18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Świat według Clarksona

W • 2010-01-14, 02:19
Zbiór narzekań anglika około czterdziestki w formie felietonów. Ukazuje Wielką Brytanię od podszewki. Lekkie, łatwe i przyjemne, w dodatku ze śmiechu można się popłakać.

Swietnie się czyta zarówno w tłumaczeniu jak i w orginale (Jeremy Clarkson używa w zasadzie wszystkich konstrukcji gramatycznych oraz całej masy ciekawych wyrażeń i słówek)

Krąży wiele ambiwalentnych opinii na temat tej pozycji. Na pewno mogę ją polecić fanom angielskiego humoru (czrana żmija, czy monthy pyton) oraz fanom samego Clarksona.
Osobiście Top Gear nie oglądam, jednak po prstu kocham sposób, w jaki ten facet narzeka.

Ra...........og

2010-01-14, 09:05
Ja czytałem "Wściekły od urodzenia" Na początku wydawało się nudne, ale jak dosedłem do opisu Poloneza, to całe laboratorium się na mnie patrzyło a ja o mało nie spadłem ze stołka... :lol:

Grace

2010-01-14, 13:44
Ja osobiście uwielbiam Clarksona. Oprócz książki wraz z dwójką b. dobrzych prezenterów robią niesamowite show prowadząc Top Gear. Nie jestem wielkim fanem samochodów, ale Top Gear mogę oglądać pomimo tego.

Arkhaanis

2010-01-15, 00:09
Clarkson jest niesamowitym ironistą :) Jestem szczęśliwym posiadaczem wszystkich wydanych u nas książek Jeremy'ego (7 sztuk) i najlepsze,moim zdaniem,są właśnie 3 części "Świata" :)

W

2010-01-15, 00:22
ja właśnie podczytuję trzecią. historia o foce mnie znockoutowała.

~Vuko

2010-01-18, 20:05
Kiedyś dostałem na urodzinki I część "Świata..." i na początku byłem zawiedziony.
Ale wieczorkiem, chcąc usnąć nad nią - omal nie pękł mi brzuch od śmiechu :mrgreen:

siba

2011-03-12, 23:46
jak miło ze inne osoby to też czytają :) ja osobiscie jestem tzw "fanem motoryzacji" i w wielu kwestiach mr Clarkson to dla mnie autorytet


sory ze sie w archeologa bawie

miedziak

2011-03-12, 23:58
Mnie auta nie bawią ale te książki się czyta zajebiście, w sam raz na kibel! Nie ma to jak kupa fajka i Clarkson!

W

2011-03-13, 00:15
miedziak napisał/a:

Mnie auta nie bawią ale te książki się czyta zajebiście, w sam raz na kibel! Nie ma to jak kupa fajka i Clarkson!


najlepsze jest to, że taką opinią autor byłby pewnie zachwycony

~Vuko

2011-03-13, 10:05
Ostatnio znowu powróciłem do serii "Świat wg..." i innych jego tworów. Czytałem chyba to już z 10 razy, ale za każdym razem i tak się śmieję w tych samych momentach :D genialnie pisze, a jego porównania są po prostu zajebiste!

A co do Top Gear - program, gdzie jest potrójna kumulacja humoru Clarksona - nie dość, że sam Jeremy ostro pociska, to jeszcze ma dwóch kompanów, którzy też potrafią nieźle ubawić (nawet May!).
Ogółem mówiąc, myślę, że receptą Top Gear na taką kolosalną popularność jest właśnie podejście do motoryzacji na poważnie, ale ze sporą dawką humoru, dzięki czemu ten program oglądają nawet Ci, którym motoryzacja koło dupy lata.

Byłbym zapomniał: kocham Jeremy'ego również za to, jak świetnie i z polotem miesza BMW z gnojem :mrgreen:

Kaśka

2011-04-22, 10:51
Program Top Gear ogląda mój facet i tak kiedyś z nudów zaczełam oglądać z nim, przyznam że bardzo mi się podoba :D Szczególnie to że Clarkson ma zajebiste poczucie humoru i dystans do siebie. Teraz czytam " Nie zatrzymasz mnie " i jak narazie nie jestem zawiedziona.

Dynner

2011-05-02, 02:39
Dzięki Clarksonowi Top Gear ogląda masa ludzi, którzy nie mają pojęcia o motoryzacji. Prawdziwy geniusz;]

si...........nt

2011-06-10, 04:59
Kto mi wyśle w postaci elektronicznej wszystko? Arkhanis? Ktokolwiek? Stawiam piwo! Nawet 3.

~Vuko

2011-06-10, 09:17
sisteragent napisał/a:

Kto mi wyśle w postaci elektronicznej wszystko? Arkhanis? Ktokolwiek? Stawiam piwo! Nawet 3.


Gdzieś miałem, jak znajdę to Ci podeślę ;)

Dannyk

2011-06-20, 13:52
ja też poproszę :)