18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Śmierć gwiazdy

RED RIGHT HAND • 2013-02-05, 17:33
Artystyczna wizja śmierci gwiazdy. Tych których interesują tylko flaki, fekalia, cycki i nic więcej przewijać dalej.



Reżyser o filmie:
„Chciałem pokazać kosmos jako coś pięknego, ale jednocześnie destrukcyjnego. Wszyscy musimy znaleźć w nim swoje miejsce. Dla mnie proces tworzenia tego filmu był bardzo osobisty [z powodu śmierci grafika Arjana Groota, który zmarł na raka w wieku 39 lat - przyp. red.], ale nie chcę by tak ten film odbierano. Chcę by ludzie dopisywali do niego swoje znaczenia i znaleźli w nim pocieszenie w oparciu o własne historie i doświadczenia.”

raper900

2013-02-05, 17:47
Popraw literówkę w tytule

dumad

2013-02-05, 17:51
browarek za dobre astro

końca świata nie będzie, prędzej konec ludzkości

Loaloa

2013-02-05, 17:59
Obejrzyj gówniane wyobrażenie czegoś, o czym autor nie miał zielonego pojęcia i kopsnij trochę kapuchy na walkę z rakiem.

Co...........21

2013-02-05, 21:22
masz piwo za opis ;d drugie bym dał za film ale sie da tylko jedno :(

ba...........00

2013-02-06, 13:31
zrobil filmik który przedstawia "śmierc gwiazdy" no by chociaż sobie w wiki wpisał jak to przebiega. Toż jak gwiazda umiera to powstaje takie jebnięcie, że wszystko znika a nie kruszy się...

korinogaro

2013-02-06, 13:31
Wszystko fajnie ale czy tak trudno było sprawdzić na Wikipedii że gwiazda najpierw się zapada w siebie a potem albo pęcznieje i znowu zapada albo pęcznieje wybuchowo i mamy wtedy np. super nove. A tu wygląda to jak zwinięty papier z którego po spaleniu odrywają się i unoszą na ciepłym powietrzu jego kawałki.

Adenozynotrifosforan

2013-02-06, 13:32
lol :D myślałem że to kolejna aczkolwiek o wiele lepsza symulacja wybuchu supernowej - a tu..

h7kchryst

2013-02-06, 13:57
rzadko czytam opisy i zawszę się łudzę że jakiegoś damskiego ch*ja bądź obrzygane, obsrane c**y zobaczę...

Nikacz

2013-02-06, 14:35
Pierwsza linijka z wiki:
Kod:
Gwiazda – kuliste ciało niebieskie stanowiące skupisko powiązanej grawitacyjnie materii w stanie plazmy bądź zdegenerowanej.

k***a.. jakie skały ?! nie mówiąc już o samym procesie...

Radysh

2013-02-06, 15:00
Na całe szczęście, póki co to ludzie są takimi małymi szkodnikami, że sami nic w kosmosie nie rozpie**olą.

grsowy

2013-02-06, 15:35
Nikacz napisał/a:

Pierwsza linijka z wiki:

Kod:
Gwiazda – kuliste ciało niebieskie stanowiące skupisko powiązanej grawitacyjnie materii w stanie plazmy bądź zdegenerowanej.

k***a.. jakie skały ?! nie mówiąc już o samym procesie...



I źle mówisz.
Wybuch supernovej lub też hipernovej zalezy od masy gwiazdy.

Przy odpowiednich warunkach umierająca gwiazda zamienia się w czerwonego olbrzyma, który natomiast dopala się i zamienia w białego karła, który przy odpowiednio niskiej masie stygnie, zmieniając się w czarnego karła.

Wewnątrz gwiazdy powstają różne cząsteczki, w tym metale, więc te "góry" i materiał skalny to też nie musi być bujda.

ale specem nie jestem....