18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Smutny Człowiek zapomniał kim jest

Czesiek181 • 2012-08-25, 16:08
W roli głównej Piotr Dmowski
Muzyka Olafur Arnalds
Wiersz, narracja, zdjęcia i montaż Michał Napierzyński

Darksaider

2012-08-25, 16:18
Cudo! Te uczucia! Te emocje!












Żartowałem! Hipsterskie, egzystencjalne, przekombinowane gówno, niech zgnije w poczekalni.

Pan Mularz

2012-08-25, 17:30
Darksaider napisał/a:

Cudo! Te uczucia! Te emocje!
Żartowałem! Hipsterskie, egzystencjalne, przekombinowane gówno, niech zgnije w poczekalni.



Może za parę lat ci sie spodoba. Może...

the_satyr

2012-08-25, 17:32
Darksaider idź się trochę poucz.

Darksaider

2012-08-25, 17:46
Nauczyć czego? Jak stajesz się smutnym czerwonym krawatem, niezrealizowanym życiowo to Ci się podobają tego typu produkcje. Filozoficzne podejście do aspektu przemijania i swojego miejsca we wszechświecie jest dla mnie niczym rybia ość w przełyku czy wrzód na dupie. Jakieś krótkie metafory, analogie, bardzo luźno mówiące o niczym. Filozofia to największe gówno jakie powstało obok religii, człowiek za dużo myśląc traci poczucie szczęścia w życiu i się dołuje jak wy Panowie. Fajnie, że się z nim utożsamiacie, ale lepiej weźcie dzieci na spacer, żonę do kina, zamiast umartwiać się, że się zgubiliście. Zasady są proste albo się stosujesz albo musisz mieć na tyle siły żeby dźwignąć swój światopogląd. Deal with it.

bo...........ę

2012-08-25, 19:04
@up Ubrałeś moją filozofię życiową w słowa. Dobrze, że ktoś na tym świecie uważa podobnie. Carpe diem.

Krysztek

2012-08-25, 23:28
Czasami miło posłuchać czegoś inteligentnego, poziomem reprezentującym coś więcej, niż to co oferuje nam dzisiejszy internet...

krz2

2012-08-28, 01:28
Krysztek napisał/a:

Czasami miło posłuchać czegoś inteligentnego, poziomem reprezentującym coś więcej, niż to co oferuje nam dzisiejszy internet...


To rusz dupę z przed kompa baranie do opery, teatru, kina...

Hesbollah

2012-08-28, 01:29
Oho, Dmowski? To nie wróży nic dobrego.

ravn

2012-08-28, 01:32
Darksaider napisał/a:

Nauczyć czego? Jak stajesz się smutnym czerwonym krawatem, niezrealizowanym życiowo to Ci się podobają tego typu produkcje. Filozoficzne podejście do aspektu przemijania i swojego miejsca we wszechświecie jest dla mnie niczym rybia ość w przełyku czy wrzód na dupie. Jakieś krótkie metafory, analogie, bardzo luźno mówiące o niczym. Filozofia to największe gówno jakie powstało obok religii, człowiek za dużo myśląc traci poczucie szczęścia w życiu i się dołuje jak wy Panowie. Fajnie, że się z nim utożsamiacie, ale lepiej weźcie dzieci na spacer, żonę do kina, zamiast umartwiać się, że się zgubiliście. Zasady są proste albo się stosujesz albo musisz mieć na tyle siły żeby dźwignąć swój światopogląd. Deal with it.



Są Filozofowie i "filozofowie", tylko trzeba umieć to odróżnić. Porównaj sobie hipsterskich idiotów po studiach filozoficznych i np Sokratesa. Filozof z prawdziwego zdarzenia zdarza się niezwykle rzadko, jednak zawsze pozostawia po sobie coś wielkiego, myśl, założenie, pewnego rodzaju zmianę lub jej zapowiedź. Czy ktoś chce czy nie, wielcy myśliciele, humaniści (ludzie wszechstronnie wykształceni, nie mylić z leniwą gimbazą), przyczynili się do rozwoju cywilizacji w stopniu znacznym.

Blackow

2012-08-28, 01:54
"Filozoficzne podejście do aspektu przemijania i swojego miejsca we wszechświecie jest dla mnie niczym rybia ość w przełyku czy wrzód na dupie."

Darkseider, synu. Wiesz, co to filozofia?
Powiem Ci. Pierwszy przeczytany tekst filozofa odwróci Twój świat do góry nogami. I choćbyś później przeczytał ich setki, nic nie sprawi, że wrócisz na Ziemię. Nic. Siłą filozofii jest pytanie, na które nigdy nie będziesz posiadał odpowiedzi, choć pytanie to jest najistotniejsze dla Twojego istnienia.

Zl...........ny

2012-08-28, 02:21
10 sekund tego głębokiego głosu aż z grubego jelita i jadymy dalej... nie ma piwa

mi...........ji

2012-08-28, 02:35
Hue hue, czego innego mógłbym się spodziewać w komentarzach sadoli :-)

Bunt, bunt, vendetta, carpe diem, anarchia, bunt, mi dobrze ci niekoniecznie, ja ja, nie, tak, moja racja jest mojsza, idź pan z tym gównem, ja zrobiłbym lepsze, nie nie, ohohoh, a zobaczcie jaki ja jestem śmieszny, tak zobaczcie, tutaj jestem!, nie słuchajcie go, słuchajcie się mnie, idź pan w ch*j, przebudzenie,rewolucja, ahihihi, nie nie...

Paranoikiem nie jest zostać łatwo, coś o tym wiem.

fioletowyaligator

2012-08-28, 02:50
Darksaider, Filozofia mówisz, najdurniejsza po religii?




Zwróć uwagę na tytuł. Wiem, że dla przeciętnego człowieka twierdzenie Pitagorasa, zero, całka, różniczka suma i nieskończoność to wszystko wydarzyło się w jednym momencie i właściwie nie wiadomo co po czym. Tak jednak nie było.
Aby zgodzić się co do samej nieskończoności uczeni bardzo długo dochodzili do porozumienia.W każdym razie, oni wszyscy byli filozofami. Dopiero później wykrystalizowały się z filozofii nurty które dziś nazywamy fizyką, matematyką, biologią czy psychologią.

Gdyby nie to, że wiele ludzi na przestrzeni lat spędzało długie lata na myśleniu o sprawach pozornie nieistotnych nie mógłbyś dziś napisać tego posta. Nie byłoby komputerów, kamer, samolotów...

Aż ciężko mi jest uwierzyć że ktoś może szczerze hołdować ignorancji i brakowi myślenia, jeśli nie pasuje Ci nauka nikt Cię do niej nie zmusza. Miej jednak trochę szacunku dla tych którzy przez tysiące lat pracowali na to żeby ogrom nagromadzonej wiedzy pozwalał Ci na tą ignorancję jednocześnie oferując niespotykany w świecie naturalnym komfort egzystencji.

Luck95

2012-08-28, 03:34
Do tego który z was miał rację dojdziecie prawdopodobnie i tak na łożu śmierci, o ile będziecie mieli na tyle dużo czasu by przemyśleć życie i czy warto było mu nadawać trochę głębi, czy jedynie bezmyślnie się bawić i czerpać pełnymi garściami.

W każdym razie nie spodziewałem sie czegoś takiego na sadisticu. Tak czy inaczej, wiersz jest świetny. Leci piwo.