18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

,,Straszenie" unią

Alien_12 • 2013-09-23, 19:16
Ulotka z 2003 roku. Jak widać, wszystko prócz wódy (uffff) się sprawdziło, a nawet nadgorliwe k***y dalej popchnęły. I po ch*j żeśmy się tam pchali?! :-x

Zaj***ne z fejsbuka

yeloneck

2013-09-23, 22:24
Czy jesteśmy w Unii, czy nie, ceny i tak by wzrosły a to zasłanianie się Unia, to tylko propaganda.

Aneta18

2013-09-23, 22:25
Mi tam dobrze w uni. Nie musze siedziec w poj***nej polsce, gdzie kazdy tylko patrzy jakby tu blizniemu dojebac. Obywatelstwo tez zmienilem. ku*asa wydluzam nisannem 350z.

Awesomist

2013-09-23, 22:28
Plysiek napisał/a:

Wiecie jacy wy jesteście śmieszni podając tą średnią krajową. Czy ktoś może wie o ile wzrosła wpłaca minimalna. Czy ktoś wie ile osób pracowało w szarej strefie w tamtych latach. a dzisiaj.
Czy ktoś z tutaj wie co to jest podatek emisyjny?
Już nie wliczajmy w jakim stopniu wzrosło zadłużenie sektora publicznego i jak wzrosły podatki.



Nie mam pojęcia O CZYM chcesz rozmawiać bo pie**olnąłeś tylko kilka głupich zdań nie przechodząc do meritum ale masz:

Płaca minimalna wzrosła ze ~180€ do ~380€
Kurs PL/EUR w 2003 wynosił około 4 zł, obecnie wynosi 4,20 ale jak wiemy to o niczym nie świadczy.
Dług publiczny na przestrzeni 10 lat w porównaniu do ogólnej sytuacji w Europie (dług/PKB)
Polska 2003: 47,1%
Europa 2003: 62,0%

Polska 2013: 55,6%
Europa 2013: 85,3%

Inny przykład żeby pokazać sytuację że z kryzysu wybrnęliśmy zajebiście dobrze, mimo całej nagonki wszystkich idiotów, którzy nie umieją liczyć: zadłużenie Polski przez 10 lat wzrosło z 84 mld € do 217 mld €, podczas gdy zadłużenie takiej Francji wzrosło ze 1000mld do 1800 mld (1bln -> 1,8bln), Niemiec z 1,4bln do 2,1bln.

Więc proszę nie pie**olić głupot jeżeli ma się zerowe pojęcie w temacie.


Niestety nie możemy sobie dodrukowywać pieniędzy jak Amerykanie, bo o dolar martwi się cały świat(bo jest głownym składnikiem SDRów, bo prawie wszystkie kraje mają rezerwy walutowe w $, bo jest uzależniony od ropy itd. itp.) i nie pozwoli aby się zdeprecjonował

Nie wiem po cholerę wspominasz o gospodarce nieformalnej, bo to ona działa korzystnie na gospodarkę państwa podczas kryzysu ale łap, znalazłem gdzieś w notatkach wykresik: udział szarej strefy w Polsce przez ostatnie 10 lat spadł o około 3p.p. przy ogólnym spadku w UE 4p.p..

Podatki: fiskalizm (do PKB) z ostatnich 13 lat:
Polska 32,6% - > 31,8%

Wbrew pozorom nie mamy strasznego fiskalizmu w Polsce w porównaniu do Unii (jeżeli tak bardzo chcecie się do nich porównywać).


Większość danych z eurostatu. Jeżeli ktoś czuje się na siłach prowadzić dyskusję, zapraszam. Chociaż jak tak patrzę to sporo debili głosi tu tylko głupie hasła nie mając o niczym pojęcia.

Cytat:

Postawmy sprawę jasno, unia jewropejska zabiera więcej niż daje


Jak się siedzi na dupie to tak jest, nie nadrobimy straconych kilkudziesięciu lat w socjalizmie przed dekadę czy dwie. Sprawdź sobie jak rosło PKB w Europie na przestrzeni lat 50-90, a jak rosło u nas i dopiero wtedy się wypowiadaj :|
UE otworzyła nam granice i możliwości pracowania tam, gdzie komuny nie było.

arkosek07

2013-09-23, 22:30
takie małe porównanie w latach 97-99 chodząc z moją mamą na zakupy zabierała 100 zł , za te 100 zł robiliśmy 2 pełne zakupy nie w koszykach tylko wózkach i te 100 zł zupełnie wystarczało nawet czasami płaciliśmy mniej i produkty kupione wystarczały na cały tydzień , a teraz za 100 zł kupisz mały koszyk z podstawowymi produktami . Pomijam już fakt że jedzonko było smaczniejsze nie było w nim E XXX itp , a chleb nie kosztował 3 zł za bochenek .

