18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Swiat bez problemów

D-Rose • 2014-03-02, 10:35
Taki swiat to ja rozumiem. 8-)




PS: Przy okazji mozna byłoby pomiedzy Polską i Francją zrobic basem morza bałtyckiego. Nikt by chyba nie protestował. No moze Turasy bo nie mieliby gdzie na wakacje jezdzic ;)

ulifont

2014-03-02, 14:20
bez ruskich i szwabskich świat byłby piękniejszy, no ale jeszcze wypadałoby rozj***ć izrael i całą azję mniejszą , bo z afryką to już jako tako sobie rade damy. Ruskie nigdy nic dobrego nie robią wy pojebańce 46 lat komuny niczego was nie nauczyło? Roztrojone dupki raz Hitlera chwalą, raz Putina

di...........os

2014-03-02, 14:42
Zdefiniuję ci "wzrost gospodarczy", bo gospodarka to termin pierwiastkowy ekonomii, który definiowany jest przez inne pojęcia: Wzrost produkowanego produktu (wszystkich sektorów gospodarki)(który ma przełożenie) względem zeszłego roku... ZGADŁEM :) ?

Pistacjuszu, nie mam chęci na rozmowę z dyletantem - jeśliś nie świadom, czemu od 94 roku PKB zaczęło gwałtownie rosnąć, później nieco przyhamowywać, zdaje się, że nie mamy o czym rozmawiać.

Poza tym... z Niemcami podpisaliśmy traktat pokojowy (ty k***a jakiś alchemik jesteś - szukasz jakiegoś tajemniczego dowodu na prawomocność twojej ogólnej teorii historycznej). W 1970 roku z RFN - zjednoczone Niemcy respektują wszystkie traktaty pokojowe RFN. Trudno żeby było inaczej... W innym wypadku mogłoby się okazać, że Niemcy nadal są w stanie wojny z UK, czy Francją... Jesteś głupi, czy przeoczyłeś ten fakt?

PiotrekMMA napisał/a:

@dionizodoros A Unia to na nas k***a nie nakłąda limitów?



Chodzi ci o cukier? Cukier chyba rujnuje szare komórki...

@ Wyskrobany_Płód, znajdę ci za chwilę.

Ol...........up

2014-03-02, 14:47
@ulifont bez "szwabskich" świat byłby z 50 lat technologicznie w tył. Oni w przeciwieństwie do Polaków potrafią o siebie zadbać i dzisiaj pół wieku o całkowicie przegranej wojnie, "zwycięscy" Polacy jeżdżą sobie na niemiecki zmywak.

el...........wy

2014-03-02, 15:24
dionizodoros,
Po pierwsze, to o czym piszesz to traktat graniczny z 1970, w świetle prawa międzynarodowego, jeśli być formalnym jesteśmy w stanie wojny i tak dokładnie jak piszesz, z innymi krajami jest podobnie jeśli chodzi o niemcy. Poza tym pisałem o "geście pojednania" jako , że niemcy to nasz sojusznik wielki.

Do drugie, nie wiem po co tak kręcisz.Gospodarka to w ogóle jest pojęcie abstrakcyjne, nie stoi za tym żaden człowiek, instytucja czy maszyna. Nie najprościej napisać, że gospodarka to MY? Gospodarka składa się z małych gospodarek, każdy gospodaruje tym co ma, ludzie prowadzą działalności gospodarcze, prowadzą gospodarstwa domowe. Jeśli ludzie się mają o tym dowiedzieć, bo narazie wiele osób tego nie rozumie, to tak to tłumaczmy. Reszta wskaźników, wykresów, strzałek, procentów wynika z tego czy nam się wiedzie lepiej czy też nie, bo to się wszystko sumuje i wychodzą puste cyferki, które nikogo z osobna nie dotyczą. Po co przeciętnemu zjadaczowi cebuli widzieć w tv, że mamy "wzrost gospodarczy" skoro on sam lepiej wie, czy mu się lepiej powodzi czy gorzej. Jeśli gospodarka notuje wzrost, a ja widzę, że nie mogę sobie pozwolić na więcej albo nie pracuję mniej za tyle samo, to jakie to ma odniesienie do mnie? Żadne. Więc jest to tylko jakaś ciekawostka.
Same idee jakie przyświecały UNII to swobodny handel, przepływ ludzi, rozwój gospodarczy. Zgadza się. Ale potężny aparat biurokratyczny, który powstał na tym gruncie całkowicie zabił te ideały.
Jak można mówić, że jest swoboda handlu, jeśli są restrykcje, obostrzenia dotyczące nawet produkcji kiełbasy? Nie można. Jak można mówić o konkurencji, skoro wszędzie ma być tak samo, każdy musi produkować wg. norm. Jeśli podatki są z góry ustalone i są okropnie wysokie , co zabija przedsiębiorczość.
Bądźmy poważni...

ja...........03

2014-03-02, 16:38
u ruskich bieda x2 byłem widziałem niż na ukrainie i jest szansa że i tam się ludzie wk***ią bo o co mają walczyć ? w polsce jesteśmy r*chani na kasie okej lekko i z poślizgiem na ukrainie trochę gorzej a u ruska metrowy ch*j co miesiąc.
u nas może jest vat i te wszystkie inne papierowe machloje ale u ruska jak chcą postawić komin spalarni śmieci to nie przenoszą przedszkola, w nocy pani dyrektor ma pistolet przy skroni , jak chcą kogoś niewygodnego zabić to nie zabijają tylko go ale całą rodzinę żeby nie było przypału że ucieknie do sieci i wymieniać można dalej.
oni wiedzą że nie mają do czego wracać , większość ruskich (prócz tych bogatych co nakradli) walczyło by mocniej niż ukraińcy ale tej niewielkiej elicie i jej małej prywatnej armii marks z leniniem tak wyprali baniaki że użyli by cyklonu i głowic żeby stłumić powstanie

tranzystor

2014-03-02, 16:47
D-Rose napisał/a:

Taki swiat to ja rozumiem.




A gówno rozumiesz.

longmanslownik

2014-03-02, 17:17
Gdyby nie Rasija to by już dawno Ameryka nas kolonizowała.

Analny_Sakrament

2014-03-02, 17:31
Natura nie znosi pustki. Ktoś przejąłby pałeczkę.

Narazaki

2014-03-02, 22:25
@ ku*as



co k***a?