18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skurcz mięsa

skfarovski • 2019-01-31, 21:15
Nie jestem pewien, ale wygląda na to co podaje ciocia W:
Cytat:

Elektrostymulacja – elektrostymulujący przepływ prądu elektrycznego o charakterystyce zbliżonej do impulsów nerwowych przez tuszę lub półtuszę[1].

Elektrostymulacja tusz powoduje skurcz mięśni, przyspieszając ponad stokrotnie glikolizę (proces poubojowy), w efekcie czego szybko obniża się pH mięsa i nie występuje skurcz chłodniczy. Proces korzystnie wpływa m.in. na kruchość mięsa. Następuje w tym zakresie polepszenie wyniku o około 30-100%. Elektrostymulację najczęściej przeprowadza się najpóźniej do jednej godziny od momentu ogłuszenia danego zwierzęcia. Tusze należy jednak szybko wychłodzić, ponieważ w przeciwnym wypadku kruchość mięsa może się nawet pogorszyć[1].






Niech jeden z ekspertów się wypowie :-D

zaloguj

2019-02-01, 20:49
Wypowiem się jako "ekspert"
w rzeźni gdzie robię stosuje się elektrostymulacje przy zrywaniu z tuszy skór, nie pamiętam dokładnie napięcia, w poniedziałek jak nie zapomnę sprawdzę i napiszę wam.

Ch...........KI

2019-02-01, 21:20
e tam...zjadłbym

quraaq

2019-02-01, 23:54
Sadol bawi, sadol óczy...
Tak więc dzięki między innymi takim procesom padlinożercy są przekonani, że jedzą mięso :mrgreen:

ramiltor

2019-02-02, 05:13
to pewnia ta wołowinka z padłych krów, tylko skąd w niej tyle energii

Jagang

2019-02-02, 18:52
bradley_orion napisał/a:

To jakiś wałek. Taka elektrostymulacja spowodowałaby takie same skurcze u osoby trzymającej to mięso.



Sprawdź sobie rezystancję ludzkiej skóry i napięcie impulsów nerwowych. Taka elektrostymulacja ni ch*ja nie byłaby wyczuwalna, nawet jeżeli miałbyś mokre łapy.