Już nie mówię że wtedy prezesi nie zarabiali po 150 tys miesięcznie , i nie było ich 20 w jednej firmie.





ellsworth

2013-09-23, 22:34
@up mnóstwo ludu,
ale piedolicie z tą niereprezentatywną średnią. Tu macie zestawienie MEDIANY zarobków. Jak widać nie odbiega diametralnie od średnie. Ba! W większości miastach wojewódzkich wynosi znacznie powyżej średniej. A jak do tego dodamy wskaźnik urbanizacji wynoszący ponad 60% i znaczną dysproporcję rozmiarów między miastami wojewódzkimi a pozostałymi miastami województwa to jasno wynika, że większość Polaków zarabia powyżej średniej krajowej, więc skończcie z tymi głodnymi kawałkami o 10 robotnikach i 1 prezesie.


A teraz jeszcze jedna ważna uwaga, szara strefa szacowana jest na co najmniej 30mld rocznie. Jest gigantyczna rzesza ludzi, którzy na papierze zarabiają znacznie mniej niż w rzeczywistości, a resztę dostają pod stołem, aby uniknąć opodatkowania. Gdyby to doliczyć do zarobków to średnia krajowa i mediana płac na pewno przekroczyłaby 5000 zł I to dopiero można uznać za w miarę realny wynik, połowa ludzi w Polsce zarabia ponad 5000 zł miesięcznie.

FatboyFat

2013-09-23, 22:35
Patrząc na średnią to ja i mój pies mamy średnio po 3 nogi.
A gdy ja wpie**alałem na obiad kapuste, a mój szef mielonego, to średnio zjedliśmy gołąbki.
Średnia płaca to ch*j. Biedni lekarze, biedni prawnicy i biedni prezesi nabijają ją tak, że milionów polaków za 1500 gdzieś po drodze zgubiliśmy.
Mediana, oo, to by mnie zainteresowało ! (dla niewiedzących i zbyt leniwych na wikipedie- mediana to wartość środkowa. Dokładnie połowa zarabia więcej i dokładnie połowa zarabia mniej)

pawu95

2013-09-23, 22:43
Mówcie sobie co chcecie, ale za 30zł to można mieć dwie butelki wódesi z biedronki., chociaż to trochę ryzyko, raz mi kurestwo zamrazło

peacepraiser

2013-09-23, 22:54
niepowtarzalny napisał/a:

mleko stanialo



Bo z importu.

xts

2013-09-23, 23:27
FatboyFat napisał/a:

Patrząc na średnią to ja i mój pies mamy średnio po 3 nogi.
A gdy ja wpie**alałem na obiad kapuste, a mój szef mielonego, to średnio zjedliśmy gołąbki.
Średnia płaca to ch*j. Biedni lekarze, biedni prawnicy i biedni prezesi nabijają ją tak, że milionów polaków za 1500 gdzieś po drodze zgubiliśmy.
Mediana, oo, to by mnie zainteresowało ! (dla niewiedzących i zbyt leniwych na wikipedie- mediana to wartość środkowa. Dokładnie połowa zarabia więcej i dokładnie połowa zarabia mniej)



połowa polski to prezesi, a połowa to biedaki?

tak się ma twoje porównanie do kapuchy i mięcha.

eRsko87

2013-09-24, 01:56
powinno być "w 2003" , "wczoraj" , "za tuska" (specjalnie z małej) :D

fun88

2013-09-24, 08:20
Alien_12 napisał/a:


Nie zapominaj kto nabija średnią
Obrazek
Zwykły Polak dostaje z 2k na rękę, i to jak ma szczęście. Tak więc średnią pensji zamiataczy i prezesów możesz sobie w dupę wsadzić :fuck-off:




tylko, że 15 lat temu zarabiales 1200zł a żyłeś lepiej bo 80% artykułów, szlugi i benzyna były 3 razy tańsze. czyli tak jak byś zarabiał 4000teraz. więc skończ pie**olić i do szkoły.

Cytuję do tego co Ty bo pomyliłem posta.

voidinfinity

2013-09-24, 10:36
Awesomist napisał/a:


Inny przykład żeby pokazać sytuację że z kryzysu wybrnęliśmy zajebiście dobrze, mimo całej nagonki wszystkich idiotów, którzy nie umieją liczyć: zadłużenie Polski przez 10 lat wzrosło z 84 mld € do 217 mld €, podczas gdy zadłużenie takiej Francji wzrosło ze 1000mld do 1800 mld (1bln -> 1,8bln), Niemiec z 1,4bln do 2,1bln.



No i co z tego że większe? Może porównaj to do wydajności gospodarki, wydatków socjalnych (coś co można ciąć) - a potem pogadajmy o sytuacji Polski i zachodniej europy?

Kwoty czysto umowne - ale:

Dla kogoś kto zarabia 1000zł, 5000zł długu to dużo. Dla kogoś kto zarabia 5000zł, dług 10 000zł już nie jest taki straszny.

GerWaZyProtaZy

2013-09-24, 11:51
I tak najlepsze jest to że to Wyborcza wypuściła.

Dżizas_kurde

2013-09-24, 17:33
Hmmm skoro średnia krajowa nie jest miarą... więc.. może najniższa ?
W 2003 roku było to 800zł.. .dzisiaj jest to 1600zł brutto oczywiście czyli dwa razy więcej...