18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Straż miejska

Szczam_na_Zakrystii • 2013-06-21, 16:39
Kolejny przykład kiedy to nasi dzielni "stróże prawa" są ponad tym prawem.




A tutaj komentarz i usprawiedliwienie jakie na stronie Radia Zet zamieściła Straż miejska:


SMGOSCINO 2013-06-21 13:53:59
"radiowóz jechał w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia (pożar sam. ciężarowego na drodze krajowej nr 6). Radiowozy SM Gościno są wyposażone w rejestratory GPS, które pokazują również prędkość punktową. Żadne ze wskazań podanych przez nagrywającego nie są zgodne ze wskazaniami urządzenia rejestrującego. Kierowca po otrzymaniu informacji, że nie jest już potrzebny na miejscu zdarzenia zwolnił , co widać na filmie. Można piętnować ,nawet należy, łamanie przepisów. Należy jednak sprawdzić przyczyny, art 26 kk: Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego."

Matush5

2013-06-21, 17:08
Facet za ten filmik jeszcze mandat dostanie... xD

Deus-Ex-Machina

2013-06-21, 17:20
YHY, wypadek był i strażnik teksasu musi jechać szerzyć pomoc! A w czym im tam pomoże? Założy blokadę na koła, bo ciężarówka w rowie leży? I gdzie sygnał jest?
Ah i oczywiście wiadomości dostarczane są na telefony funkcjonarjuszy, nie przez radio..
:roll:

Michael_Myers

2013-06-21, 17:53
jedzie ich że za szybko jadą a sam jedzie razem z nimi :D

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-21, 18:26
Esiusz napisał/a:

jedzie ich że za szybko jadą a sam jedzie razem z nimi :D



A niby jak miałby to nagrać jadąc przepisowo? :facepalm:

hamusq

2013-06-21, 19:43
Spiesza sie rozstawic fotoradar, przeciez nikt za nich go nie postawi...

Vernikal

2013-06-21, 20:00
ale masz burdel w samochodzie

Herhard

2013-06-21, 22:40
czemu te k***y jada Dusterem ?

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-22, 00:57
Vernikal napisał/a:

ale masz burdel w samochodzie



Przecież to k***a nie jest moje auto i nie mój materiał :facepalm:
Z resztą gdyby nawet, to chyba nie to jest w tym materiale ważne prawda?

RicoRP

2013-06-22, 09:45
Ludzie, co w tym takiego niezwykłego?! Osobiście też nie przepadam za strażą miejską, ale powiedzmy sobie szczerze, 20km/h to jeszcze żadne wykroczenie, jakby jechali 160km/h przy dozwolonych 90 no to wielka afera, ból dupy, ze oni mogą a ja nie.Tak już jest i nic na to nie poradzimy. Nie zapominajmy ze strażak to też kierowca.

a12b

2013-06-22, 09:56
strażnik miejski jeszcze nie pies, a już nie człowiek

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-22, 10:16
RicoRP napisał/a:

Ludzie, co w tym takiego niezwykłego?! Osobiście też nie przepadam za strażą miejską, ale powiedzmy sobie szczerze, 20km/h to jeszcze żadne wykroczenie, jakby jechali 160km/h przy dozwolonych 90 no to wielka afera, ból dupy, ze oni mogą a ja nie.Tak już jest i nic na to nie poradzimy. Nie zapominajmy ze strażak to też kierowca.



A jak dostaniesz mandat za to 20 km/h więcej od nich to teżci tak powiedzą?
"Wie pan co, 20 km/h więcej to nic, anulujemy mandat"

Normalnego kierowce rozgrzeszam bo sam tak robię, ale nie będę rozgrzeszał k***y która kara mnie za to co sama robi!

Kiciok

2013-06-22, 10:46
Sativis, Widzę, że trafił nam się strażnik miejski :roll:

razoreus

2013-06-22, 10:55
k***a no bez przesady... Droga prosta, ładna, wątpie żeby ktokolwiek poza nauką jazdy te 90 tam jechał. W zabudowanym zwolnił. Też twierdzę że ch*j w dupę miejskim, ale wątpie żeby ktokolwiek w 100% przepisów przestrzegał. Nawet większość fotoradarów ma tolerancję +10-20 km/h.