18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Stonehenge to mistyfikacja...

Mr.Drwalu • 2012-12-28, 16:11


Każdy zapytany o najbardziej charakterystyczny zabytek angielski z pewnością w pierwszej dziesiątce umieści słynny krąg megalityczny w Stonehenge. Struktura z menhirów wyryła się w kulturze masowej, jako relikt cywilizacji sprzed tysięcy lat. Okazuje się jednak, że słynny krąg powstał tak naprawdę kilkadziesiąt lat temu.

To jedna z oficjalnych tajemnic a raczej jeden z tematów, o których się nie rozmawia. Słynny pomnik Wielkiej Brytanii, został odtworzony a jeszcze 100 lat temu w jego miejscu był tylko pagórek. Jest to jedna z tajemnic archeologii, ale jest prawdziwa, i wielu wciąż woli na ten temat milczeć.

Jeszcze na początku zeszłego wieku w gazetach angielskich można było przeczytać słowa oburzenia ze względu na stan tego miejsca rytualnego. W 1901 roku wzywano do podjęcia jakichś działań w celu powstrzymania degradacji. Makijaż Stonehenge, wykonywano w tajemnicy a prace prowadzono w latach 1919 - 1920 i 1958/64.

Oznacza to, że Stonehenge , klejnot w koronie brytyjskiego przemysłu turystycznego zostało wykreowane przez naukowców. Do dzisiaj wielu turystów docierających w to miejsce ma wrażenie, że obcuje z jakąś tajemnicza przeszłością, podczas gdy oglądają krąg stworzony praktycznie od podstaw w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Tutaj reszta pięknej mistyfikacji:





Po resztę genialnych zdjęć odsyłam do źródła:

KLIKNIJ TUTAJ BY ZOBACZYĆ RESZTĘ ZDJĘĆ

Ciastek2

2012-12-28, 21:57
Piwo za Ruską czy jakąś tam strone bo to chyba cyrylicą pisane, nie wiem jak to znalazłeś ;O

shpocker

2012-12-28, 22:45
dobrze,ze to replik bo juz chcialem dzwonic niech dzikusy kase oddaja

marakuja88

2012-12-29, 00:54
ukształtowanie terenu jest bardzo podobne do tego w uk, pamietam jak tam bylem ludzi od zajobu, ale zech nie wchodzil do srodka bo ja zech je ze ślunska i żal mi było 10 funa :0

KosmoZielarka

2012-12-29, 01:04
Bukka napisał/a:

Tylko mi sie wydaje, że na 4 zdjęciu widać z tyłu morze z łódką?



Tak

beeveer

2012-12-29, 01:13
Zmyślasz stary. pewnie jeszcze byś napisał, że mikołaja nie ma, co?

NebSeb1

2012-12-29, 14:53
hmmm to dodam tak jako student archeologii, zdjęcia Stonehenge istnieją z konca XIXw. i hmmm nie bylo tam budowlancow:) glupi temat, a raczej brak obeznania w temacie autora tego postu:)
Stonehenge było jest i bedzie:) są prowadzone prace renowacyjne aby to utrzymac, ale nie ma przenoszenia kamieni czy ich stawianie od nowa