18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Åšwietny kompozytor: Mark Morgan

JÃ...........a. • 2012-08-02, 19:18
Dziś chciałbym przybliżyć wam postać, którą zna bardzo niewielu. Mark Morgan, bo o nim mowa jest amerykańskim kompozytorem ścieżki dźwiękowej do gier.

Jego dzieła możecie usłyszeć w takich grach jak Fallout, Fallout 2, Planescape: Torment, Civilization: Call to Power etc. - w sumie same klasyki. Dodam również, że ścieżka dźwiękowa zastosowana w Fallout 1 i 2, wróciła w Fallout: New Vegas.
Jego utwory w świetny sposób wprowadzają odbiorce w klimat gry, jak i sytuacje w której gracz aktualnie się znajduje. Nie potrzeba tutaj super realnej grafiki, wystarcza wyobraźnia, by zrozumieć z kim/czym mamy do czynienia:

Utwór z platformy wiertniczej, w której znajdowała się główna baza Enklawy:



Komentarz pod filmikem:

Cytat:

When you hear this, you know the shit just got serious...




Na koniec, podzielÄ™ siÄ™ z wami informacjÄ…:

Cytat:

Brian Fargo pracuje nad kontynuacją gry Wasteland, a co więcej zapowiada, że muzykę do tej produkcji skomponuje Mark Morgan, którego gracze mogą kojarzyć jako autora ścieżki dźwiękowej innego tytułu postapo - Fallouta, a także Fallouta 2



Jeżeli nie kojarzycie Pana Briana Fargo i gry Wasteland, to podpowiem, że pieniądze na tę produkcję będą pochodziły z internetowej zbiórki pieniędzy.
Na grę Brian potrzebował 900 000 dolarów, a od fanów otrzymał 3 000 000 dolarów.
Czy nie jest to piękne?

xts

2012-08-02, 19:33
j***ny Hanz Zimmer gier komputerowych, geniusz!

An...........kh

2012-08-02, 19:46
Józef Ka. napisał/a:

Czy nie jest to piękne?


Ty chyba seksu analnego nigdy nie uprawiałeś :roll:

AwrukO

2012-08-02, 19:57
Uwielbiam obie pierwsze części Fallouta, oraz tą świetną muzykę, nadaje grze niesamowity klimat :-)

Oto mój ulubiony soundtrack, zawsze wzbudzał we mnie grozę :mrgreen: :



JÃ...........a.

2012-08-02, 19:57
Karola_Strausburger napisał/a:


Ty chyba seksu analnego nigdy nie uprawiałeś :roll:




Joseph_Fritzl

2012-08-02, 20:19
Piwo za fallout'a !! Klasyka! Klimat... Kogo obchodzi grafika, skoro jest klimat? Wracam do fallout'a I, II często :)

AwrukO - To jest mega kawałek :) emocje na maxa.

le...........91

2012-08-02, 20:26
Cytat:

Ty chyba seksu analnego nigdy nie uprawiałeś :roll:



to może nam opowiesz jak bardzo Ciebie tyłek boli ?

Roszp

2012-08-02, 20:29
Józef Ka. napisał/a:

ścieżki dźwiękowej do gier


Kompozytorem tylko jednej ścieżki, do wielu gier jak mniemam?

michas02

2012-08-02, 21:13
To ja dorzucę mój ulubiony utwór z Fallout'a.
Możemy go usłyszeć podczas jazdy samochodem i muszę przyznać, że jak mało co oddaje klimat zasuwania Cadillaciem po postnuklearnych pustkowiach.

An...........kh

2012-08-02, 21:28
lena991 napisał/a:



to może nam opowiesz jak bardzo Ciebie tyłek boli ?



Aż tak bardzo cię to ciekawi? Zapytaj matkę, to może ci powie do czego mnie zmuszała :oops:

le...........91

2012-08-02, 23:49
Cytat:

Aż tak bardzo cię to ciekawi? Zapytaj matkę, to może ci powie do czego mnie zmuszała :oops:



jej wersje już znam :roll:

d1abol

2012-08-03, 01:28
Oprawa audio to 50% calego klimatu Fallouta :)

pi...........in

2012-08-03, 10:38
Normalnie łezka się w oku kręci, pamiętam jak ciąłem w Fallouta 1 jeszcze na P 166MMX i 32MB RAM. Ale klimat był taki, że rozjeżdżał człowieka na naleśnik. Podobnie było z Quake 1: pierwszy FPP w "prawdziwym" 3D.

odissequemlaeseris

2012-08-03, 13:52
Pamiętam doskonale ten strach towarzyszący przy wejściu do Nekropolis. Jeszcze te bandy ghoulów, a baza wojskowa... Penumbra zamierzchłych czasów. :)

Co...........aa

2012-08-03, 14:45
Józef Ka. napisał/a: