18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Słuszny przepis ruchu drogowego.

Jerba • 2013-11-30, 22:36
Przeglądając "ANGORE" natknąłem się na artykuł pt. "Dziwaczne przepisy ruchu drogowego". Jednym z wymienionych był:

"W amerykańskich stanach Memphis, Nowy Orlean i Alabama przed samochodem kierowanym przez kobietę powinien biec mężczyzna wyposażony w czerwoną flagę. Ma to ostrzegać innych uczestników ruchu o zbliżającym się zagrożeniu."

Od razu postanowiłem przepisać to tutaj. :kjujik:



Źródło: Angora wyd. 1 grudnia 2013r.; str. 83





666234

2013-11-30, 22:46
jeżeli nie znowelizowano tego przepisu i nie dostosowano do prędkości współczesnych samochodów....
to pewnie kobiety nie mają prawa robić prawa jazdy w tych stanach :)

Fire_Penguin

2013-11-30, 23:03
Cytat:

Źródło: Angora wyd. 1 grudnia 2013r.; str. 83



O witaj przybyszu z przyszłości !

M@peT

2013-12-01, 01:01
A w Polsce
W związku z nadchodzącymi reformami rząd planuje zmiany także w Kodeksie Ruchu Drogowego. Za śmiertelne potrącenie emeryta mającego więcej niż 67 lat będą odejmowane punkty karne.

saracen

2013-12-01, 01:36
Źródło: Angora???
Angora to ten zboj, który kradnie artykuły z innych gazet, dodaje trochę czerwonego komentarza i drukuje u siebie, więc prosimy o podanie ORYGINALNEGO źródła :)

hejcior

2013-12-01, 01:59
M@peT napisał/a:

A w Polsce
W związku z nadchodzącymi reformami rząd planuje zmiany także w Kodeksie Ruchu Drogowego. Za śmiertelne potrącenie emeryta mającego więcej niż 67 lat będą odejmowane punkty karne.



Już niedługo w naszym fantastycznym kraju człowiek w tym wieku będzie miał jeszcze jakieś....13 lat do przepracowania przed emeryturą. Więc i przepis w życie nie wejdzie, bo i po ch*j.

bloodwar

2013-12-01, 07:15
W oryginalnym artykule było, że DAWNIEJ w stanach Memphis, Nowy Orlean i Alabama przed samochodem (nie ma mowy o płci kierowcy) musiał iść człowiek niosący czerwoną flagę, przepis oczywiście powstał w momencie kiedy na ulicach jeszcze było więcej koni niż samochodów i samochody te wywoływały popłoch wśród koni i pieszych głośnym terkotaniem a pierwsi kierowcy byli hmm... jakby to delikatnie powiedzieć, mocno nieudolni i czasami ich samochody jechały nie tam gdzie powinny (czego tradycję próbują podtrzymać amerykańscy kierowcy od czasu do czasu wjeżdzając w jakąś wystawę sklepową :-) , ale gdy samochody się spopularyzowały szybko przestano przepisu przestrzegać i go zniesiono. Taki sam przepis funkcjonował też w krajach europejskich

1nsecure

2013-12-01, 15:54
Za szowinizm powinien być browar.
Ale za Angorę powinien być czarny ch*j w dupę.

Erdroy

2013-12-01, 15:56
Wybiórczą też czytasz?

Mojoo

2013-12-01, 15:58
ale czemu "dziwaczne"?

mihaueeek

2013-12-01, 16:07
1nsecure napisał/a:

Za szowinizm powinien być browar.
Ale za Angorę powinien być czarny ch*j w dupę.



Erdroy napisał/a:

Wybiórczą też czytasz?



Widzę, że się sami znawcy wypowiadają. Mam dla Was przykrą informację Angora to nie Agora S.A. z Michnikiem na czele.

''Zmiana nazwy tygodnika została wymuszona sporem prawnym ze spółką Agora SA, zajmującą się działalnością wydawniczą (wydaje ona min. Gazetę Wyborczą).''

Nawiasem mówiąc publikuje w niej JKM.

Erdroy

2013-12-01, 16:10
@up Co z tego, że nie należy do Michnika. Ta gazeta jedzie po Kościele i Polakach. Lewackie pisemko.

1nsecure

2013-12-01, 16:14
Cytat:

Widzę, że się sami znawcy wypowiadają. Mam dla Was przykrą informację Angora to nie Agora S.A. z Michnikiem na czele.



Dziękujemy Kapitanie Oczywisty. Masz więcej takich nieznanych nikomu ciekawostek?

bigbobo

2013-12-01, 16:15
Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że Nowy Orlean i Memphis to nie są stany. Gratuluję redaktorom.