6 ludzi w sumie można nazwać to "hebrajskie nie wiadomo co" ciężkim transporterem opancerzonym.

ddobry10

2013-02-26, 12:46
I weź tu k***a walcz na wojnie z takimi ch*jkami :)

JURIJ_77

2013-02-26, 12:57
Cytat:

Nie wiadomo nic o pocisku, ani w jakie kierunki to działa. Pocisk był raczej mały i wolny, z czołgu to by się raczej osrał niż przechwycił, nie mówiąc o ciężkich działach. W Polsce mamy pancerz reaktywny ERAWA http://pl.wikipedia.org/wiki/ERAWA a ostatnio polskie zakłady zbrojeniowe połączyły się w misji budowy nowego polskiego czołgu. Powiedziałbym, że mniej odstajemy niż ruscy pokazują i by tego chcieli.

Edit, dorzucę jeszcze mały link jak to rosyjscy żołnierze chcę powrotu ze skarpet na onuce które im wprowadzili na stan W TAMTYM ROKU:
http://fakty.interia.pl/s...o-onuce,1894939 Taki to stan ruskiej armii właśnie...




sądząc po Twoim wieku nie byłeś w MONie w czasach zasadniczej służby wojskowej - teraz w "niespecjalistycznych" jednostkach wiele się nie zmieniło. Dalej syf, pijaństwo, kolesiostwo i zacofanie. Powiem Ci tak: technologicznie odstajemy, ilościowo odstajemy ... w sąsiedztwie mojej jednostki stacjonuje pułk rozpoznawczy - zasuwają sobie chłopaki na BWP i BRDM pamiętających jeszcze lata '60. Zawodowa armia ... Misja budowy nowego czołgu planowana? Ruscy mają JUŻ takie nowe czołgi jak T90 i sporo innych - nie myślmy że Polska armia jest taka silna - takie myślenie i zadufanie w sobie gubi ... w 1939r też myśleli że P11 im wystarczą, a nowe projekty dolnopłatowych maszyn planowano wprowadzić w 1941r - jak wiemy troszeczkę za późno.

EMIO093

2013-02-26, 14:05
kurde przydało by się coś takiego World of Tanks :D

Gus

2013-02-26, 14:25
Cytat:

Nie wiadomo nic o pocisku, ani w jakie kierunki to działa. Pocisk był raczej mały i wolny, z czołgu to by się raczej osrał niż przechwycił, nie mówiąc o ciężkich działach.



O mamo, mamo... od czego tu..a ch*j na szybkości coś skrobnę

Granatnik p.panc :

RPG-7W z optyką 1.5x/2x (zależy jak fabryka skleciła, moja optyka ma ~2x powiększenia, a widziałem też takie z 1.5x, uprzedzam pytanie - moja sztuka PG7w wyprodukowana została już w Federacji Rosyjskiej)

Piguła :
PG-7WM lub PG-7WS

PG-7WM Nie mam czasu niestety na własne słowa, jednakże :

Cytat:

PG-7WM składa się z głowicy, silnika rakietowego, ładunku (zespołu) miotającego i stabilizatora lotu z trzema brzechwami. Głowica, elaborowana heksogenem flegmatyzowanym, wyposażona jest w piezoelektryczny zapalnik denno-głowicowy WP-7, posiadający odległościowy mechanizm uzbrajający oraz samolikwidator. Silnik rakietowy na stały materiał pędny rozpędza pocisk ze 120 m/s (w momencie opuszczania wyrzutni) do 300 m/s na końcowym odcinku toru lotu.
Silnik posiada w przedniej części sześć dysz wylotowych, które po załadowaniu naboju znajdują się przed lufą i są odchylone od osi pocisku. Natomiast w dnie silnika umieszczona jest spłonka zapalająca i przekaźnik ogniowy służący do zapalenia ładunku miotającego oraz gwintowany występ do przymocowania ładunku miotającego. Ładunek ten umieszczony jest w tekturowej łusce z metalowym dnem, dzięki któremu możliwe jest jego połączenie z gwintowaną końcówką dna silnika rakietowego pocisku. Wewnątrz łuski umieszczony jest duralowy brzechwowy stabilizator pocisku z czterema skrzydełkami i turbinką, dzięki którym pocisk powoli wiruje na torze lotu.



PG-7WS:
Cytat:

W 1969 r. wprowadzono nieznacznie zmodyfikowany pocisk PG-7WM z zapalnikiem WP-7M, o zmniejszonym kalibrze (70 mm zamiast 85 mm) i zwiększonej przebijalności. Większa prędkość wylotowa (dzięki mniejszej masie) poprawiła celność pocisku, wrażliwości na boczny wiatr i rozrzut.



Obydwie piguły posiadają głowice kumulacyjne. Na miejscu oficera poligonu nie szarżowałbym tandemami lub termobarami, bo w razie sp***olenia się ochrony aktywnej mógłby ucierpieć "portfel" i kariera. Wnioski wyciągnij sam.

Cytat:

z czołgu to by się raczej osrał niż przechwycił, nie mówiąc o ciężkich działach.


Heheheh, żebyś się nie zdziwił (Rosja to nie jedyny kraj pracujący nad aktywną ochroną wozów bojowych)

PS nr 1 - pomyślunek zajął mi minutę pięć
PS nr 2 -
Cytat:

W Polsce mamy pancerz reaktywny ERAWA

Eeee, a co ma do tego reaktywny ? Toś nowością zarzucił, stareńkie T-72 i T-80 (jak i T-64...BW bodajże) miały bruk na pancerzu, podobnie jak każdym w miarę cywilizowanym kraju. Erawa nie jest zbyt młoda to raz ;) , a dwa skuteczność...hm, przykładowo Czeczenom reaktywny nie przeszkadzał.