18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Święte krowy

PIs • 2023-01-05, 21:06
Zdarzenie miało miejsce w Płońsku. Para ludzi nawet nie patrzy czy samochód się zatrzymuje, bo i po co. Potrąceni trafili do szpitala, pies umarł.


smiechychichy

2023-01-06, 15:37
Siriuz napisał/a:

Najpierw pojazd jadący z naprzeciwka przejeżdżając przez wzniesione przejście (co za kretyn to wymyślił?) go oślepił więc nie widział wchodzących ludzi, a potem może ten, który wykonywał manewr poza kadrem w lewym dolnym rogu, a który przemiótł reflektorami cała jezdnię? A może zwyczajnie k***a kichnął i zamknął oczy na sekundę? Mogę jeszcze wymyślić tuzin powodów, dla których mógł nie zauważyć pieszych. Pieszy na jezdni zawsze ma obowiązek zachować zasadę ograniczonego zaufania i zakładać, że kierowca z różnych powodów może go nie widzieć. Najlepiej nie pchać dupy przed pojazd jeśli nasze bezpieczeństwo zależy od tego czy on się zatrzyma czy nie. Albo samochód stoi albo jest na tyle daleko, że zdążymy przejść. Proste.



Obejrzałem film kilkukrotnie i mam wątpliwości.
Skomentowałeś kulturalnie więc i ja zripostuję podobnie.
Cytując: Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6 jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących.
Zmniejszył? Nie.
Naraził? Tak.
Fakty. Nie ma co z nimi dyskutować.
Możemy dywagować czy oślepiony, zamyślony, chory itd. itp. Nie znasz przepisów, jesteś ignorantem, myślisz że droga należy do ciebie? Wtedy wniosek że jesteś słabym kierowcą i nie powinieneś wsiadać za kółko.

Siriuz

2023-01-06, 15:52
smiechychichy napisał/a:

Obejrzałem film kilkukrotnie i mam wątpliwości.
Skomentowałeś kulturalnie więc i ja zripostuję podobnie.
Cytując: Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6 jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących.
Zmniejszył? Nie.
Naraził? Tak.
Fakty. Nie ma co z nimi dyskutować.
Możemy dywagować czy oślepiony, zamyślony, chory itd. itp. Nie znasz przepisów, jesteś ignorantem, myślisz że droga należy do ciebie? Wtedy wniosek że jesteś słabym kierowcą i nie powinieneś wsiadać za kółko.



Ile on jechał 30km/h? Do ilu ma zwolnić?
Można znać przepisy i je ignorować, bo są kretyńskie. To jest obywatelskie nieposłuszeństwo. Ci którzy bezmyślnie stosują przepisy są po prostu służbistami. Historia pokazuje, że to nie prowadzi do niczego dobrego. Zwłaszcza jeśli przepisy mają zastępować myślenie - bo to z kolei prowadzi do chorej biurokratyzacji. Przepisy są źle skonstruowane i prowadzą do tragedii - przykład na filmie.

dżonyłojlker

2023-01-06, 15:55
smiechychichy napisał/a:

Obejrzałem film kilkukrotnie i mam wątpliwości.
Skomentowałeś kulturalnie więc i ja zripostuję podobnie.
Cytując: Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6 jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących.
Zmniejszył? Nie.
Naraził? Tak.
Fakty. Nie ma co z nimi dyskutować.
Możemy dywagować czy oślepiony, zamyślony, chory itd. itp. Nie znasz przepisów, jesteś ignorantem, myślisz że droga należy do ciebie? Wtedy wniosek że jesteś słabym kierowcą i nie powinieneś wsiadać za kółko.



Lepiej przejść bezpiecznie na drugą stronę, czy dać się rozjechać?

DużyKogut

2023-01-06, 16:17
Kriski napisał/a:

Ty tak na serio czy zwyczajnie głupi jesteś?
Praktycznie w całej Unii (gdzie o dziwo rządzą Twoi ulubieńcy lewacy) piesi mają pierwszeństwo na przejściu; w niektórych krajach (tak słusznie się domyślasz że rządzonych przez lewaków) możesz dostać mandat za przejechanie przez pasy jeśli w ich bezpośredniej bliskości znajdowali się piesi.



Jeżdżę ostatnio trochę po Czechach i zatrzymuję się przed przejściem dla pieszych to piesi nie wiedzą o co mi chodzi i pokazują, żebym jechał dalej. Przechodzą dopiero jak nie ma aut w pobliżu przejścia, więc pie**olisz pan ja potłuczony...

buer2008

2023-01-06, 16:44
Nie wyleźli prosto pod auto, już byli na drugim pasie. Na starych przepisach też by byli "na prawie".

Makulata

2023-01-06, 18:29
Kriski napisał/a:

Ty tak na serio czy zwyczajnie głupi jesteś?
Praktycznie w całej Unii (gdzie o dziwo rządzą Twoi ulubieńcy lewacy) piesi mają pierwszeństwo na przejściu; w niektórych krajach (tak słusznie się domyślasz że rządzonych przez lewaków) możesz dostać mandat za przejechanie przez pasy jeśli w ich bezpośredniej bliskości znajdowali się piesi.



I kto tu jest głupi?

Kriski napisał/a:

Ty tak na serio czy zwyczajnie głupi jesteś?
Praktycznie w całej Unii (gdzie o dziwo rządzą Twoi ulubieńcy lewacy) piesi mają pierwszeństwo na przejściu; w niektórych krajach (tak słusznie się domyślasz że rządzonych przez lewaków) możesz dostać mandat za przejechanie przez pasy jeśli w ich bezpośredniej bliskości znajdowali się piesi.



