18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Edek Łomiarz

2012-12-10, 21:17
Przestańcie do k***y nędzy mylić kościoła jako instytucji z religią i wiarą. Przynajmniej od kilkuset lat jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Jestem katolikiem, ale mam głęboko wyj***ne na kościół i klechów. Wierzę w Boga, wierzę w Chrystusa i Jego Matkę i ch*j Wam do tego, krzykacze - czyli sztuczni jak zupa z biedronki ateiści na pokaz. Ja akceptuję i rozumiem poglądy ateistów i wyznawców innych wiar, więc i Wy wykażcie się choć odrobiną kultury i nie przypie**alajcie się na każdym kroku. Każdy ma prawo wierzyć w co chce i ch*j wielki innym do tego.

krippo

2012-12-10, 21:17
@kacu89 :facepalm:

Mencjusz

2012-12-10, 21:23
dodam kilka groszy związany nieco z tematem:

symbol swastyki pojawia się w wielu religiach i kulturach

W hinduizmie jest symbolem boga Ganeśa;
W buddyzmie oznacza wieczność, znak istniał już 5 w. pne
Podobnie było w przypadku starożytnych Chin i Japonii - wieczność

Symbol swastyki pojawia się również w Iranie, u plemion w górach Uralskich.

Tak więc, z symbolami bywa różnie. Po prostu widzicie, to co chcecie zobaczyć.

jajcek555

2012-12-10, 21:25
Gdyby nie ten symbol z prawej byłbyś teraz Allah Akhbarem i jadłbyś gówno. Swoje.

so whaat

2012-12-10, 21:26
Kościół ma zapisane w swoich kartach historii straszne zbrodnie. Inkwizycja, wyprawy krzyżowe, Ciemne Wieki, tortury i sądy nad "wiedźmami". Tylko ludzie z klapkami na oczach wypierają się i atakują ludzi, którzy oficjalnie o tym przypominają. Należy o tym mówić. Dlaczego? W świecie Islamu dzieje się dokładnie to samo co w chrześcijańskiej Europie 500 lat temu... dzisiaj! Skoro wszyscy wierzący chcą się wyprzeć tego, że w przeszłości ich pradziadowie popełniali zbrodnie z taką okrutnością, że szczena opada, to dlaczego następnego dnia są oburzeni, że w więzieniu islamskim czy jakim tam gnije chrześcijanka. Jeśli ludzi się nie uświadomi do czego kościół był kiedyś zdolny, to nie uświadomi się ich także o tym, co zdolny jest zrobić islamista w imię najprawdziwszego boga, który notabene, jeśli jest, jest jeden a wyobrażenia o bogach kultury X i religii Y jest głupie i naiwne. Ja wierzę, że jest. Czy to Jezus, Allach, Zeus czy Cthullu - kogo to interesuje? W imię każdego zabijano i zabijać będzie. Głupotą jest zatem wypieranie się i wybielanie dziejów kościoła (czy innych religii) na siłę, byle tylko, by pokazać, jaką to wspaniała i cudowną religią jest moja. Z drugiej strony stawianie swastyki obok krzyża i porównanie ich obu jakoby to krzyż niósł za sobą większa hańbę jest żałosne i dziecinne. Wyzwolenie Polski, wszystkie wojny z Turkami i innymi "niewiernymi" w przeszłości, walczenie o powrót na mapy świata czy w końcu zwykłe codzienne życie było w jakiś czy inny sposób kierowane pod znakiem krzyża. Taki nasz krąg kulturowy. Porównanie symbolu hitlerowców z krzyżem jest więc chore - 6 milionów polaków zgładzonych pod jarzmem tego pierwszego to powód, by nazwać swastykę bardziej chlubnym symbolem od krzyża? 50 mln. ofiar Hitlera to zapewne kolejny? Zniszczenie Polski i wymordowanie całej elity też? Niedługo w takich porównaniach użyjecie sierpa i młota, by pokazać jak to chrześcijański symbol niósł więcej śmierci za sobą niż ci zbrodniarze spod wymienionych symboli. Jeśli tak - to jesteście debilami. Chcecie obrażać krzyż? Proszę bardzo, wytknijcie im realne błędy, wszystko to, czego się dopuścił i dopuszcza, nie stawiajcie go jednak na równi, a co gorsza niżej, niż swastyki.

Gossow

2012-12-10, 21:26
Za jedno i za drugie odpowiedzialni są tylko ludzie...

zDrwal

2012-12-10, 21:29
@Sklej
Różnica jest taka, że Aztekowie (którzy przyjęli ten zwyczaj od Tolteków, nie Majów) robili to w imię swoich bogów, nie ideologii, w przeciwieństwie do komuchów i nazioli.

