18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Slender man

m3tr0wy • 2012-06-26, 19:23
"Slender Man" to pseudonim nadany tajemniczej postaci widzianej w tle kilku zdjęć w jednym z tematów forum SomethingAwful. Zdjęcia pokazywały dzieci i pewnego człowieka o smukłej sylwetce, czasem pojawiającego się w długich, poskręcanych włosach przypominających macki. Szczupły mężczyzna został odkryty na forum SomethingAwful w wątku skupionym wokół pożaru w którym zginęło wiele dzieci w latach 80-tych. Opisuje się go jako osobę noszącą czarny garnitur i czarny kapelusz, a jak sama nazwa wskazuje, wydaje się on być bardzo chudy i zdolny do rozciągnięcia swoich kończyn oraz tułowia w długości niemożliwej dla normalnego człowieka. Gdy wyciąga swoje ramiona, jego ofiary są wprowadzane w stan przypominający hipnozę, podczas której podchodzą do tej istoty nie z własnej woli.

Nie wiadomo czy pochłania, zabija lub porywa swoje ofiary do nieznanych miejsc lub innych wymiarów, gdyż nie ma żadnych dowodów lub śladów do wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków. Jak dotąd niewiele wiadomo, ale jego cele i siedliska są dość wyraźnie uzgodnione. Ma potrzebę porywania dzieci i często pojawia się tuż przed zniknięciem dziecka lub nawet kilku na raz. Wydaje się pojawiać w miejscach ukrytych we mgle, parkach lub lasach, co jest najprawdopodobniej jego sposobem na kamuflaż. Należy również zauważyć, że dzieci były w stanie go czasem zobaczyć, gdy w pobliżu nie było żadnych dorosłych, chociaż mówi się, że niektóre dorosłe osoby też go widziały. Dzieci również mają sny lub koszmary o szczupłym mężczyźnie, tuż przed ich zniknięciem. Powstaje mnóstwo dyskusji dotyczących możliwości zobaczenia Slender Mana przez inne osoby niż jego ofiary. Wielu ludzi jednak wierzy, że jeśli widzisz Slender Mana to jesteś jego ofiarą lub celem, chociaż nie ma na to żadnych dowodów.
















Dwa odzyskane zdjęcia z pożaru biblioteki w Stirling City. Zostały one zrobione w dzień zniknięcia czternastu dzieci. Istoty uznaje się jako skazy na filmie dokonane przez urzędników. Pożar w bibliotece wybuchł dokładnie tydzień później. Oryginalne zdjęcia skonfiskowano jako dowody.
1986, fotograf: Mary Thomas, zaginął 13 czerwca 1986 roku.
Podobno jest z tym jakieś nawiązanie w grze Minecraft. Postać która zwie się Enderman jest "podobna" do postaci ze zdjęć poprzednich.





Oto enderman.

BarnabaTheDog

2012-06-26, 23:14
Dobra, skoro pojawiło się na głównej, to opłaca mi się napisać coś jeszcze do tego. Taką małą obserwację dodać.

My, jako ludzie mamy wpisany pewien rodzaj wrodzonego strachu. Boimy się hałasu, tak jak nasi przodkowie drżeli z przerażenia, gdy słyszeli gromy czy ryk gdzieś w głuszy. Boimy się dzikich zwierząt, gdyż nasi przodkowie nie raz ponieśli śmierć przez spotkania z nimi. Czujemy strach nocą, bo jako stworzenia nienokturnalne (dzienne) byliśmy źle przystosowani do nocnej aktywności i wiązała się dla nas z niebezpieczeństwem. Wszystkie te wrodzone fobie miały jakieś podstawy w naszej prehistorii, wytworzyły się na przestrzeni tysiącleci w naturalny sposób.

Zabawne, ale w kulturze od wieków pojawiają się motywy wysokich postaci o abnormalnych "skórzastych" kończynach, jako potwora, który naturalnie wzbudza przerażenie. Przyznajcie, przeszły was ciarki po plecach, gdy przeglądaliście te zdjęcia, co? Chociaż delikatny dreszczyk...

Wiecie jaki oczywisty wniosek się nasuwa? ....

