18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sprawdzanie lampek

~Sunday • 2020-12-08, 09:17

Dobrze jest :mrgreen:

Halman

2020-12-08, 09:19
niemożliwe żeby taką lochę 110 volt ruszyło...

Harkness

2020-12-08, 09:29
Może i fejk, ale zabawny :mrgreen:

nowynick

2020-12-08, 10:13
:roll:

w takich lampkach mamy łączenie szeregowe co powoduje rozłożenie napięcia na wszystkie żarówki, czyli 230 (czy tam 110) dzielimy na ilość lampek. Nie wiem czy ją serio raziło czy nie (jak już to delikatnie), ale nikt z tych co pamiętają poniższą baterię nie padał sztywny na glebę po jej polizaniu ;)



baronturbina

2020-12-08, 11:18
To jest czarniejsze od węgla.!

sirapacz

2020-12-08, 11:44
@nowynick Twoja wypowiedź jest inwalidą. Masz rację jedynie wtedy, gdyby lewitowała i złapała druty wchodzące do pojedynczej lampki. Gdy ta lampka świeci to pół biedy - ale jak zgaśnie to napięcie odłoży się na największej rezystancji (jaką jest człowiek). Lampki zgasną ale człowiek zobaczy światło..... Tak więc odradzam eksperymentowanie jak tu radośnie kolega podpowiada. Lampki starego typu (230V idące wprost na żaróweczki dające w sumie odpowiednią sumę spadków napięć) są cholernie niebezpieczne.
Do tego dodaj, że większość porażeń jest pomiędzy przewodem (elementem) gorącym czyli przewód fazowy, przebicie lub element pod napięciem a ziemią lub innym niższym potencjałem (np. uziemioną pralką czy komputerem albo grzejnikiem żeliwnym).


DAAB20

2020-12-08, 12:13
hahahah uśmiałem sie :D

żmij

2020-12-08, 13:46
Tak mi się skojarzyło...





ritu4l

2020-12-08, 13:55
Pomijając to że to fejk, to to nie jest tak że w tak cienkich gówno przewodach jest za małe natężenie żeby popieścić tę świnie? Z serii nie znam się to zapytam się.

żmij

2020-12-08, 14:19
Karmazon napisał/a:

Pomijając to że to fejk, to to nie jest tak że w tak cienkich gówno przewodach jest za małe natężenie żeby popieścić tę świnie? Z serii nie znam się to zapytam się.



Nic prostszego; weź i spróbuj.


:facepalm2:

Przy okazji; wiedziałeś, że nic tak nie podnosi średniego IQ społeczeństwa, jak szklanka Domestosu na pusty żołądek?

ritu4l

2020-12-08, 15:22
żmij napisał/a:

Nic prostszego; weź i spróbuj.

Przy okazji; wiedziałeś, że nic tak nie podnosi średniego IQ społeczeństwa, jak szklanka Domestosu na pusty żołądek?



Tylko zapytałem, nie muszę się znać na wszystkim. Musiałeś dużo tego domestosu juz wypić bo widać że pozjadałeś wszystkie rozumy świata, sfrustrowany pedale :->

Swoją drogą, jeśli myślisz, że przekrój przewodu nie ma żadnego wpływu na prąd, to może naprawdę powinieneś walnąć szkalnę domestosu.

Chyba że uważasz że to nie fejk, i nigdy nie słyszałeś że w cywilizowanym świecie istnieje takie coś jak bezpiecznik różnicowy. Wtedy to już walnij ze dwie szklany, żeby mieć pewność do zwiększenia IQ społeczeństwa.

jajkob

2020-12-08, 15:37
Nawet jeśli fejk to genialny

żmij

2020-12-08, 16:17
Karmazon napisał/a:

Tylko zapytałem, nie muszę się znać na wszystkim. Musiałeś dużo tego domestosu juz wypić bo widać że pozjadałeś wszystkie rozumy świata, sfrustrowany pedale
Swoją drogą, jeśli myślisz, że przekrój przewodu nie ma żadnego wpływu na prąd, to może naprawdę powinieneś walnąć szkalnę domestosu.
Chyba że uważasz że to nie fejk, i nigdy nie słyszałeś że w cywilizowanym świecie istnieje takie coś jak bezpiecznik różnicowy. Wtedy to już walnij ze dwie szklany, żeby mieć pewność do zwiększenia IQ społeczeństwa.



Wiesz, dlaczego dzwon jest głośny?


Bo pusty.

picolo

2020-12-08, 16:30
Jebie fejkiem, jak to babsko gównem.