18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Słowiańskie demony

xtz171 • 2016-04-04, 11:10
Materiał trochę długi, ale dosyć ciekawy. Zachęcam do liźnięcia kultury naszych przodków :-P



jak nudne, to wywalić

Miszogun

2016-04-04, 19:16
Jeśli któregoś z nas można obarczyć PiSowskim pie**oleniem to akurat nie mnie. Prezentujesz ten sam poziom durnoty co oni, tyle że o przeciwnym kierunku. Widzę że zadowala cię już stwierdzenie że żyli tu przedstawiciele gatunku homo sapiens a to jakiś postęp. Prawda jest taka że gdyby nie chrzest tę ziemię zalał by Islam , bo nie było by jej komu bronić. Tutejsi Słowianie nie wyszli poza organizacje plemienne niezdolne do utworzenia jednolitego państwa. Chrześcijaństwo nie tylko skonsolidowało ludność ale i otworzyło ją na zdobycze ówczesnej cywilizacji. Powstała nowoczesna jak na tamte czasy armia i systemy dowodzenia. Powstało państwo z władzą skupioną w jednym (później niestety w kilku) centrum zdolne do obrony. Przedtem tego nie było. Baw się dobrze w staropoganina, ale wiedz gdzie są granice tej zabawy.

Czesiu, to bylo taki ch*j a nie nasze. To miało tylu właścicieli że było niczyje. Gdyby tu nie stanął kościół to w niedługim czasie stał by tu meczet, a ty walił byś łbem w podłogę.

xtz171

2016-04-04, 19:21
Miszogun, Powiem tylko jedno 'chłopie' , chrzest Polski był czysto polityczny, i myślę, że dobrze o tym wiesz. W takim razie jakie korzyści miałby zachód z przyjęcia tej 'dziczy' do swojego kręgu chrześcijaństwa ? Bitwa pod Cedynią zapewne też jest dla Ciebie wymysłem nie mającym żadnego historycznego potwierdzenia, ale załóżmy obaj, że była. W takim razie Mieszko, czy tam Twój Dagome, zebrał kilka tysięcy chłopów uzbrojonych w kije i badyle i pokonał świetnie uzbrojonych i ucywilizowanych ludzi Hodona ? (a nie, zaraz przecież wtedy było już po chrzcie, a zatem przez te kilka lat wyszliśmy na ludzi). Pochodzę z Sanoka i niedaleko mnie znajduje również gród słowiański (a raczej to co z niego zostało), gdzie w wykopaliskach udział brał mój wujek również doktor historii, jak Twoja żona i to on poniekąd zaszczepił mnie historią. Polecam pooglądać eksponaty, naprawdę bardzo ciekawe, aż się człowiek zastanawia, jak małpy były w stanie stworzyć takie rzeczy z metalu. Proponuję zakończyć tą rozmowę.

C.Z.E.S.I.E.K

2016-04-04, 19:28
Miszogun,
Pisząc "Nasze" mam na myśli nie tylko Polskę, ale także resztę krajów słowiańskich.
Natomiast co do meczetów i innych to czas pokaże.
Rad jestem, że chce Ci się wypisywać ambitne komentarze o historii, brakuje jeszcze wzmianki o czeskim ruchu neosłowiańskim który padł (jak wszystko) na początku XX wieku. Niestety w kwestii Słowian odrzuciłem wszystkie argumenty, także "prawdy historyczne", bo historię aktualnie piszą zwycięzcy, więc, by uniknąć niepotrzebnych ofiar po obu stronach, po raz kolejny ujmę to tak samo - czas pokaże.

emo07

2016-04-04, 19:52
Znacie jakieś książki zabarwione fantastyką słowiańską? Najlepiej coś w stylu Wieśka, aczkolwiek on jest unikatowy ;)

faptime

2016-04-04, 20:24
ja to bym przez zaduszenie cyckami takiej r*chałki nagiej mógłbym umrzyć :amused:

PhantomMask

2016-04-04, 22:59
Mnie od dawna zastanawia dlaczego w szkołach nie jest poruszany temat mitologi słowiańskiej czy też skandynawskiej. Kultura skandynawska przeplatała się z kulturą słowiańską czy też ogólnie ówczesnej europy. Ale nie...trzeba katować Grecję( może to przygotowanie do programu 500+?) i Rzym...bo tak trzeba...

ola97xD

2016-04-04, 23:08
Świetny materiał, aż mi się misja z wiedźmina 3 z porońcem przypomniała :-) zimne piwko dla ciebie

C.Z.E.S.I.E.K

2016-04-05, 05:15
PhantomMask,
odpowiedź jest dość prosta. Kto ma tego uczyć? Jeszcze 15 lat temu dla wielu temat wierzeń słowiańskich nie istniał. Ruszyło się dopiero po upowszechnieniu internetu.
Ciekawostka: to co stało się z wierzeniami słowiańskimi nie jest odosobnionym przypadkiem. To samo miało miejsce w Japonii, gdzie chrześcijaństwo wyparło Shintōizm.

kameleon123

2016-04-05, 17:21
zabobony, katolstwo jeden ch*j

Pu...........le

2016-04-06, 14:26
czesiek99 napisał/a:

Miszogun,
Jeden argument Mistrzu: TO było Nasze, człon z tym czy zmyślone, czy też nie, ale Nasze.
Chrześcijanie postawili swój kościół na słowiańskich, solidnych fundamentach. Przy czym w tym kościele jest teraz bordel (dosłownie i w przenośni), więc nie ma się co dziwić, że szukamy jakiegoś punktu zaczepienia.

Sława!




Człowieku "solidne słowiańskie fundamenty" ?? Mieszkali w lasach, r*chali się nawzajem w krzakach i wpie**alali surowe mięso, kiedy w rzymie mieli już kanalizację i podcierali dupę papierem z azji mniejszej.

A burdel w kościele jest - to prawda, ale to dlatego że nieodpowiednie barbarzyńskie i niewychowane genetycznie osobniki zwęszyły tam swoją okazję, dostawali się za pieniądzem, a nie z powołania - więc kto jest zły, kościół i jego idea, czy ludzie?