18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

sprzątanie ulic

master0romus • 2013-06-01, 12:00
Poznań 30 maja 2013 roku, centrum, raczej zaniedbana, ruchliwa, bardzo rzadko sprzątana ulica Garbary.

Dziś o 6 rano obudził mnie bardzo głośny hałas, wyglądam przez okno a tam trzy wielkie wozy do sprzątania ulicy jeżdżą kilkukrotnie w jedną i drugą stronę pucują ją aż do połysku. Na ulicy pusto, brak jakichkolwiek samochodów, w tym mojego, który był tam zaparkowany.

Dzwonię na policję, a tam dowiaduję się, że mam się zgłosić na komisariat. Na komisariacie w holu kolejka wkurzonych ludzi, którym odholowano samochody tego dnia z powodu przejścia procesji oraz specjalnie zorganizowany na tę okoliczność stolik do wystawiania mandatów i dwie panie policjantki sprawnie obsługujące petentów, wyposażone z standardową gadkę i zdjęcia znaków zamontowanych przy wjeździe z obu stron ulicy, które podobno od kilku dni ostrzegają, że 30.05.2013 na ulicy jest zakaz parkowania. Znaki mają może 30cm na 30cm i jeśli się tam jeździ codziennie nie sposób ich zauważyć. Żadnych innych informacji.

Wynik całej operacji to 100 zł mandatu za złe parkowanie i 1 punk karny oraz 400 zł za odholowanie samochodu na parking pod Poznaniem, gdzie nie sposób się dostać (nie jeździ tam żadna komunikacja, tylko taksówką i to w drugiej strefie). Do tego, cały dzień stracony a moja dziewczyna z naszym 10 miesięcznym dzieckiem udupiona w domu bo wózek trzymamy w bagażniku aby nie targać go na trzecie piętro po schodach. A mieliśmy zaplanowane aby rano się spakować i jechać na cały dzień w odwiedziny za miasto do rodziców.

Jak chodzą z kolędą zbierać kasę, to każdy jest indywidualnie poinformowany z dokładnością co do minuty kiedy do niego przyjdą. Ale, jak idzie procesja, to każdy powinien sam wiedzieć, że będą samochody odholowywać. Masakra!

melemele89

2013-06-01, 21:12
znaki widziałem jak montowali, ale masz rację ta ulica to taki syf że ja pie**olę. Jak jest maraton to w tv huczą o zakazie parkowania na poszczególnych ulicach i zajebiście wielkie żółte tablice z informacjami. Pewnie kuria podpisała porozumienie ileś % z mandatów. Nie jestem hejterem który obraża kościół ale takie akcje są nie fair. Tak samo któjegoś maja chyba 9 ulicą ( maja szła manifestacja wyszedłem z pracy z UAM i zaczął j***ć deszcz, a policja halt bo 200 głupich idzie. i stałem jak głupi na pasach dobre 10 minut bo nie kazali się mieszać w tłum a o korkach tym spowodowanych nie wspomnę.

Kiciok

2013-06-01, 21:14
Szykujcie maść na ból dupy.

Pewnie znaki były zamontowane kilka dni wcześniej i dobrze widoczne, ale mieszkańców zgubiła rutyna. Tak samo jest z każdą zmianą organizacji ruchu. Teraz płacz, że policja zła.


CrashDW

2013-06-01, 21:21
heh gościu, może zaczniesz się interesować w końcu co się wokół Ciebie dzieje, też mieszkam na Garbarach i centralna procesja przechodzi tędy co roku, co roku są informacje i co roku samochody zaparkowane na ulicy w Boże Ciało są odcholowywane, nie wiem czy naprawdę tak trudno to przyswoić...

mjr

2013-06-01, 21:21
altruistka napisał/a:

Jeśli znaki naprawdę miały po 30cm to możesz się odwołać, bo minimalny wymiar wynosi 40x40cm - czyli znaki były niezgodnie z przepisami.


Za późno.

