18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Stonehenge to mistyfikacja...

Mr.Drwalu • 2012-12-28, 16:11


Każdy zapytany o najbardziej charakterystyczny zabytek angielski z pewnością w pierwszej dziesiątce umieści słynny krąg megalityczny w Stonehenge. Struktura z menhirów wyryła się w kulturze masowej, jako relikt cywilizacji sprzed tysięcy lat. Okazuje się jednak, że słynny krąg powstał tak naprawdę kilkadziesiąt lat temu.

To jedna z oficjalnych tajemnic a raczej jeden z tematów, o których się nie rozmawia. Słynny pomnik Wielkiej Brytanii, został odtworzony a jeszcze 100 lat temu w jego miejscu był tylko pagórek. Jest to jedna z tajemnic archeologii, ale jest prawdziwa, i wielu wciąż woli na ten temat milczeć.

Jeszcze na początku zeszłego wieku w gazetach angielskich można było przeczytać słowa oburzenia ze względu na stan tego miejsca rytualnego. W 1901 roku wzywano do podjęcia jakichś działań w celu powstrzymania degradacji. Makijaż Stonehenge, wykonywano w tajemnicy a prace prowadzono w latach 1919 - 1920 i 1958/64.

Oznacza to, że Stonehenge , klejnot w koronie brytyjskiego przemysłu turystycznego zostało wykreowane przez naukowców. Do dzisiaj wielu turystów docierających w to miejsce ma wrażenie, że obcuje z jakąś tajemnicza przeszłością, podczas gdy oglądają krąg stworzony praktycznie od podstaw w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Tutaj reszta pięknej mistyfikacji:





Po resztę genialnych zdjęć odsyłam do źródła:

KLIKNIJ TUTAJ BY ZOBACZYĆ RESZTĘ ZDJĘĆ

Cr...........an

2012-12-28, 16:16
Jaka inwestycja, postawić kilka kamieni i zarabiać na nich.

chudziutki

2012-12-28, 16:18
To jest replika Stonehenge w Maryhill....

Roszp

2012-12-28, 16:23
MrDrwalu napisał/a:

oficjalnych tajemnic


Cóż za pleonazm.

Bukka

2012-12-28, 16:29
Tylko mi sie wydaje, że na 4 zdjęciu widać z tyłu morze z łódką?

Sanjizz

2012-12-28, 17:36
Stonehenge z Maryhill wygląda zupełnie inaczej niż ten przedstawiony na zdjęciach sam nie wiem :P

chrap

2012-12-28, 18:28
Roszp napisał/a:


Cóż za pleonazm.


To nie pleonazm, tylko oksymoron ;)

JezusToŻyd

2012-12-28, 19:47
Podaj źródło tych baranich teorii, żebym wiedział czego unikać w przyszłości.

Sledziu_w

2012-12-28, 19:52
Wiem, że każdy może mieć swoje zdanie, ale...
Po co ktoś miałby targać tyle kamienia, żeby zbudować byle pierdołkę?

Mr.Drwalu

2012-12-28, 20:05
JezusToŻyd napisał/a:

Podaj źródło tych baranich teorii, żebym wiedział czego unikać w przyszłości.



Przecież podałem źródło :facepalm2:

ik...........ea

2012-12-28, 20:22
Jak już czytam te słowa "w tajemnicy", zwłaszcza w takich tematach, to śmiać mi się chce. No tak, napewno uśpili miejscowych, pozbawili ich pamięci, drogę zamknęli i sobie zbudowali krąg, a później wmawiali wszystkim, że jest od zawsze. Dupczenie fleków. Jedynie naprawdę, jakieś tłuki szukające sensacji mogą w to uwierzyć, bo żadną tajemnicą jest, że Stonehenge było poddane renowacji.

areth

2012-12-28, 20:33
"zapraszam do źródła" a źródło (ofc ruska strona o zjawiskach nadprzyrodzonych) zawiera mieszankę zdjęć ze spotkań w stnonehenge żydów i neopogan z dorzuconymi fotami z rekonstrukcji kręgu w stanach (bodaj tej w Maryhill). Genialne "Źródło".....

arroyo

2012-12-28, 20:49
Sfinksa też musieli odkopać (ostatni raz za czasów Napoleona), bo mu tylko kawałek głowy wystawał z piasku. I jakoś nikt nie płacze, że to manipulacja, bo był wcześniej zasypany piaskiem, więc to tak jakby go nie było.