18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Słowiańskie demony

xtz171 • 2016-04-04, 11:10
Materiał trochę długi, ale dosyć ciekawy. Zachęcam do liźnięcia kultury naszych przodków :-P



jak nudne, to wywalić

ganja125

2016-04-04, 16:34
gosc ma glos jak syntezator mowy

Uc...........pa

2016-04-04, 16:34
ale pedałówa

tosiapl

2016-04-04, 16:36
Dobry, wiedźmiński poradnik. Dzięki ! Lecę dalej zabijać sukkuby

janlew

2016-04-04, 16:48
W sumie "żydowska lewica laicka" czyli michnikowszczyzna i palikociarze, próbujący przekonać nas że Chrześcijaństwo jest okupacją Polski, zepsuli mi zgłębianie słowiańskich wierzeń. Piwka więc nie dam, ze względu na czerwoną hołotę.

Piisarz

2016-04-04, 16:55
Nudne? jak śmiesz!

Miszogun

2016-04-04, 17:42
To wszystko brednie wymyślone wiele wieków po ucywilizowaniu zamieszkującej dzisiejszą Polskę dziczy. Po samej dziczy niewiele zostało z jednego prostego powodu - ci ludzie byli tak durni że nie potrafili pisać, i tak nudni że sąsiedzi o nich niewiele pisali. To co daje się odkopać w słowiańskich osadach to obgryzione ludzkie kości ze śladami ludzkich zębów. Jeśli chcecie zobaczyć jak żyli nasi przodkowie musicie jechać do Papui Nowej Gwinei i zapuścić się tam gdzie biały człowiek to jeszcze jeden przysmak.

xtz171

2016-04-04, 18:01
Miszogun, Radzę zapoznać się trochę z historią i nie gadać głupot. Rozumiem, że wg. Twojego rozumowania, były sobie lasy, dzicz i aborygeni, aż tu nagle ni stąd ni zowąd powstało państwo polskie z Mieszkiem na czele ;) Pisać jak najbardziej potrafili, ba stworzyli nawet swoją własną mitologię i coś w rodzaju sag, a wszystko to posługując się swoimi WŁASNYMI runami. Jednakże wszystko to zostało zniszczone przez kościół, zaraz po serii powstań pogańskich w latach 1022-1034. Słyszałeś o czymś takim jak szlak bursztynowy ? Pisali już o nas zanim mieliśmy jakichkolwiek ucywilizowanych sąsiadów. Na koniec taka ciekawostka, Berlin (a raczej to co było w jego miejscu, przed nim) został założony przez słowian. Pozdrawiam ;)

Miszogun

2016-04-04, 18:08
xtz171
Wszystko to bajki napisane wiele wieków później, np. przez niejakiego Kraszewskiego. Po prasłowianach nie zostało nic sensownego, nic co pozwalało by tworzyć takie rysuneczki jak te powyżej. Właśnie, zamiast czytać bajki naucz się historii. Nie wiadomo nawet jak nazywał się facet którego dzisiaj znamy jako Mieszka, prawdopodobnie Dagome. A to że była tu dzicz powie ci każdy profesjonalny historyk nie rżnący głupa, tzn tzw. "Nowopoganina".

xtz171

2016-04-04, 18:30
Miszogun, masz jakieś konkretne dowody na te swoje teorie ? ;) i co masz na myśli mówiąc 'dzicz', chodzi Ci o bory i lasy na tych terenach ? Co z takimi grodami jak Kruszwica, Trzcinica czy Łekno ? Też zostały wymyślone przez pana Kraszewskiego i zbudowane przez jego fanklub w XIX w jako atrakcja turystyczna ? A może słowianie wcale ich nie zbudowali, tylko je po prostu znaleźli i się w nich zadomowili i czekali tak do momentu aż przyjechał niejaki Dagome idex i ucywilizował tą dzicz ;)

