18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Åšwietny kompozytor: Mark Morgan

JÃ...........a. • 2012-08-02, 19:18
Dziś chciałbym przybliżyć wam postać, którą zna bardzo niewielu. Mark Morgan, bo o nim mowa jest amerykańskim kompozytorem ścieżki dźwiękowej do gier.

Jego dzieła możecie usłyszeć w takich grach jak Fallout, Fallout 2, Planescape: Torment, Civilization: Call to Power etc. - w sumie same klasyki. Dodam również, że ścieżka dźwiękowa zastosowana w Fallout 1 i 2, wróciła w Fallout: New Vegas.
Jego utwory w świetny sposób wprowadzają odbiorce w klimat gry, jak i sytuacje w której gracz aktualnie się znajduje. Nie potrzeba tutaj super realnej grafiki, wystarcza wyobraźnia, by zrozumieć z kim/czym mamy do czynienia:

Utwór z platformy wiertniczej, w której znajdowała się główna baza Enklawy:



Komentarz pod filmikem:

Cytat:

When you hear this, you know the shit just got serious...




Na koniec, podzielÄ™ siÄ™ z wami informacjÄ…:

Cytat:

Brian Fargo pracuje nad kontynuacją gry Wasteland, a co więcej zapowiada, że muzykę do tej produkcji skomponuje Mark Morgan, którego gracze mogą kojarzyć jako autora ścieżki dźwiękowej innego tytułu postapo - Fallouta, a także Fallouta 2



Jeżeli nie kojarzycie Pana Briana Fargo i gry Wasteland, to podpowiem, że pieniądze na tę produkcję będą pochodziły z internetowej zbiórki pieniędzy.
Na grę Brian potrzebował 900 000 dolarów, a od fanów otrzymał 3 000 000 dolarów.
Czy nie jest to piękne?

genghiskhan

2012-08-03, 14:47
morgana znam ze ścieżki do fallouta - katuje ją średnio raz na 2 miesiące - doskonały ambient
aż sobie włącze :amused:

wyslannik

2012-08-03, 15:37
Uwielbiam muzyke tego pana... soundtrack z falloutow swietnie nadaje sie do sesji rpg.

info z wiki:
Gry komputerowe

Zork Nemesis (1995)
Dark Seed II (1995)
Descent II (1996)
Shattered Steel (1996)
Zork: Grand Inquisitor (1997)
NetStorm: Islands At War (1997)
Fallout (1997)
Fallout 2 (1998)
Planescape: Torment (1999)
Giants: Citizen Kabuto (2000)
Allods Online (2009)
Fallout: New Vegas (2010)

jak widac jest tu pare znanych tytulow :)

wj...........44

2012-08-03, 15:49
odnośnie samych falloutów (nie)stety nowszych (FO3 i FNV) dla zainteresowanych polecam wpisać w Google A Requiem For The Capital Wasteland 0.6B (RFCW)
Jest to stworzony przez fanów mod, który łączy obie gry, czyli odpalamy RFCW i przechodzimy między pustkowiami koło Waszyngtonu, i Pustynią Mojave

JAzz_stz

2012-08-03, 16:37
Piwo dla gościa. Grałem we wszystkie części Fallout. Scenariusz gry w połaczeniu z jego muzyka oddawały unikalny klimat, którego długo nie spotkam.

necrosodomizer

2012-08-03, 18:38
I gdzie ja teraz seeda znajdÄ™...

JURIJ_77

2012-08-03, 19:46
ogólnie ścieżka z F2 jest najlepszą z serii - czasem słucham jej sobie jak jadę w nocną trasę .. a utwór (jeżeli można to tak nazwać) który najfajniej oddaje obraz postnuklearnego pustego świata to Desert Wind ...



i oczywiście:



pozdro :)

Karenz88

2012-08-03, 19:58
Bardzo dobra gra .mam fallouta 1 i 2 oryginalną jeszcze w dużym pudełku .
Dużo czasu spędziłem przy tych grach i uważam że są 1000 o tych crysisiów które są tylko ładne ale nie mają tego czegoś .
Mapę 2 znam na pamięć bo to była bardzo wciągająca gra warta każdej złotówki .

ripmax

2012-08-03, 21:54
Ten Mark Morgan wyglÄ…da jak Michael C. Hall (Dexter Morgan) :D

kristo76

2012-08-04, 15:16
Podobny do Dextera Morgana - brat?