18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Straż miejska

Szczam_na_Zakrystii • 2013-06-21, 16:39
Kolejny przykład kiedy to nasi dzielni "stróże prawa" są ponad tym prawem.




A tutaj komentarz i usprawiedliwienie jakie na stronie Radia Zet zamieściła Straż miejska:


SMGOSCINO 2013-06-21 13:53:59
"radiowóz jechał w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia (pożar sam. ciężarowego na drodze krajowej nr 6). Radiowozy SM Gościno są wyposażone w rejestratory GPS, które pokazują również prędkość punktową. Żadne ze wskazań podanych przez nagrywającego nie są zgodne ze wskazaniami urządzenia rejestrującego. Kierowca po otrzymaniu informacji, że nie jest już potrzebny na miejscu zdarzenia zwolnił , co widać na filmie. Można piętnować ,nawet należy, łamanie przepisów. Należy jednak sprawdzić przyczyny, art 26 kk: Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego."

nanab

2013-06-22, 11:03
Płaczą na tych co jadą 110(czyli jak 95% kierowców) a sami jadą ponad 130. Geniusze.

SZAJBAAA napisał/a:


A jak dostaniesz mandat za to 20 km/h więcej od nich to teżci tak powiedzą?
"Wie pan co, 20 km/h więcej to nic, anulujemy mandat"


Łapią dopiero od przekroczenia o 20

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-22, 11:04
nanab napisał/a:

Płaczą na tych co jadą 110(czyli jak 95% kierowców) a sami jadą ponad 130. Geniusze.


Łapią dopiero od przekroczenia o 20



Ciekawe k***a od kiedy.
Proponuje się przejechać obok ich fotoradaru 68 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h a fotkę poprosimy w poczekalni :D

A no tak zapomniałem nie masz samochodu i nie masz pojęcia o czym mówisz :(

Jest tolerancja +/- ale to jest 5-10 km/h a nie 20.

Sasik

2013-06-22, 12:22
Na takiej drodze sam bym tak jechał i pewnie wiekszość z nas tutaj ;p

nanab

2013-06-22, 13:16
SZAJBAAA napisał/a:

Ciekawe k***a od kiedy.
Proponuje się przejechać obok ich fotoradaru 68 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h a fotkę poprosimy w poczekalni :D


Zawsze jeżdżę 15-20 wie.,cej niż ograniczenie czyli tak jak wszyscy pozostali i przez 2 lata ani jednej fotki.

loleks42

2013-06-22, 13:47
ja nie wiem o co sie przypie**alasz z ta predkoscia, sam lamiesz przepisy

tigerqaz

2013-06-22, 14:47
Co oni się tak wleką k***a ???

marizek

2013-06-22, 16:03
Maksymalny błąd fotoradaru+błąd licznika to około 15%, zaznaczam, że maksymalny.

admimistrator

2013-06-22, 17:11
Nie ma co się czepiać o przekroczenie kilku km/h, dlatego nie ma mandatu za przekroczenie o 1-5 km/h, bo liczniki okłamują, ale przekraczanie prędkości o 40 na godzinę, to sporo. Tłumaczenie, że jechali zabezpieczyć wypadek wcale ich nie tłumaczy, bo powinni jechać na sygnałach, najlepiej dźwiękowych i świetlnych, dlatego się ich używa, aby jadąc szybciej, stwarzać mniejsze zagrożenie ostrzegając innych uczestników ruchu. Po za tym, straż miejska i zabezpieczyć miejsce wypadku... jak zabezpieczyć i niby gdzie? W mieście jest straż miejska i działa tylko i wyłącznie na tym terenie, po za, jest straż gminna.. o ile w ogóle taka jest. Od zabezpieczenia jest policja, która nie zawsze się tym zajmuje, bo w większości wypadków zajmują się tym strażacy, bo są lepiej zorganizowani i wiedzą jak powinni kierować ludzi i nie przeszkadzać akcji ratunkowej. Prawda jest taka, że straż miejska to nieroby, które tylko wlepiają mandaty i są niepotrzebni. Nie uważam, że powinniśmy żyć w państwie bezprawia, jednak jest policja, która ma większe prawa, a nagonka na straż spowodowała, że udając, że cokolwiek robią, wlepiają stale mandaty, za byle co... sami ich utrzymujemy, nasze podatki, stąd mają kase i jeszcze są przeciwko nam. Na bruk, niech chodniki szorują, za najniższą krajową.

fryc88

2013-06-22, 17:51
"Ty wyślesz mi ten, ja go na tym powieszę"

:D

kokos654321

2013-06-22, 20:27
Gównianych pieniaczy jest sporo .

Asmord

2013-06-23, 00:23
"Ten kto ma egzekwować przestrzeganie prawa i karać za wykroczenia sam ma obowiazek tego prawa bezgranicznie przestrzegać i działać w jego granicach"- Czy jakoś tak to szło.

giemza

2013-06-23, 19:51
jaka trzeba być ciulą żeby kogoś krytykować za jazdę 110 na 90...

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-23, 20:07
giemza napisał/a:

jaka trzeba być ciulą żeby kogoś krytykować za jazdę 110 na 90...



Jakim trzeba być sk***ysynem aby wlepiać mandat za jazdę 110 na 90 robiąc to samemu?