18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Służba zdrowia w PL

Ekutemua • 2017-04-05, 19:56
Tak przy okazji porównywania służby zdrowia w różnych państwach tj. jej prędkości działania itd nasunęła mi się pewna myśl

W Polsce w momencie otrzymania terminu na operacje/zabieg/wizyte/cokolwiek często sie zdarzy, że ów lekarz, z którym bedziemy mieli do czynienia jeszcze nie skończył studiow, tudzież nawet ich nie zaczął :lodowka:

mygyry

2017-04-05, 20:02
W Polsce wychodzą z założenia, że lepiej zj***ć leczenie i stracić pracownika na rynku pracy oraz płacić mu rentę, niż szybko zapobiec rozwojowi choroby i postawić człowieka na nogi... Ale po ch*j się ma NFZ przejmować co tam później w ZUS'ie wymyślą...

S.T.U_Cummins

2017-04-05, 20:29
I tak w Polsce w porównaniu np z Skandynawią mamy bardzo dobrze funkcjonującą służbę zdrowia. Ale co tam, cebula to tylko narzekać potrafi...

doopa

2017-04-05, 20:51
rozwiązanie - trzeba się leczyć prywatnie
więc po kiego ch*ja wszyscy odprowadzamy ZuS?

S.T.U_Cummins

2017-04-05, 22:30
@Up. np jak potrzebował chemio terapii.

igorektgk

2017-04-05, 22:54
Jak się nie podoba w publicznej placówce to zawsze można udać się do prywatnej.W czym k***a problem? Służba zdrowia nie jest wcale u nas taka zła.

pepinio71

2017-04-05, 22:55
W takim przypadku polecam zrobić dzieciaka posłać na studia ,będzie szybciej i taniej :)

lapps

2017-04-06, 00:16
igorektgk napisał/a:

Jak się nie podoba w publicznej placówce to zawsze można udać się do prywatnej.W czym k***a problem?



w tym, ze za publiczna i tak musisz placic, a jak pojdziesz do prywatnej to placisz conajmniej 2gi raz za to samo...

Loaloa

2017-04-06, 00:21
Może i służbę zdrowia w cebulandii macie niezbyt rychliwą, ale za to kolumny rządowe najszybsze.

igorektgk

2017-04-06, 02:59
Loaloa napisał/a:

Może i służbę zdrowia w cebulandii macie niezbyt rychliwą, ale za to kolumny rządowe najszybsze.


Jesteś już nudny z tym swoim nieudolnym trollowaniem.

Noside

2017-04-06, 07:25
Dzięki temu innowacyjnemu systemowi jesteśmy krajem, w którym wiemy jakich fachowców mamy szkolić i już mamy dla nich zlecenia! =]

Curvatura

2017-04-06, 07:36
Publiczna służba zdrowia ma jeden plus, tak jak ktoś wyżej pisał. Jak dopie**oli cię rak, to nie płacisz za chemię, a to leczenie idzie czasem w setki tysięcy złotych. Jest wolno, ale jest. Poza tym żaden z was na etatach nie widział nawet tej kasy którą płaci na NFZ i nawet nie wie ile ona wynosi. Inna sprawa z podwójnym płaceniemskładki zdrowotnej, przez osoby które prowadzą własną działalność + etat. To jest dyskusyjne. I jeszcze dodatkowo mamy strasznie rozpasioną administracje w szpitalach, zwykle ledwie połowa pracowników to biały personel, a reszta przerzuca papiery.

nowynick

2017-04-06, 08:19
ostatnio słyszałem o terminie operacji 2033... w tym przypadku przyszły lekarz może mieć w tym roku pierwszą komunię :D

Wiewór

2017-04-06, 08:38
Dziadostwo w służbie zdrowia będzie dopóki będzie ona państwowa. Ale komuszki i nieudacznicy życiowi na słowa "prywatna służba zdrowia" srają pod siebie ze strachu. Co to będzie jak człowiek będzie musiał wziąć swoje życie we własne ręce i za ubezpieczenie i wizyty lekarskie trzeba będzie płacić.
Państwowa służba zdrowia jest dobra dla większości Polaków bo ci nieporadni życiowo ludzie muszą mieć nad sobą państwo socjalne, które prowadzi ich za rączkę bo ich własne życie ich k***a przerasta. Taka jest prawda.
A ja nie chcę płacić na ZUS. Sam chcę wybierać gdzie się leczę, ubezpieczam i jak oszczędzam na emeryturę. Mój prawodawca płaci miesięcznie na mnie ubezpieczenia wypadkowego kilkaset złotych. W PZU jestem ubezpieczony za 50zł na takie kwoty, że zusowskie formularze nie przewidują nawet tyle miejsca na zera.