Miszogun

2016-04-04, 18:31
xtz171
Jeszcze taki drobiazg który musiałem sprawdzić - Berlin powstał za czasów kultury halsztackiej, został więc zbudowany przez Celtów a nie przez Słowian. Zapewne jak większość tzw. " Nowopogan " kojarzysz jego nazwę z berłem, ale widzisz pojęcie berła jako jednego z insygniów władzy przywędrowało w te strony o wiele później. Opieracie się poza tym w swoich...nie wiem jak to nazwać...dywagacjach na współczesnym słownictwie które ma się nijak do archaicznego. Inaczej mówiąc z ówczesnym Słowianinem byś nie pogadał.

xtz171

2016-04-04, 18:38
Miszogun,
Cytat:

Miasto powstało w miejscu grodu Kopanica (dzisiejsza dzielnica Berlina o nazwie Köpenick) założonego w IX wieku przez Słowian połabskich z plemienia Sprewian przy ujściu rzeki Dahme do Sprewy. Językoznawcy wywodzą nazwę Berlin od prasłowiańskiego *brl oznaczającego bagno lub moczary i podają znaczenie nazwy jako miasto na bagnach. Według hipotezy Reinholda Trautmanna Berlin jest zniekształconą nazwą Bralin (za czym przemawia m.in. zapis w dokumencie z 1215 nazwy miejscowości jako Braline) i pochodzi od nazwy osobowej Bral, czyli skróconej formy słowiańskiego imienia złożonego Bratosław.



i nie jestem żadnym nowopoganinem, jak to nazwałeś, po prostu interesuję się historią ;-)

Miszogun

2016-04-04, 18:42
xtz171
Te tzw "grody" były miejscami w których garstka jako tako cywilizowanych ludzi izolowała się przed dziczą właśnie. Przeważnie były to warowne przystanki na szlakach handlowych . Dopiero chrzest ucywilizował to wszystko z niemałymi oporami. Zawdzięczasz mu to że nie skaczesz po drzewach i nie ciosasz kamieni. Wolisz wypiąć się na swoich chrześcijańskich przodków którzy żyli tu przez ostatnie tysiąc lat i "tęsknić" za człekopodobnymi istotami opóźnionymi w stosunku do otaczającego świata o parę tysięcy lat - twoja sprawa, ale nie mów że wierzysz w te bujdy bo nikt normalny nie będzie cię traktował poważnie.

xtz171

2016-04-04, 18:55
Miszogun, oho, wyczuwam pisowskie pie**olenie... Wybacz ale dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu i zaczynam się zastanawiać czy nie jesteś zwykłym trollem ;) Skoro zaliczasz się do tych 'normalnych' ludzi, którzy nie będą traktować nikogo na poważnie, gdy ktoś stwierdzi, że przed chrzestem na ziemiach polskich żyli przedstawiciele gatunku homo sapiens, to radzę się zastanowić czy przypadkiem nie zaliczasz się do mniejszości. Mimo to dziękuję za rozmowę i pozdrawiam :)

Miszogun

2016-04-04, 19:00
xtz171
Chłopie, językoznawcy nie mają pojęcia o "prasłowiańskich" wyrazach z jednego prostego powodu - prasłowianie nie mieli pisma, a jak już pisałem byli tak nudni że nikt o nich nie pisał. Te wasze "nowinki" są bardziej porąbane niż badanie Pisma Świętego przez Świadków Jehowy. Tolkien był bliższy prawdzie historycznej niż wy. Chciejstwo i sny prorocze. Moja żona ma doktorat z historii i nieraz mi opowiadała jak zaczęła się dziwić kiedy okazywało się jakie tu było zadupie i wspomniana wcześniej dzicz. Ale po praktykach na wykopaliskach jej słowiańska duma musiała się od nowa wartościować. Wierzysz w bajki wymyślone tak naprawdę przez wydział propagandy w czasach słusznie minionych, nie mające potwierdzenia w badaniach naukowców nimi nie skażonych. Można by pogratulować fantazji gdyby nie brnęła w głupotę.

C.Z.E.S.I.E.K

2016-04-04, 19:09
Miszogun,
Jeden argument Mistrzu: TO było Nasze, człon z tym czy zmyślone, czy też nie, ale Nasze.
Chrześcijanie postawili swój kościół na słowiańskich, solidnych fundamentach. Przy czym w tym kościele jest teraz bordel (dosłownie i w przenośni), więc nie ma się co dziwić, że szukamy jakiegoś punktu zaczepienia.

Sława!