18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strzelanie z MSBSa

MaciejSadol • 2014-08-31, 10:19
MSBS(Modułowy System Broni Strzeleckiej) to produkt Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu i może niebawem trafić do polskiej armii.

Ciesin

2014-08-31, 12:21
Brath napisał/a:

woofer inteligentów po gimnazjum? Nie wiem czy wiesz ale już 3 lata temu mi wyraźnie powiedzieli że muszę iść na studia aby dostać się do jednostki ze stałym zatrudnieniem, a nie do rezerwy. Ogólnie chciałbym dołączyć do jednostki walki cybernetycznej lub coś w ten deseń.



Co powiesz na tajny oddział stworzony do współdziałania z transformersami? 8-)

JarosławTusk

2014-08-31, 12:28
Mam nadzieję, że MSBS trafi na wyposażenie naszej armii. Musi!

PanCyferkowy

2014-08-31, 12:52
nareszcie polacy zrobili coś fajnego :) swoją drogą, całkiem podobne to do ACR-a, z wyjatkiem używanej amunicji.

Seos

2014-08-31, 12:53
Bardzo fajna konstrukcja, zajebista sprawa z modułowością karabinku, szkoda tylko, że nie da się wymieniać uszkodzonych modułów w warunkach bojowych.

Jakby kogoś to interesowało, to poczytajcie sobie na temat projektu Tytan - żołnierza przyszłości. Ten karabinek to jeden z jego elementów, opracowanych przez mechatronikę na WAT i Łucznika.

KhorneFlakes

2014-08-31, 12:59
Po raz pierwszy podnieciłem się bardziej pukawką nic cyckami :D
Nadal jestem hetero?

Kanzar

2014-08-31, 13:06
Z łucznika to ja mam maszyne do szycia :d

PanGrzanka

2014-08-31, 13:17
Broń fajna i wreszcie coś polskiego. Mam szczerą nadzieję, że ta broń trafi do polskiej armii i długo nam posłuży, choć z drugiej strony boję się, że zostanie odrzucona, a my kupimy jakieś tanie gówno z zachodu.

zielak300

2014-08-31, 13:42
Co wy pie**olicie. Polsza nie ma pieniędzy na taki sprzęt. Pewnie wszystko pójdzie do niemiec / rosji :D

Sz...........jk

2014-08-31, 13:54
Jak biorą po gimnazjum to zapraszam do WKU, złóż wniosek z wykształceniem gimnazjalnym to od razu odpadniesz z kolejki i nie będą brać Ciebie pod uwagę (ustawowo wniosek muszą przyjąć, ale i tak będą mieli go w dupie). Teraz to nawet ludzie po studiach mają problem z dostaniem się na SZEREGOWYCH zawodowych.

Skeith

2014-08-31, 13:58
MSBS'y, PL-01 i nam nie podskoczą! :P Tylko jeszcze jakiś substytut za F-16 musimy skonstruować i będziemy niezależni sprzętowo ;D

ZR...........IE

2014-08-31, 14:11
Super maszyna, praktycznie nie ma odrzutu

Attero132

2014-08-31, 14:26
Jak sie sprawdzi w błocie? w piasku? jak z celnością? Gówno wiadomo a gimbusy juz mokro w gaciach
pozdrawiam

Gr00baz

2014-08-31, 14:28
Jak strzela full auto to brzmi jakby z lasera napie**alał :D

Andrzej25

2014-08-31, 14:36
Nigdy nie wejdzie do polskiej armii. Od kiedy pamiętam jest w fazach "badań i testów", nic się nie zmieniło. Konstrukcja była bardzo porządna jak na czasy kiedy zaczęto na poważnie zajmować się MSBSem ale to było kilka lat temu. I gdyby nie grzebali przy tym tyle czasu, to może karabin miałby szanse konkurować na rynku z wiodącymi producentami, ale to się już nie stanie. Już całkowicie pomijam fakt, że wprowadzając MSBSa jako etatową broń w WP sami zrobiliby sobie konkurencję eliminując beryla (który i tak jeszcze nie we wszystkich jednostach jest) Przykro mi to mówić, ale projekt umrze w tym kraju tak jak większość innych świetnych pomysłów przed nim.