18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skromne skrzyżowanie

maciej1988 • 2013-03-08, 19:52
W Polsce pewnie nawet nie umieliby wymyślić i zaprojektować takiego skrzyżowania. Nie mówię w ogóle o budowie, i tak wszystko by pokradli.


bloodwar

2013-03-08, 20:05
Moja navi by się zesrała przy takiej ilości zjazdów :-)

Novac

2013-03-08, 20:19
Co w tym takiego szczególnego? Z każdego kierunku można pojechać w prawo w lewo i prosto.

Aspiryna92

2013-03-08, 21:28
jeśli jest dobrze oznakowane to nie widzę problemu...

MADErrFAKErr

2013-03-08, 23:00
maciej1988 napisał/a:

W Polsce pewnie nawet nie umieliby wymyślić i zaprojektować takiego skrzyżowania. Nie mówię w ogóle o budowie, i tak wszystko by pokradli.



Moja teoria : jesteś wychowany przez zgnuśniałych robotników ,którzy wmówili ci, że żyjemy nadal w głębokiej komunie tylko,że teraz rządzą tylko złodzieje ,z bólem skończysz zawodówkę i do końca życia bedziesz większość ludzi nazywał w myślach ch*jami...

plonk

2013-03-09, 08:53
@maciej1988 pie**olisz waćpan - Nie tak dawno otworzyli węzeł Sośnica w Gliwicach, wg GDDKiA największy w Europie. Węzeł duży, zjazdy czytelne, wszystko ryra a i drogi jeszcze niedziurawe.
W Polsce problem mamy tylko z władzą - cała reszta społeczeństwa powoli zaczyna się ogarniać.

maciej1988

2013-03-09, 11:13
Dobrze nie będę Wam tłumaczył jakie studia kończę bo i tak nie uwierzycie. Nie uważam że żyjemy w głębokiej komunie, na szczęście coraz dalej nam do tego. Jedyne z czym się z Wami zgadzam to opinia na temat rządu, ale niestety nie ma narazie lepszej alternatywy.

zlomiarz666

2013-03-09, 13:57
To teraz jeszcze ja dodam swoje 3 grosze...
Po pierwsze to nie skrzyżowanie tylko węzeł drogowy, taka nomenklatura...
Po drugie:
maciej1988 napisał/a:

W Polsce pewnie nawet nie umieliby wymyślić i zaprojektować takiego skrzyżowania. Nie mówię w ogóle o budowie, i tak wszystko by pokradli.


Widać, że ch*ja sie znasz, tylko zwyczajnie marudzisz.

Na koniec ciekawostka: Uważacie ze mamy złe drogi w Polsce? Otóż one sa fantastyczne. Juz uzasadniam - KAZDA DROGA jest projektowana na 20lat użytkowania (srednia wieku naszych dróg? pewnie ponad 2 razy wieksza) , do tego projektowane na Nacisk na oś pojazdu 90kN (Jelcz), a dopuszczone do ruchu w Polsce mamy pojazdy o nacisku 115kN. Wiec to i tak cud ze cale nasypy sie nie rozjeździły. No i co jeszcze smieszniejsze dopiero od 2005r tyczeniem drog (czyli parametry geometryczne trasy) zajmują sie drogowcy a nie rząd, ktory nie musi miec zielonego pojecia o przykładowo klotoidzie (SIC!)

Dziekuje, dobranoc, Mama Madzi to ch*j.

kazzek94

2013-03-09, 15:07
jak w NFS Underground 2 :D

gomez6020

2013-03-09, 15:08
To nie jest skrzyżowanie tylko węzeł drogowy typu turbina, lub "turbinopodobny".
Turbina jest węzłem drogowym, na którym podobnie jak w przypadku krzyża maltańskiego, można utrzymywać duże prędkości. W tym jednak przypadku nie ma potrzeby budowy tak wysokiej konstrukcji estakad. Do budowy takiego węzła potrzeba trochę więcej miejsca niż w przypadku koniczynki. Wadą turbiny jest konieczność budowy aż 8 wiaduktów prowadzących łącznice nad drogami głównymi oraz innymi łącznicami.

W praktyce miesza się założenia konstrukcyjne z różnego typu węzłów, no i w tym przypadku tak właśnie jest.

bohyn

2013-03-09, 15:18
u nas zapewne jebnęli by rondo 15 pasów ruchu i wzięli by kasę jak za taki węzeł a my byśmy napie**alali wkoło przez pół godziny żeby z niego zjechać :amused:

ja...........ze

2013-03-09, 15:24
Czy ja wiem, czy jesteśmy 1000 lat za murzynami w USA... dla przykładu sama Warszawa

@autor u nas nie ma takich dróg, bo tacy jak Ty by się pogubili

Węzeł Wisłostrada


Węzeł Łopuszańska



Węzeł południowej obwodnicy Warszawy, która jest obecnie w bardzo zaawansowanej fazie

JA...........or

2013-03-09, 15:36
Zgadzam sie w polsce i tak rozkradna.

Jak bylem mlodszy jakies 10 lat temu lubilem z kumplami krecic sie po moscie siekierkowskim.
Byl nowy, czysty.
Pierwsze co w ciagu roku rozkradli wszystkie barierki- dlaczego? ..bo byly aluminiowe.
Przez nastepny rok postawili hamskie stalowe, przyspawane i wbetonowane na 2m, te stoja.

Moj wniosek jak nie rozkradna robotnicy kruszywa materialowy albo jakies fuszerki nie odwala to
zrobia to inne Polaczki..

Meretrix

2013-03-09, 15:40
Tu macie węzeł Gliwice-Sośnica, skrzyżowanie A1 z A4, jedyne skrzyżowanie autostrad w Polsce.



Edit: Sorry jednak nie jedyny, jeszcze jest A4 z A8 ale zdjęcia nie umiem znaleźć.