Ustawodawca postanowił podwyższyć poziom r*chania obywateli w dupsko i od ok. 2005 r. możliwe jest uchylenie jedynie mandatu karnego nałożonego za czyn niebędący zabronionym jako wykroczenie. Wcześniej możliwe było uchylenie mandatu za czyn niebędący wykroczeniem i wtedy sąd mógł ustalić np. kwestię prawidłowego oznakowania - dzisiaj już nie.

Shaint

2013-06-01, 21:23
W innych krajach takie czyszczenia są co 3 dzień, w Polsce ludziom w brudzie się dobrze żyje... A jak się nie zwraca uwagi na znaki to już winnego trzeba szukać.

AJ.IS

2013-06-01, 21:25
@up

Osoby, które pełnią funkcje publiczne służą społeczeństwu. Między innymi informująć mieszkańców o zmianach tak, aby każdy mógł spokojnie i bez kłopotu usunąć swój samochód.
Cała idea prawicowych pogladów polega na wspólnocie, nie na komuszym cwaniactwie. Państwo, miasto, dzielnica ma pomagać Ludzie są tylko ludźmi. Zabiegani i zapracowani. Rutyna to naturalne ludzkie zachowanie.


ZnanyJakoZaganiacz

2013-06-01, 21:30
Holowanie do wysogotowa może być problemem, ale na litość boską, przejeżdżałem tamtędy w środę i faktycznie stały zakazy. Złamałeś prawo - płać k***a.

ZnanyJakoZaganiacz

2013-06-01, 21:32
clubber84 napisał/a:

Chyba wiem, gdzie znajduje się ten parking, bo codziennie koło niego chodzę do roboty - parking PERS'a przy ulicy Sucholeskiej w Suchym Lesie.
I da się tam dostać komunikacją miejską i to w pierwszej strefie - autobus nr 68 z dworca PKP na PODOLANY - od przystanku do parkingu jest niecałe 10 minut piechotą :wink:



parking policyjny jest w wysogotowie, nie w suchym lesie.

ocwpzw

2013-06-01, 21:53
Nie zesraj się. Miałeś k***a znaki to się stosuj, nie zauważyłeś- twój k***a problem i nie zganiaj winy za swoją beztroskę na służby czy procesję. Zwłaszcza, że jak napisał CrashDW taka akcja jest co roku. Też miałem sytuację, że nie zauważyłem nowo postawionego znaku (zakaz skrętu w prawo), jechałem na pamięć i mi wj***li mandat, przyjąłem, zapłaciłem i nie żaliłem się po internetach swoją niedolą. Idź pan z takim tym, na yafuda na przykład :thisissadistic:

człowiek_zły

2013-06-01, 21:55
Najlepsze rozwiązanie: Podpal kościół i Urząd Miasta.

Kiciok

2013-06-01, 21:59
@AJ.IS

Jak miał poinformować? Chodzić po domach? Czy może włożyć za szybę karteczki, które bez przeczytania wypie**oli 80% kierowców?

Takie samo skomlenie jak tych, co zapie**alają 120 w zabudowanym i pie**olą, że państwo ich okrada.

!Timon

2013-06-01, 22:11
k***a ręce opadają. Nikt nie zauważył co on napisał?

"Do tego, cały dzień stracony a moja dziewczyna z naszym 10 miesięcznym dzieckiem"

Moja dziewczyna...
dziewczyna...

Nie żona. Bezbożnik bez ślubu kościelnego w grzechu piekielnym żyje!

bartoszbarto

2013-06-01, 23:51
1) To policja wystawiła mandat, to na wniosek policji odholowano twój samochód.
2) To Ty zaparkowałeś nie patrząc na znaki drogowe, to Ty zapakowałeś wózek do bagażnika.
W takim razie jakim rozumowaniem posługujesz się obwiniając o to procesję czy duchownych?
Jak na moje oko, prostak frustrat (czytaj TY) próbuje się wyładować i wyleczyć swoje stresy propagowaniem nagonki na obrzędy Chrześcijańskie.

Idź poobgryzaj paznokcie, może ci przejdzie. Może zaproponuj żonie coś miłego na dobranoc? No chyba że przez ten stres masz i z tym problemy?

krychu2007

2013-06-02, 02:06
Haha wszystko wykombinuje byle do teściów nie jechać :D piwko.