18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Stereotyp o polakach za granicą

quemists • 2014-04-05, 00:43
Mieszkam aktualnie w Holandii. Jadąc dzisiaj do sklepu razem z kolegą zaczepił nas holender, starszy pan w okularach. Słyszał, że rozmawiamy po polsku, więc zagaił:
- jesteście z Polski?
- tak jesteśmy z polski
- to gdzie wasze piwo ? dlaczego nie pijecie ?
odpowiedziałem :
dlaczego ? bo jesteśmy z Polski ? jesteś rasistą ! Gdzie Twój mąż ?! gdzie Twoje narkotyki holendrze ?! ...
jego mina bezcenna :)

Eth

2014-04-05, 10:31
Ja pie**ole, nauczcie sie co to znaczy rasizm i przestancie nim rzucac przy kazdej okazji.
Jak bialy, do bialego moze miec wonty na tle rasowym... "jesteś rasistą!" eh.

GTi

2014-04-05, 10:34
Też mieszkam w Holandii i ostatnio w pracy były konie( Schipol cargo, ch*j wie, gdzieś te konie wysyłali) i wiatrak patrzy na te konie, się śmieje i mówi do Polaków:
- Wy też pieczecie stejki?
- Nie, ale oco chodzi?
- To nie słyszeliście? Ostatnio w Anglii Polacy zjedli konia...

Tak jak my nie lubimy Ruskich czy Niemców, tak oni nie lubią nas. Holendrzy utożsamiają nas z Bułgarami, Węgrami, złodziejami itp itd. Tylko nie mówią o tym otwarcie.
Znajoma mieszka "tutaj" 6 lat, była kiedyś na imprezie firmowej gdzie holender się napruł i wygarną to co myśli o nas Polakach, a po trzeźwemu wszystko ładnie i pięknie...

M.Sick

2014-04-05, 10:41
wk***ia mnie stawianie spacji przed znakami interpunkcyjnymi

zonk

2014-04-05, 11:00
eh, polaczki cebulaczki siedzą na obczyźnie i jeszcze podskakują.

Ringo88

2014-04-05, 11:02
tez mieszkam w NL i faktycznie tak jest.. a Polacy traktują swoich gorzej niż śmieci..
zresztą pisałem o tym http://www.sadistic.pl/cos-niecos-o-polakach-w-nl-vt261702.htm

znajoma jest w związku z holendrem od 5lat, mieszkają razem ale on ją nigdzie nie zabiera ani się z nią nie żeni bo jest mu wstyd że jest z polką.. jego znajomi by nie zaakceptowali związku z polką

pawelphoenix

2014-04-05, 11:50
Holendrzy widzą siebie jako najbardziej tolerancyjny kraj na świecie, a rzeczywistość jest dokładnie odwrotna zakłamany, rasistowski, nazistowski, nie potrafiący przyznać się do błędu naród. To nie podlega żadnej dyskusji. Ale My dumny naród polski zachowujemy się za granicą jak psy spuszczone ze smyczy bez kagańca. I większość stereotypów o Nas to niestety prawda. "Naród wspaniały, tylko ludzie k***y". Kocham polską historię, polską dumę i zaśmieję się każdemu w twarz, który źle powie o Polsce. Ale to co Nasi rodacy wyprawiają to naprawdę woła o pomstę do nieba. Nie wiem czy to sowiecka okupacja do 89' to sprawiła, ale nasz naród się stacza po równi pochyłej ku dnie. Mamy jakiś j***ny kompleks mniejszości, a tak naprawdę cała europa powinna nam być wdzięczna. Mieszkam w Holandii i tłumaczę wiatrakom jaka jest nasza historia i duma, tradycje i wartości, i w większości nam zazdroszczą bo u nich niema czegoś takiego jak patriotyzm. Polaku w Polsce i zagranicą wiedz, że wywodzisz się z wielkiego i dumnego narodu i to Cię zobowiązuje do godnego zachowania.

dram09

2014-04-05, 12:22
Wy wszyscy mieszkacie na północy że trafiacie na samych zakompleksionych Holendrów? :D