Edek Łomiarz

2012-12-10, 21:33
@so what - kolejny, który myli i miesza kościół jako instytucję z prawdziwą wiarą i oddaniem drugiemu człowiekowi. Bo nie zapominajcie, że "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" jest najważniejszym z przykazań każdego prawdziwego katolika. A to, co zmienił i sp***olił kościół - czyli władza (taka sama jak ta na Wiejskiej, która sp***ala życie nam wszystkim) to coś zupełnie innego. Nie mieszajmy i nie mylmy jednego z drugim!

je...........ę

2012-12-10, 21:34
śmiech na sali ludzie od wieków się wybijali i za gorsze głupoty niż bycie żydem czy nie bycie chrześcijaninem.Dlaczego nikt nie mówi j***ny cezar napadł na wyp*zdów w 330 czy ch*j wie którym tam roku i zaj***ł ch*j wie ilu ludzi,dlaczego hanibal jak wymarzył sobie bycie postrachem świata nie został napiętnowany mianem ludobójcy tylko wielkiego i nieustraszonego wojownika....prawda jest taka moi mili,że przesiąknięty nienawiścią naród łatwiej jest kontrolować,mówić i liczyć na ich wsparcie w razie W :)

Każą wam nienawidzić hitlera/niemców , kościół i katoli , stalina/ruskich :) a wy myślicie,że macie wolną wolę....Takiego ch*ja:)


Do napinaczy:
Proponuję zerknąć w książkę od historii z lat 80, 90 , 2000, i teraźniejszą zobaczycie jak nasza historia zmienia się wraz z polityką;p

Maślanek

2012-12-10, 21:38
Alianci i ludzie walczący dla dobra sprawy też wierzyli w Boga, no chyba nie nazwiesz ich "naziolami"?

Policeman

2012-12-10, 21:42
bla bla bla, kościół to i tamto. Jak mnie dziwi to, że chce wam się pie**olić za każdym razem to samo. Za dzieciaka też sraliście w pory, co nie oznacza, że wciąż sracie. Kościół w średniowieczu chorował na władzę i tyle.

Gi...........sz

2012-12-10, 21:44
k***a zamknijcie mordy i przestańcie się pocić, to tylko żart a jak widać k***a większość z was obrała za punkt honoru bronić swojej racji..

,,Racja jest jak dupa każdy ma własną i według niego cudza śmierdzi"

A teraz morda na kłódkę i nie zgrywać ekspertów w dziedzinach kultury/religii/historii.

Loaloa

2012-12-10, 22:04
Chyba byłoby lepiej gdyby tak wszystkie świątynie zrównać z ziemia, wszystkich kapłanów powybijać i zacząć od nowa z jakąś pokojowo nastawioną religią. Na przykład z religią Latającego Potwora Spaghetti. Może i jest ona młoda, może nie ma tradycji i świętych ksiąg, ale z pewnością nie jest agresywna, a jej wyznawcy nie popełnili żadnej zbrodni.

najtro

2012-12-10, 22:12
pseudorca napisał/a:

k***a zamknijcie mordy i przestańcie się pocić, to tylko żart a jak widać k***a większość z was obrała za punkt honoru bronić swojej racji..

,,Racja jest jak dupa każdy ma własną i według niego cudza śmierdzi"

A teraz morda na kłódkę i nie zgrywać ekspertów w dziedzinach kultury/religii/historii.


Jeśli to żart to mógł sobie pożartować z kolegami w piwnicy, a nie wyrzucać to na forum publiczne gdzie są różni ludzie z różnymi poglądami.
Ateizm jest teraz w modzie i jest siany nie tylko w internecie, ale i w telewizji publicznej.
W tych czasach gówniarzom pierze się mózgi ciągle wyciągając blędy kościoła i księży. Rozumiem, że jeden jest z powołania a drugi dla kasy, ale nie w tym rzecz żeby obwiniać religię.
Patrząc wstecz Polska była silna wtedy kiedy była mocna w wierze, zjednoczona dlatego w czasie komuny starano się tępić duchowieństwo.
Dziś te j***ne smarki się śmieją i idą w trend narzucanej im mody, ale jak nie będzie czego żreć i będą dawać dupy za bułkę, to nie będzie im już do śmiechu.

lp.citsiadas

2012-12-10, 22:29
obrażasz moją wiarę pie**olony ku*asie. gdybym byl muslimem upie**olil bym ci leb i nasikał do środka, jak bym był żydem nie znalazł byś pracy w banku czy korporacji stąd do los angeles. powiem jednak krotko - najwiecej zla przyniesli na swiat pie**oleni ateisci ktorzy nie maja respektu przed nikim i niczym,btacy jak hitler czy stalin. symbol ktory porownujesz do sfastyki to symbol mojego Boga, troche respektu ateistyczna gnido.