18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Skandynawska miłość do cyganów

mejsidz • 2014-07-29, 20:35
Opiszę Wam bulwersującą mnie sytuację z przedwczoraj.

Siedziałem sobie z rodziną w kawiarni przy Monciaku w Sopocie. Ludzi było niesamowicie dużo mimo upału. Jak to bywa w naszym pięknym kraju, co jakiś czas pojawiają się cyganie żebrzący wśród gości restauracji/kawiarni itp. Klasyczny motyw to baba z dzieckiem na rękach oraz drugim dzieckiem niezależnie jęczącym coś pod nosem w stronę gości lokali.
I teraz sedno mojego oburzenia - oprócz nas w kawiarni siedziały dwie rodziny, prawdopodobnie ze Szwecji lub Norwegii. W pewnym momencie do ogródka przy kawiarni wkracza mała cyganka i drugi gruzojad w jej wieku. Kelnerka od razu reaguje, prosząc dziecko stanowczo, acz uprzejmie, o opuszczenie lokalu. Ona nic, słysząc obcokrajowców podchodzi do nas i mruczy coś pod nosem. My niewzruszeni nie robimy niczego, co dało by jej nadzieję na łupy. Kelnerka podchodzi do tej cyganki i łapie ją za rękaw (co na to Sanepid? :-P ), a ona już z mordą do kelnerki i jej ubliża. Więc laska ciągnie ją za ten rękaw, żeby usunąć ją z terenu kawiarni. Wtedy do akcji wkroczył jakiś chłopak z obsługi (barman lub kucharz) i wyj***ł cygance kilka razy drewnianą tacą do napojów w łeb, aż sobie poszła.
Reakcja nasza - trochę zszokowani, ale nikt nie potrafił ukryć uśmiechu.
Oburzyła mnie reakcja Skandynawów - totalny szok i konsternacja. Wezwali kelnerkę i tego gościa od tacy do siebie. Zj***li ich jak psy za wygonienie cyganki a potem wyjechali z pytaniami, czy to normalne, że w Polsce tak się robi z osobami żebrzącymi; że to niedopuszczalne; że ktoś, kto żebrze ma do tego prawo. Mistrz tacy prawdopodobnie nie znał angielskiego, więc kelnerka mu tłumaczyła, że klienci są oburzeni i zażenowani jego zachowaniem.

Wniosek jest smutny, ale potwierdzony wieloma wątkami na Sadisticu - poprawność polityczna i uległość wobec mniejszości zgubią niechybnie Europę Zachodnią. Sami się o to proszą.

Te85De

2014-07-30, 15:09
W mojej miejscowości była kiedyś zbiórka na chorego chłopaczka [*]. Zbierały jego siostry i znajomi, ale nie wiedzieli, że takie coś "jest nielegalne" !!! Wiem, że rodzina i tak miała bardzo ciężką i trudną sytuację to jeszcze za tę "nielegalną zbiórkę" miały dużo nieprzyjemności i ciągania po urzędach,sądach itd... a tu cyganie natrętnie, chamsko, bezczelnie zbierają pieniądze i NIKT, żaden urząd, sąd nie reaguje...

O_Co_Ci_Chodzi

2014-07-30, 15:16
Żeby zrozumieć czemu Szwedzi się tak zachowują trzeba obejrzeć komiks o Kapitanie Szwecja :D . Jaki brak tolerancji u Polaków, nie dali się wyr*chać! Skandal!

evuzopl

2014-07-30, 15:16
Brawo, ale... Czemu tacą? Z pięści, młotkiem, czym kolwiek :(

ja...........or

2014-07-30, 15:54
Jak nie z piesci to z kopa jak nie z kopa to szklanka gdy cygan za fieranka :D

Granicznik

2014-07-30, 16:35
To niech cygaństwo wypie**ala do Skandynawii, tam będą sobie żebrać do bólu

szympas1

2014-07-30, 18:28
Wzruszyłem się w momencie z tacą :)

Pajoresko

2014-07-30, 23:14
Jak Polak jedzie do tej skandynawi, gdzie co trzeci to niedoszły samobójca, to zapoznaje się z obyczajami i prawami tamtejszych mieszkańców, żeby potem nie był zdziwiony, jak dostanie mega mandat za przekroczenie prędkości o 5km/h. Dlaczego więc, taki "mundry" i inteligentny skandynaw, nie może k***a jego mać, przeczytać, że Polacy nie tolerują cygaństwa?..

Dziękuje i dobranoc!

rambo007

2014-07-31, 11:21
Trzeba było cyganom pokazać samochód Szwedów, a po udanych łupach z pewnością wstydziliby się za swoje nieuzasadnione oburzenie

led_deamon

2014-12-09, 01:28
Gwoli wyjaśnienia.. otóż w Norwegii żebranie jest legalne, i można wręcz założyć firmę, która się tym trudni. Stąd reakcja.

A tak ogólnie GRUZ W MORDĘ plugawcom i wyj***ć do kanału.

AVE