Catacombe

2014-04-05, 17:33
pawelphoenix napisał/a:

Holendrzy widzą siebie jako najbardziej tolerancyjny kraj na świecie, a rzeczywistość jest dokładnie odwrotna zakłamany, rasistowski, nazistowski, nie potrafiący przyznać się do błędu naród. To nie podlega żadnej dyskusji. Ale My dumny naród polski zachowujemy się za granicą jak psy spuszczone ze smyczy bez kagańca. I większość stereotypów o Nas to niestety prawda. "Naród wspaniały, tylko ludzie k***y". Kocham polską historię, polską dumę i zaśmieję się każdemu w twarz, który źle powie o Polsce. Ale to co Nasi rodacy wyprawiają to naprawdę woła o pomstę do nieba. Nie wiem czy to sowiecka okupacja do 89' to sprawiła, ale nasz naród się stacza po równi pochyłej ku dnie. Mamy jakiś j***ny kompleks mniejszości, a tak naprawdę cała europa powinna nam być wdzięczna. Mieszkam w Holandii i tłumaczę wiatrakom jaka jest nasza historia i duma, tradycje i wartości, i w większości nam zazdroszczą bo u nich niema czegoś takiego jak patriotyzm. Polaku w Polsce i zagranicą wiedz, że wywodzisz się z wielkiego i dumnego narodu i to Cię zobowiązuje do godnego zachowania.




A za co niby Europa powinna nam być wdzięczna? Bo chyba nie masz na myśli tego jak uratowaliśmy caaaaałą Europe przed Niemcami podczas II wojny światowej?

to...........tt

2014-04-05, 17:43
Pozwólcie, drodzy Sadole, że poprawię błędy w tekście zawartym w powyższym temacie:

Mieszkam aktualnie w Holandii. Jadąc dzisiaj do sklepu razem z kolegą zaczepił nas holender, starszy pan w okularach. Słyszał, że rozmawiamy po polsku, więc zagaił:
- jesteście z Polski?
- tak jesteśmy z Polski
- to gdzie wasze piwo? Dlaczego nie pijecie?
odpowiedziałem:

- Dlaczego? Bo jesteśmy z Polski? Jesteś rasistą! Gdzie Twój mąż?! Gdzie Twoje narkotyki holendrze (tutaj powinno być z wielkiej, jenak w wyżej zaistniałej sytuacji, poprawne jest pisanie Holendrze z małej litery) ?! ...
Jego mina była bezcenna.


Tak, wiem, że się przypie**alam, ale nienawidzę odstępów przed znakami interpunkcyjnymi i pisania Polski z małej litery.

JustPlay

2014-04-05, 18:37
Za "polaczków" kotwica w plecy. :wypie**alajzaba:

Parzo

2014-04-05, 21:56
Ciekawe jak wtedy byles ubrany ze rozpoznal was jako polaków, albo jakie piekne slowa mowiliscie na glos ze wiedzial, ze z Polski jestescie? Ja bylem w Holandii w Eindhoven, w Bree i paru innych miejscowosciach. Pytali sie skad jestem, bo mysleli ze jestem z Anglii...a jak sie dowiadywali ze z Polski to opowiadali, ze tam pewnie ciezko, a najczesciej czy tam tak zimno jak w Rosji :facepalm: no ale coz :) Kazdy jest inny, ja sie nie lubie rzucac w oczy na obczyznie.

el...........wy

2014-04-05, 22:23
@UP
Standardowo pewnie wyglądali, czyli halówki z najka, spodnie przecieruchy, bluza rozpinana lub koszula w kratę, obowiązkowo plecaczek z CV i ziemniaczany łeb. k***a, k***a, k***a i voilà.

I nie ma co się spinać, stereotypy nie biorą się z niczego.

jednoręki-ujeżdżacz

2014-04-06, 05:00
No i ch*j, że pijemy piwo. Czesi piją więcej, dojcze też więcej. Pijemy bo to dobry napój :pijaki:

Tekwondo

2014-04-06, 20:48
nie rasista, tylko ksenofob ; ) Polak to nie rasa ; )