18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Smażony kurczak

józekdeluxe • 2017-09-08, 12:27
Czy jest na sali jakiś ekspert?


TEERRAZ

2017-09-08, 17:57
b0r000 napisał/a:


Jak ja to widzę? A no tak że przecież to para wodna porusza turbiny w elektrowniach. Więc szybsze wrzenie powinno poskutkować większą wydajnością. Ale jak wspomniałem wcześniej fizyk ze mnie żaden więc jeśli się mylę to chętnie wysłucham gdzie jest dziura w mojej logice.



Z tego co wiem to w elektrowniach uzywa sie przegrzanej pary oktora ma inne wlaściwosci fizyczne niż "zwykla para" więc raczej tutaj tkwi problem. Ale co ja tam wiem z fizyki mialem 3 na koniec technikum

Ko...........ro

2017-09-08, 18:34
iidioci on ma renkę obspermioną.
Obspermiona renka(renata) ma właściwości anty opażeniowe tzn. dopuki warstwa wyschniętej sp***oliny się nie wypali nic nie grozi waszej reni, ale uwaga można zanuzyć renke obspermioną Ale tylko na 3 sekundy

dr. Alban ( Lek. Med. Pracy )

diablo5257

2017-09-08, 19:09
to juz tu kiedys było w postaci gifa

BenderXXX

2017-09-08, 19:39
Nienawidzę takich głupio mądrych debili jak ty hespe. Najpierw zgrywasz experta a później pie**olisz, że wszystko zależy od lepkości, gęstości gówna w twoim mózgu i tego jak zj***ny jesteś genetycznie. Takie k***y jak ty nigdy nie przyznją się, że czegoś nie wiedzą tylko pie**olą, byle pie**olić nie wiedząc nic o temacie... Do sejmu byś sie nadawał. Nie wiesz? Nie pie**ol.

Facet miesza tego kurczaka łapą a nie wtyka palec na ułamek sekundy. To nie jest ołów tylko, k***a jego mać, olej (140-190*C). Dobrze ci napisali, żebyś wpie**olił łapę do frytkownicy i wrzucił na harda. Ja ci proponuje żebyś ku*asa do tego oleju włożył to może nie będziesz sie rozmnażał w przyszłości...

mygyry, trafiłeś w sedno "Warstwa brudu, przecież to oczywiste..."


lalak

2017-09-08, 20:01
TAK jeste eksperte :-D

AN...........or

2017-09-08, 20:06
Hespe napisał/a:

jednak będzie zapie**alała jak ciapak przed mydłem ze względu na tworzenie się w miejscu styku (kropla-nagrzana powierzchnia) poduszki gazowej, izolując samą wodę (jako ciecz) przez co odparowanie tak szybko nie nastąpi.



No tak, dzięki temu właśnie po węglach gorących się chodzi

botcislaw

2017-09-08, 21:37
@ BenderXXX
Możliwe że Hespe użył zbyt trudnych słów. Nie zrozumiałeś to nie powód by wyzywać. Spokojnie jest jeszcze miejsca w klasach specjalnych. Wrócisz tam to przypomnisz jak było miło z kolegami, znów będziesz najlepszy w zbijaka.

BenderXXX

2017-09-08, 22:27
@botcislaw

Synku, ja do gimnazjum, w przeciwieństwie do ciebie nie chodziłem i mi te słowa nie wydają się trudne. Wk***ia mnie głupota idąca w parze ze zgrywaniem geniusza... Podoba mi się natomiast, że bronisz swojego chłopaka, powiedz mu na drugi raz niech nie pie**oli głupot. A że się uniosłem? A i owszem. Bo to jest najgorszy rodzaj człowieka - debil, który myśli, że jest najmądrzejszy. Ale może z wiekiem przejdzie mu trudny charakter i jakoś się wam wszystko poukłada. Tymczasem, szczawiku.

michixinq

2017-09-08, 22:50
@up

Od filmiku pokazującego nietypowy sposób gotowania hindusa do obrażania siebie w komentarzach.

Ladies and gentelman - Welcome to the Internet!

jerryQ

2017-09-09, 00:28
@b0r000
No niestety to tak nie działa jak sobie wyobraziłeś. Do ruszenia turbiny parowej potrzeba nie tylko temperatury ale tak że wysokiego ciśnienia. W związku z tym że potrzebujesz wysokiego ciśnienia na wejściu turbiny parowej to temperatura wrzenia kondensatu jest wyższa. Przykład przy 40 atm masz punkt wrznia wody około 250 stopni C. 40 atmosfer to jest raczej niskie ciśnienie stosowane bardziej w elektrociepłowniach, duże bloki energetyczne pracują nawet 200 atmosferach. Jak ktoś wyżej napisał turbiny parowe pracują tylko i wyłącznie na parze przegrzanej(suchej), raz że zwiększa to sprawność układu, dwa eleminuje ryzyko erozji wodnej na wirniku turbiny. Przykładowo turbina z którą ja pracowałem miała optymalną temperaturę pary na wejściu 425 stopni C i ciśnienie 35 atmosfer. Podsumowując nie da się wytwarzać energi nie dostarczając energii do układu.

aaaaaaaaaaaaaa

2017-09-09, 08:34
Stary go za małego uczył pływać w gorącym oleju i tak mu zostało.
Żadna sztuczka.

kdwdj

2017-09-09, 13:52
Jakbyście czytali sagę wiedźmińską to byście wiedzieli, że to na pewno jest wampir. :D Tam Regis wyciągał rozżarzoną podkowę w ognia ręką i nie miał śladu poparzenia.