18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Słuszny przepis ruchu drogowego.

Jerba • 2013-11-30, 22:36
Przeglądając "ANGORE" natknąłem się na artykuł pt. "Dziwaczne przepisy ruchu drogowego". Jednym z wymienionych był:

"W amerykańskich stanach Memphis, Nowy Orlean i Alabama przed samochodem kierowanym przez kobietę powinien biec mężczyzna wyposażony w czerwoną flagę. Ma to ostrzegać innych uczestników ruchu o zbliżającym się zagrożeniu."

Od razu postanowiłem przepisać to tutaj. :kjujik:



Źródło: Angora wyd. 1 grudnia 2013r.; str. 83





1nsecure

2013-12-01, 17:28
@bloodwar
W 1865 roku taką "ustawę o czerwonej fladze" wprowadzono w Wielkiej Brytanii. W konsekwencji 60 jardów przed pojazdem parowym musiał dreptać człowiek z czerwoną chorągiewką i ostrzegać przed zbliżającym się pojazdem. Także ograniczono maksymalną prędkość takich parowych wynalazków do jakiś abstrakcyjnych wartości, ale już nie pamiętam.

Płoszenie koni oraz pieszych przez pojazdy parowe było jedynie jednym z argumentów przeciw tego typu środkom transportu. Więcej na ten temat można się dowiedzieć z wyśmienitej książki Witolda Rychtera pt. "Dzieje Samochodu".

adekbossek

2013-12-01, 17:54
Fire_Penguin napisał/a:



O witaj przybyszu z przyszłości !



mistrzu, tak są datowane wydania tego gównianego tygodnika; przykładowo 1 grudnia będziesz mógł kupić wydanie z 7 grudnia. Gratyluje imbecylom co postawili mu piwa ze ten przebłysk geniuszu :lodowka:

Jerba

2013-12-01, 17:55
ch*j was obchodzi co czytam i jakie mam poglądy. Istotna jest treść mojego wpisu, do niej się przypie**alajcie.

hajton

2013-12-01, 18:43
@Jerba a co nam zrobiła treść wpisu, że mamy sie do niej przypie**alać ?

adekbossek

2013-12-01, 19:11
Jerba napisał/a:

ch*j was obchodzi co czytam i jakie mam poglądy. Istotna jest treść mojego wpisu, do niej się przypie**alajcie.



nie pyskuj.

tays

2013-12-01, 21:51
Beka, od 6 miesięcy mieszkam w Alabamie i jeszcze nie widziałem. OBALAM :evil:

v00d00

2013-12-01, 22:40
Fire_Penguin napisał/a:



O witaj przybyszu z przyszłości !



Angorę można kupić dzień przed jej 'aktualnym' wydaniem. Ewentualnie chłop pracuje w rozwożeniu gazet i dlatego mógł to wcześniej przeczytać. :)