18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

~zsakuł

2013-07-13, 13:24
czekam na wyj***ne w kosmos rakiety

edytowany: @down no dzięki, w ch*j...

Darson666

2013-07-13, 14:09
Zajebiste. Idę sobie zwalić. Dwa piwa

jacekmatys

2013-07-13, 15:28
Niby prosto w górę startują,a jednak wszystkie zapieprzają później w bok.Ziemia się za szybko obraca czy co ?
Jakiś expert??

marudnik

2013-07-13, 15:55
@up
przy pionowym starcie istnieje ryzyko nieprzebicia się przez atmosferę, dlatego wchodzą w nią pod kątem ostrym by było mniejsze tarcie

Ekspertem nie jestem, ale takie uzasadnienie wydaje mi się logiczne :D

Jesse.Pinkman

2013-07-13, 16:05
marudnik napisał/a:

@up
przy pionowym starcie istnieje ryzyko nieprzebicia się przez atmosferę, dlatego wchodzą w nią pod kątem ostrym by było mniejsze tarcie

Ekspertem nie jestem, ale takie uzasadnienie wydaje mi się logiczne :D



Też nie jestem ekspertem ale od siebie dodam, że chyba masz rację i chodzi właśnie o mniejsze tarcie.

Podobnie jest przy wchodzeniu w atmosferę - również nie wchodzą pod kątem prostym tylko pod odpowiednim kątem, wyliczonym bardzo dokładnie - inaczej statek odbiłby się od górnych warstw atmosfery i być może w skutek tego rozpadł na części albo spalił w niej.

Vicorinox

2013-07-13, 16:43
marudnik napisał/a:

@up
przy pionowym starcie istnieje ryzyko nieprzebicia się przez atmosferę, dlatego wchodzą w nią pod kątem ostrym by było mniejsze tarcie

Ekspertem nie jestem, ale takie uzasadnienie wydaje mi się logiczne :D



Nieprawda.

Wiecie w ogóle co to orbita? I jak wygląda wejście na nią? Jak niby inaczej rakieta ma wynieść ładunek na orbitę nie zakrzywiając toru lotu po starcie? To właśnie początkowa faza lotu pionowo do góry jest tylko po to aby szybko pokonać gęste warstwy atmosfery. A potem tor lotu się zakrzywia aby osiągnąć zwykle 1 prędkość kosmiczną.

Gdyby rakieta leciała cały czas pionowo do góry to po wyłączeniu silników szybko by spadła na ziemię.

DariuszX

2013-07-14, 00:25
@Vicorinox może i masz racje, ale co w przypadku gdy np wahadłowiec na powyższym zdjęciu nie zamierza osiągnąć orbity? Wydaje mi się, że chodzi tutaj o tarcie i gładkie wyjście z poszczególnych warstw atmosfery.

zi...........45

2013-07-14, 00:28
bongman k***a.. To było takie suche i głupie, że o ja pie**ole k***a jego mać.

kulibuli

2013-07-14, 01:27
hyhy piątka to siusiak

giboN31

2013-07-14, 01:39
Nie żebym się na tym znał jakoś specjalnie, ale to powinno zobrazować, po co rakiety "skręcają" z naszego punktu widzenia wchodząc na orbitę. Tak jak napisał Vicorinox orbita jest najważniejsza, każdy pojazd który chce opuścić orbitę Ziemi, musi najpierw na nią wejść, i aby z niej wyjść musi zwiększać prędkośc pod precyzyjnie ustawionym kątem. Z naszego Ziemskiego punktu widzenia może nie ma to jakiegoś specjalnego znaczenia, ale trzeba pamiętać, że poza naszą atmosferą nie działają identyczne prawa fizyki, w próżni osiąga się prędkości które w naszej atmosferze są niewyobrażalne a grawitacja ma dużo większe znaczenie niż się wydaje. Dobra koniec bo pie**ole głupoty :-P macie diagram jak wyglądał start (ireszta misji) z misji Apollo 11: