18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Słońce - Nowe Grupy Plam

JohnDeliver • 2013-02-27, 01:24
Coś dla kosmo-Sadoli :


Na Słońcu pojawiła się grupa plam, których wielkość aż sześciokrotnie przekracza promień naszej planety. Obszary te zarejestrowała sonda Solar Dynamics Observatory (SDO) w dniach 19-20 lutego 2013 roku.

Plamy bardzo szybko ewoluowały w tzw. regiony delta, czyli obszary o polaryzacji przeciwnej do tej, która występuje dookoła nich. Mogą one powstawać m.in. poprzez łączenie mniejszych plam, które znajdują się blisko siebie. Co więcej, zwykle w pobliżu występuje kilka regionów delta (jak widać na zdjęciu powyżej). Z tej właśnie przyczyny takie plamy mogą być źródłem najsilniejszych wybuchów słonecznych należących do klasy X.

Naukowcy z NASA twierdzą, że choć regiony już w tej chwili są ogromne, to mogą jeszcze urosnąć. Już teraz plamy zachowują się niestabilnie, więc bardzo prawdopodobnym jest, że w ciągu najbliższych dni zaobserwujemy silny wybuch w tym obszarze.

http://odkrywcy.pl/kat,111402,title,Ogromne-plamy-na-Sloncu,wid,15353086,wiadomosc.html?smg4sticaid=610233



SpaceWeather.com

JohnDeliver

2013-02-27, 20:58
Go4Fr

Podzielam twoje zdanie. Majowie wyliczyli , może się pomylili co nie co, aczkolwiek wydaje mi się że koniec nadchodzi małymi kroczkami, zdarzenia które mają miejsce , tj. wysoka aktywność słoneczna , coraz to większe komety przebijające się przez atmosferę itp itd. oraz o zjawiska których nikt nie mówi bądź nie chce mówić.

Musimy pamiętać iż nasza galaktyka też się przemieszcza po wszechświecie, i obraca się wokół własnej osi, ,możliwe że akurat wlatujemy w jakiś obszar w którym jest więcej "śmieci".

Jak na razie i tak gówno wiemy o wszechświecie i siłach nim rządzącymi.

Nie znasz dnia ani godziny...

Jak dla mnie wszechświat to jedna wielka "elektrownia", i tak samo mam swoje teorie na temat jej powstania i istnienia dotychczas.. .

Pozdro

Anarchangel

2013-02-28, 02:34
jestem pozytywnie zaskoczony, że temat jednak przetrwał...
Niestety niewielu z nas ma jakieś teorie na temat wszechświata, bowiem niewielu ma jakiekolwiek pojęcie o nim... czy wszechświat w ujęciu globalnym urządzony jest wedle geometrii Euklidesa, Riemanna czy Łobaczewskiego? wie ten, kto potrafi postawić sobie podobne pytanie (osobiście obstawiałbym Riemanna)
Podobnie myślę, że słońce nie zakończyło jeszcze swej aktywności, a jedynie "cichnie przed burzą", ponadto obstawiałbym jeszcze w tym roku jakieś spektakularne rozbłyski, które zdołają co najmniej elektrykę popsuć, być może słonko zafunduje nam przebiegunowanie...
Nie zakładałbym jednak końca świata, choć większość z nas zapewne umrze...

JohnDeliver

2013-02-28, 03:52
@ Up

Nom . . . ja o dziwo też .

Przeczytałem te 3 teorie ( Euklidesa, Riemanna i Łobaczewskiego).
Nie jestem w stanie zrozumieć wszystkiego co jest tam zawarte ze względu na ścisłość treści. (wyższa matematyka w której nie jestem asem).

Aczkolwiek wywiązała się z tego całkiem przyzwoita i wartościowa debata z której można się czegoś nauczyć/dowiedzeć/zrozumieć :)

Jedno pozostaje pewne. Że słońce które daje życie, może równie dobrze nam je odebrać w bardzo krótkim czasie. Prędzej czy później. . .

