18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

,,Straszenie" unią

Alien_12 • 2013-09-23, 19:16
Ulotka z 2003 roku. Jak widać, wszystko prócz wódy (uffff) się sprawdziło, a nawet nadgorliwe k***y dalej popchnęły. I po ch*j żeśmy się tam pchali?! :-x

Zaj***ne z fejsbuka

EMIO093

2013-09-23, 20:59
"Dzięki unii, rybacy mają limity połowów, rolnicy, muszą wylewać mleko, bo płacili by kary za "nadprodukcję". Podatek VAT będzie MUSIAŁ wzrosnąć do poziomu unijnego, zakazano produkcji części rodzai papierosów, co głównie uderzyło w Polską branżę tytoniarską. Płacimy "kary" za efekt cieplarniany.
Stocznie zostały zamknięte i zlikwidowane, ponieważ unia nakazała im zwrot państwowej pomocy finansowej. " Hrodgar

peacepraiser

2013-09-23, 21:05
1.Michal napisał/a:

A to przykład, jak rząd w 2004 roku wyczarował pieniądze na budowę dróg ekspresowych i autostrad. Ale oczywiście są tacy, co myślą, że od 10 lat jest tylko gorzej. W latach 90 wyśmiewali ludzi, którzy mówili, że kiedyś w Polsce będzie się zarabiało 1000 dolarów.
Obrazek



Mam nadzieję, że żartujesz pisząc wyczarował. Jeżeli nie zalecam zmniejszenie dawki TVNu i poczytanie o Europejskim Banku Inwestycyjnym i o zwiększającym się zadłużeniu naszego kraju. I owszem jest lepiej ... nie mówić.

Awesomist

2013-09-23, 21:08
Pozdrawiam debili, którzy nie znają pojęcia inflacji.

viader80

2013-09-23, 21:21
1.Michal napisał/a:

Obrazek

Na czerwiec 2013 r. średnia to 3808,63 zł. W porównaniu z 2003 rokiem, to prawie dwa razy więcej. Według waszego myślenia na zachodzie mają gorzej, bo ceny większe? Tylko idiota patrzy na ceny, a nie interesuje się zarobkami.



Za przeproszeniem tylko idiota patrzy na przeciętne wynagrodzenie
99 ludzi najnizsza krajowa 1 prezes 100 000 srednia 2 500. ech ten twoj wykres chyba pokazal jak ludzie sie oblawiac zaczeli

Nabs

2013-09-23, 21:27
Początkowo miałbym takie samo zdanie jak wy, że jak wejdzie euro u nas to ceny będą takie i owakie itp. Ale jak patrzę na miemcy (mieszkam 500 metrów od granicy), i te ceny podane w tej broszurce, to mi się k***a śmiać chce jak jesteście manipulowani. Bo np taki cukier jest tańszy w niemczech niż w polsce, słodycze również. Jedynie papierosy, alkohol oraz benzyna jest droższa, ale to też zależy.

Podsumowując, jak zwykle ktoś coś pie**oli, nie mając bladego pojecia o tym jak to wygląda na prawdę za granicą, i efekty są, propaganda rozsiana, nie ważne czy słusznie czy nie, ale takie pie**olenie bezsensu :/

1.Michal

2013-09-23, 21:28
Wypie**alajcie z tym proletariackim gadaniem. Żył w biedzie i dalej żyje. Mi jest dobrze. Za granicę dupę wożę i jeżdżę niemieckim samochodem. Mam nadzieję, że zrobię sobie przerwę od sadola za "Wypie**alajcie".

nanab

2013-09-23, 21:30
Chociaż papirosy potaniały, kiedyś 4,50zł/szt, teraz za tyle nawet 10szt dostaniesz.

xts

2013-09-23, 21:33
Alien_12 napisał/a:


Nie zapominaj kto nabija średnią
Obrazek
Zwykły Polak dostaje z 2k na rękę, i to jak ma szczęście. Tak więc średnią pensji zamiataczy i prezesów możesz sobie w dupę wsadzić :fuck-off:



z czego większość biedaków pracuje na czarno i pobiera zasiłki ale to juz off topic

lol

artis1990

2013-09-23, 21:37
To jest dobra akcja. W UK za 0,7 Ciroc'a płacisz 30-35 funtów (150-175 zł), a w Polsce tańszej 0,7 Ciroca nie widziałem niż za 215 zł. To już trochę przesada :)

Plysiek

2013-09-23, 21:37
Wiecie jacy wy jesteście śmieszni podając tą średnią krajową. Czy ktoś może wie o ile wzrosła wpłaca minimalna. Czy ktoś wie ile osób pracowało w szarej strefie w tamtych latach. a dzisiaj.
Czy ktoś z tutaj wie co to jest podatek emisyjny?
Już nie wliczajmy w jakim stopniu wzrosło zadłużenie sektora publicznego i jak wzrosły podatki.

szefuncio

2013-09-23, 21:40
Ja pie**ole to jest właśnie przerażające jak głupim trzeba być aby porównywać bezwględne wartości nie ujmując przy tym efektów inflacji, wzrostu płac (nawet weźmy medianę), czy zmian jakie zachodzą na całym świecie. I to właśnie dlatego dyskusje z bałwanami tak wyglądają bo nie ma podstawowej wiedzy z ekonomii. Może to wina szkoły. a może lenistwa intelektualnego szarej masy. Skoro autor jest taki mundry to niech porówna zarobki i ceny u nas z krajami które do EU nie weszły (i ujmie sobie te efekty) - zresztą raczej to nie nastąpi bo wymagałoby to od niego więcej niż przeklejki z 2003 roku.
Na obronę tezy można np przytoczyć tezę o szybszym wzroście żywności vs pozostałe dobre i wpływie tegoż faktu na najmniej zarabiających (wydających większość pensji na dobra podstawowe) ale nie będę tu dawał kontrargumetów sam dla siebie...

Bila

2013-09-23, 21:45
Euroentuzjasto,jak tata kupił i daje na paliwo to fajnie,ale zacznij sam zarabiać to szybciutko dow,rejestracyjny zamienisz na kartę miejską.I jak będziesz jechał na te wojaże zagraniczne to zjedz z autostrady tej za unijne i kilka kilometrów w bok,zaczyna się prawdziwe życie.Tam gdzie ludzie walczą o przetrwanie kolejnego dnia.

Zielonek92

2013-09-23, 21:47
Powiedzcie mi k***a w którym mieście mają cukier po 2 zł ?

Miotacz_Maczet

2013-09-23, 21:48
1.Michal napisał/a:

Na czerwiec 2013 r. średnia to 3808,63 zł.



Ja jem kapustę, szef je mięso, średnio jemy gołąbki.

Postawmy sprawę jasno, unia jewropejska zabiera więcej niż daje. Nie wiem, czy to udany trolling co poniektórych, ale wątpię. Mydło w oczach, nie mylcie prawdy z opinią większości. Czas wyłączyć telewizor i przeczytać lekturę, bo niedługo kartkówka.

Europa nie ma przyszłości, jeśli wszystko będzie się tak szybko pieprzyć.

Bila

2013-09-23, 21:49
Zielonek92 napisał/a:

Powiedzcie mi k***a w którym mieście mają cukier po 2 zł ?



04-04-2003 chyba pamiętasz,jak nie,to dawno było.