18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Spec od napraw samochodów

markop4321 • 2012-07-12, 12:16
Wyjątkowa hiena, przypisująca nie swoje zasługi do siebie.

BongMan

2012-07-12, 12:25
Apropos mechaników samochodowych. Spaliła mi się żarówka od świateł mijania. Pojechałem do salonu. Dwie żarówki i wymiana (twierdzili, że trzeba zawsze wymieniać dwie) ~100zł. Po paru miesiącach znowu się jedna spaliła. Pojechałem do warsztatu na osiedlu. Żarówka 20zł, wymiana 10zł. Facet wymienił przy mnie dokładnie mi tłumacząc jak mam wymienić sobie samemu.

czarnyrlz

2012-07-12, 12:33
Przypomniała mi się pewna historia z życia wzięta. Jadę samochodem i na skrzyżowaniu stoi baba i patrzy pod maskę, gdy byłem bliżej podeszła i zapytała czy mogę jej pomóc zapalić samochód za pomocą kabli (była zima i mąż jej powiedział aby zatrzymać młodego gościa i poprosić, bo ma słaby akumulator) i wywiązał się taki dialog:
-(ona)- Przepraszam może mi pan pomóc bla bla bla bla (to co wyżej)
- (ja) - chętnie, ale nie mam kabli, jeśli pani ma to pomogę
- (ona) - oczywiście
Zawróciłem się stanąłem przodem do jej samochodu, wychodzę i mowie:
- to da pani te kable
- już daję
I wyciąga linkę holowniczą :D
- ale to linka holownicza, a nie kable :D
- to tym nie da się odpalić?
- nie niestety nie :D musi pani kogoś poprosić kto ma kable :D I pojechałem...
Reasumując:
Dlatego jestem za tym, żeby zdając prawko, to nie pokazywać świateł i innych pierdół, tylko naprawdę przydatne rzeczy, takie jak zmiana koła, jak podłączyć kable do akumulatora, zaczepić linkę holowniczą czy wymienić żarówkę...

głodny_toster

2012-07-12, 13:00
czarnyrlz napisał/a:

Przypomniała mi się pewna historia z życia wzięta. Jadę samochodem i na skrzyżowaniu stoi baba i patrzy pod maskę, gdy byłem bliżej podeszła i zapytała czy mogę jej pomóc zapalić samochód za pomocą kabli (była zima i mąż jej powiedział aby zatrzymać młodego gościa i poprosić, bo ma słaby akumulator) i wywiązał się taki dialog:
-(ona)- Przepraszam może mi pan pomóc bla bla bla bla (to co wyżej)
- (ja) - chętnie, ale nie mam kabli, jeśli pani ma to pomogę
- (ona) - oczywiście
Zawróciłem się stanąłem przodem do jej samochodu, wychodzę i mowie:
- to da pani te kable
- już daję
I wyciąga linkę holowniczą :D
- ale to linka holownicza, a nie kable :D
- to tym nie da się odpalić?
- nie niestety nie :D musi pani kogoś poprosić kto ma kable :D I pojechałem...
Reasumując:
Dlatego jestem za tym, żeby zdając prawko, to nie pokazywać świateł i innych pierdół, tylko naprawdę przydatne rzeczy, takie jak zmiana koła, jak podłączyć kable do akumulatora, zaczepić linkę holowniczą czy wymienić żarówkę...




Bez urazy ale potem będzie pie**olenie typu "Po ch*j mi wiedzieć jak się koło zmienia:| skoro nie wiem jak przejechać skrzyżowania:|". Powinno być jedno i drugie:)

zonk

2012-07-12, 13:08
BongMan napisał/a:

Apropos mechaników samochodowych. Spaliła mi się żarówka od świateł mijania. Pojechałem do salonu. Dwie żarówki i wymiana (twierdzili, że trzeba zawsze wymieniać dwie) .


No i mają rację powinno się dwie wymieniać.

czarnyrlz

na upartego linką holowniczą odpalisz.

sm...........ka

2012-07-12, 13:10
@Bongman
W ASO są sami naciągacze, robią tę samą robotę za 4x więcej.
Ja kiedyś z czystego lenistwa pojechałem do salonu na wymianę żarówki (jednej!) to mnie skasowali na 40 zeta (żarówkę przywiozłem swoją własną). Od tamtej pory wszystko co jest do zrobienia w samochodzie robię sam.

markop4321

2012-07-12, 13:16
Do ASO jeździłem przez pierwsze 3 lata od zakupu nowego samochodu, tylko i wyłącznie po to by utrzymać gwarancję. Więcej tam nie zawitam. Wszystkie naprawy wykonuje sam przy pomocy poradników z internetu.

hycel

2012-07-12, 13:22
Idiotka zapłaciła temu z serwisu.
A co do tego prawdziwego mechanika, to właśnie tak jest, że na ulicy idzie znaleźć naprawdę dobrych fachowców, których Ustrój przemielił i wypluł.

orzeszwmorde

2012-07-12, 14:38
Zwykły wyłącznik bezwładnościowy pompy paliwa...
...sami się lepiej dowiedzcie czy wasze auto ma taki i gdzie...bo czasem spora dziura na drodze może rozłączyć obwód a wtedy klops i stoimy....nie dotyczy gaziarzy i traktorów.

pakicito

2012-07-12, 14:40
do takich pierdółek jeździcie do aso? gratuluję męskości, za parę lat pewnie będziecie się przebierać za kobiety;
i po co na aso gadacie, że zdziercy, skoro jak widzą frajera, co nie potrafi wymienić żarówki, to korzystają z okazji

czarnyrlz

2012-07-12, 14:59
@fantomasik

Przecież to masz na teorii, nie rozumiem Ciebie w ogóle. Chodzi mi o to, że zamiast poświęcać jakiś czas na pokazywanie świateł mogli by to zamienić na zmianę koła np.

@SQT

na upartego to można wcisnąć nawet ch*ja w butelkę...

głodny_toster

2012-07-12, 15:06
czarnyrlz napisał/a:

@fantomasik

Przecież to masz na teorii, nie rozumiem Ciebie w ogóle. Chodzi mi o to, że zamiast poświęcać jakiś czas na pokazywanie świateł mogli by to zamienić na zmianę koła np.

@SQT

na upartego to można wcisnąć nawet ch*ja w butelkę...



Dobra...masz na teorii;) Ale co innego wykuć na blachę testy ( bo ta pseudo teoria się do tego ogranicza) a co innego teorię sprawdzić w praktyce. Założę się o twoje jaja, że połowa tych co by mieli samą teorię ( o ile nie zdecydowana większość) rozk***iła by się na pierwszym lepszym skrzyżowaniu, już nie pisząc o rondzie...i byłby wysyp filmików "made in Poland" :D

Krwawy Opiekacz

2012-07-12, 17:57
Stare ale w ch*j dobre, mogliby reaktywować ten program bo takich buców jak ten mechanik nie brakuje.

Draiks

2012-07-12, 18:16
Bo w przydomowych warsztatach ludzie wiedzą że jak dobrze robią, to klienci powiedzą dobre słówka tu i tam. A potem mają pół miasta jako klientów, dlatego zawsze naprawiam auto u pana Jurka i u jego syna. Nigdy nie wzięli więcej niż 200 zł za robotę, nawet jak z elektroniką w aucie matki się męczyli kilka dni + tydzień czekania aż części przyjdą.

=CAMEL=

2012-07-12, 18:25
Ta baba będzie miała zajebiście, jak ktoś ją skojarzy to na pewno jej nie ojebie bo będzie myślał że nowy sezon usterki kręcą :P