Pozdrawiam Anarchangel

Anarchangel

2013-03-01, 01:08
Geometria Euklidesowa to ta której uczymy się w szkole - jest jedna jedyna (obowiązuje lokalnie), natomiast dwie pozostałe, to nieskończenie wiele zakrzywień w jedną, bądź drugą stronę. Jeśli we wszechświecie przeważałaby geometria Riemanna, to rzeczywistość w sensie globalnym miałaby postać sferyczną (dla przykładu: jakbyś miał lunetę przez którą można patrzeć na nieskończoną odległość, to patrząc przez nią zobaczyłbyś tył swojej głowy). Czasoprzestrzeń jest jak prześcieradło na świeżo pościelonym łóżku - niby jest idealnie prosto, ale wrzuć jakąś cięższą masę to porobią się zakrzywienia, a jeśli masa będzie wystarczająco ciężka, to zapadnie się w czasoprzestrzeni tworząc czarną dziurę...
Ludzie mocno nie doceniają naszej gwiazdy, choć już dawno niejaki Alexander Chizhevsky wykazał związek okresów aktywności słońca z historią wojen i konfliktów na ziemi...

Pozdrawiam i życzę owocnych rozmyślań

JohnDeliver

2013-03-01, 21:02
Ładnie mi to wytłumaczyłeś :) teraz zrozumiałem :)

Po obejrzeniu i posłuchaniu Alexandra Chizhevskiego a także biorąc pod uwagę liczne filmiki o tematyce zbrojnej poszczególnych państw, można powiedzieć że szykuje nam się III WŚ.

Może to dziwne ale od jakiegoś czasu tak w środku czuje że nie długo może się coś wydarzyć. . . albo to moje urojenia... aczkolwiek nie wiem czy nie było by to "dobre" dla świata. Rozprzestrzeniający się islamizm, żydzi, homoseksualiści itp. strasznie mnie wk***iają a także nasz pieprzony rząd . . .

Szczerze przydał by się mały przesiew. .. . :roll:

Go...........Fr

2013-03-01, 22:21
u Ciapatych ropa, Korea plany nuklearne, Rosja gaz, Ameryka pieniądze i prawo obywatelskie, Europa masowe bankructwa, podatki i zamieszki nawet w Watykanie boją się prawdy, a Bóg to może potwór spaghetti? biblia została w dużym stopniu sfałszowana nawet kalendarz mamy nieprawidłowy ale taki się przyjął, czemu nic się nie uczymy o starych kulturach i technologiach? Bo świat zakazuje.
Gdzieś w necie znalazłem stronę z Egipskim Skrzydlatym Dyskiem, może ktoś się interesował?

JohnDeliver

2013-03-02, 17:44
Polecam serię Ancient Aliens.
Ten dysk i nie tylko jest tam omówiony.

Starożytni kosmici - S02E06 'Technologia obcych'

youtube.com/ watch?v=1vAeIlL_BA0

Ogólnie polecam obejrzeć wszystkie serie. Naprawdę dają do myślenia.

Anarchangel

2013-03-02, 21:01
Go4Fr napisał/a:

u Ciapatych ropa, Korea plany nuklearne, Rosja gaz, Ameryka pieniądze i prawo obywatelskie, Europa masowe bankructwa, podatki i zamieszki nawet w Watykanie boją się prawdy, a Bóg to może potwór spaghetti? biblia została w dużym stopniu sfałszowana nawet kalendarz mamy nieprawidłowy ale taki się przyjął, czemu nic się nie uczymy o starych kulturach i technologiach? Bo świat zakazuje.
Gdzieś w necie znalazłem stronę z Egipskim Skrzydlatym Dyskiem, może ktoś się interesował?
Obrazek


Mi to wygląda na symbole Horusa (skrzydła sokoła i tarcza słoneczna):

Konkretnie, jego imienia Harmachis - jako personifikacja wschodzącego słońca.

Mnie bardziej zaintrygował Kwiat Życia w twoim awatarze...