6Joker9

2012-06-26, 23:26
up ja mam nadal jak o nim pomyśle nawet jeśli to fejk czy nie fejk, nie chciałbym by mi sie w nocy przyśnił bo chyba bym narobił pod siebie :D

iHadToGo

2012-06-26, 23:26
Wszystko świetnie, zajebiscie. Lubie creepypasty, tylko k***a czego musiałem to przeczytać o tej porze ? :idzwch*j:

chinosg

2012-06-26, 23:35
niby fake, ale za siebie się odwróciłeś po przeczytaniu :D

Zjuq

2012-06-26, 23:47
Jakoś to mnie nie rusza ;p Nic a nic, za to wilkołaki są straszne ;d

giunta

2012-06-26, 23:56
bede spala z zapalonym swiatlem :P

Magnic

2012-06-26, 23:56
k***a zajebiście. Właśnie miałem iść spać.
Jutro miałem wstać o 6 a teraz ni ch*ja.

he...........01

2012-06-27, 00:04
Nagranie z tego wywiadu rodem z filmu "The Tunnel" kiedy przeprowadzali wywiad z bezdomnym mieszkającym w podziemiach. Zapytano go czy jego znajomi, którzy mieszkali z nim, nadal tam są. Gość wpadł w szał i odj***ło mu. No, ale k***a, żeby wierzyć w ten bajer ?

al...........10

2012-06-27, 00:08
Bardzo mi się podoba creepypasta na sadolu. Ktoś przegrzebuje sterty gównianych opowieści, które nawet nie udają prawdziwych, znajduje perełkę i wstawia tutaj. Pięknie, piwo!

BarnabaTheDog napisał/a:

jako stworzenia nienokturnalne (dzienne)


Drogi panie, to już jest szczyt bezczelności. Co, dumny jesteś z siebie? To jasne, że nikt nie będzie znał tego słowa, skoro ono nie istnieje... "Nokturnalny" to jeszcze można by podciągnąć pod zapożyczenie, ale to co napisałeś nawet nie ma angielskiego wzorca, nieprawdaż? Inna sprawa, że całe wyrażenie jest dość nieszczęśliwe. Nie dam sobie głowy uciąć, że niepoprawne, ale brzmi głupio. Dzienny to może być pokój, albo tryb życia zwierząt (stworzeń), a nie one same.

BarnabaTheDog

2012-06-27, 00:23
@up
Drogi panie ( :D ), większość z tego, co napisałem jest wyssane z palca (podobnie jak sama historyjka), a słowa, o które się rozchodzi użyłem, co by lepiej klimat zbudować. Wiadomo, że jak się pisze coś, używając naukowo brzmiących słów, to większa szansa, że ktoś da temu wiarę. Taka natura ludzka.

Co do samego słowa. "Nokturnalne" jest używane w literaturze naukowej, a przynajmniej raz się spotkałem. Racja, "nienokturnalne" nie istnieje, ale "diurnalne" (słowo, którego powinienem użyć) brzmi IMO ch*jowo i chyba już zupełnie nie używa się go w polskim języku.

No, inna sprawa, że doj***łeś się jak pies do nogi do tego słowa, zamiast do prawdziwości tych moich niby argumentów.

Keepo

2012-06-27, 00:35
W całości skopiowane z joemonster tak więc nie ma piwa. A szkoda bo pierwszy raz usłyszałem o tym przemiłym czymś.

P.S W szkole Cię nie nauczyli że jak kopiujesz jakiś artykuł to podajesz źródło ?

ppp909

2012-06-27, 00:50
tak swoją drogą dawno nie widziałem nowych zdjęć wielkiej stopy, zastanawiam się co u niego (i trochę się martwię)

sz...........an

2012-06-27, 02:33
Myślę sobie.... to teraz tylko sklepać i do spania... ALE! jeszcze sadistic... wchodze no i z klepania nic nie wyjdzie a ze spania tym bardziej :D

ProVVe

2012-06-27, 12:42
asmodat napisał/a:

@Lechu1996 Napisał, że bajeczki, a jak czytał to się posrał w pory.



Dlatego nie jadam porów :-D

darecki328

2012-06-27, 14:50
jakbym mu wyj***ł to by już nie straszył :)