I kto tu jest głupi?

Zefirowy napisał/a:

A ja tam jestem w sumie zadowolony z tego przepisu. Jako kierowca i tak uważałem na przejściach, czy nie trafia się jakiś samobójca, teraz przynajmniej mniej ludzi za mną trąbi jak przed przejściem (koło którego są ludzie) zwalniam. A jako pieszy - łatwiej mi przejść, bo jednak częściej się trafia ktoś, kto mnie przepuści (oczywiście nie wchodzę w ciemno na pasy - jakoś nie lubię grać w rosyjską ruletkę).



Jesteś debilem, więc popierasz debilizmy.

Premizlaus napisał/a:

Ten przepis ma włączyć myślenie kierowcom zmuszając ich do zwracania uwagi na przejścia dla pieszych, bo debile są wszędzie nieważne czym się poruszają. Zobacz na statystki, które jednoznacznie określają, że ten przepis zmniejszył ilość wypadków na przejściach dla pieszych. Zresztą tak jest w całej Europie, a jak się nie podoba to wypie**alaj na wschód. Kasa z mandatów idzie na fundusz drogowy, a nie do kieszeni polityków jak np. marża z Orlenu. Ps j***ć pis



Na jaki k***a fundusz drogowy ty j***na amebo? xD

RoundUp94

2023-01-06, 20:30
Kriski napisał/a:

Ty tak na serio czy zwyczajnie głupi jesteś?
Praktycznie w całej Unii (gdzie o dziwo rządzą Twoi ulubieńcy lewacy) piesi mają pierwszeństwo na przejściu; w niektórych krajach (tak słusznie się domyślasz że rządzonych przez lewaków) możesz dostać mandat za przejechanie przez pasy jeśli w ich bezpośredniej bliskości znajdowali się piesi.



Pisowski sadol i tak tego nie zrozumie, że kaczor zaostrzył kary za to, że nawet nie zauważysz p[ieszego zza wysokiej i długiej ciężarówki. Mało tego pisowcu, jeśli jedziesz na równi z innym samochodem a on nagle zwolni i znajdziecie się na przejściu to wygrywasz 1500 zł i 15 pkt. dla kaczora, więc skończ pie**olić partyjniaku.

Jokerd

2023-01-06, 23:33
Moment moment do k***ej nędzy, oni byli w polowie przejscia. Ja wiem ze piesi wchodza jak bezmozgie zombie na ulice, ale ch*jowi z auta nalezalby sie porzadny wpie**ol i badania na wzrok.

A swoja droga, to psy zdychają a nie umierają, pojebie

mateusz83

2023-01-07, 02:52
Szkoda piesa :roll:

jawox napisał/a:

ch*j z psem, samochodu szkoda.



ch*j z ci w serce

:evil:

PękniętySłoik

2023-01-07, 11:20
Premizlaus napisał/a:

Ten przepis ma włączyć myślenie kierowcom zmuszając ich do zwracania uwagi na przejścia dla pieszych, bo debile są wszędzie nieważne czym się poruszają. Zobacz na statystki, które jednoznacznie określają, że ten przepis zmniejszył ilość wypadków na przejściach dla pieszych. Zresztą tak jest w całej Europie, a jak się nie podoba to wypie**alaj na wschód. Kasa z mandatów idzie na fundusz drogowy, a nie do kieszeni polityków jak np. marża z Orlenu. Ps j***ć pis



https://dailydriver.pl/porady/technika-jazdy/ogromny-wzrost-liczby-wypadkow-i-zabitych-na-przejsciach-dla-pieszych/

Rick_Sanchez

2023-01-07, 12:40
Pepperoni napisał/a:

lubie zwierzeta, posiadam, ale to nie zmienia faktu ze ten kundel rownie glupi jak i wlasciciele - jak sie przyjzec to dokladnie widac ze pies ciagnie i wyrywa do przodu.


Oczywiście, że ciągnie do przodu bo jako pies łatwiej mu jest w sekundę dobiec do drugiej strony ulicy, niż cofać się z powrotem.

loky

2023-01-07, 15:57
kris1978 napisał/a:

Mogą podziękować kaczorowi i jego zajebistemu pomysłowi, że pieszy ma pierwszeństwo. Zawsze k***a powtarzam, że ten przepis pieszym nie pomoże, ponieważ wyłącza im myślenie. Pomoże natomiast państwu, bo kasa z mandatów zasili budżet



Jest na to prosty sposób. Nauczcie się jeździć zgodnie z przepisami debile.

roninns

2023-01-08, 13:54
Kriski napisał/a:

Ty tak na serio czy zwyczajnie głupi jesteś?
Praktycznie w całej Unii (gdzie o dziwo rządzą Twoi ulubieńcy lewacy) piesi mają pierwszeństwo na przejściu; w niektórych krajach (tak słusznie się domyślasz że rządzonych przez lewaków) możesz dostać mandat za przejechanie przez pasy jeśli w ich bezpośredniej bliskości znajdowali się piesi.



Ty głupi jesteś czy tak na serio? Nigdzie nie ma tak idiotycznych przepisów jak w Polsce i tak strasznie nieprzygotowanej na to infrastruktury! Rezultat po roku: Wzrost liczby wypadków na przejściach o ponad 40%, ofiar śmiertelnych o 31% przy spadku liczby wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach ogólnie. U nas w małym miasteczku jest więcej przejść dla pieszych niż w całym Berlinie a taki debilizm jak przejście na drodze dwu pasmowej to tylko w naszym kochanym kraju!