18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Shellshock

LaChupacabra • 2014-01-11, 14:32
Przewodnik pomaga nie tylko ludziom niewidzącym, ale też tym którzy widzieli za dużo:



Holenderski spot organizacji szkolącej psy-przewodniki (przewodniki?)

abrakadabro

2014-01-13, 20:46
Stres pourazowy haha, kiedyś się dzidami non stop napie**alali i nikt problemu nie robił, nawet po drugiej wojnie światowej żołnierze bez względu na strone po której walczyli po 1945 wracali do swoich zajęć i wszyscy byli zdrowi, a teraz nagle stres pourazowy bo 8 miesięcy na misji pokojowej był a nie w koszarach. Zespół stresu pourazowego jest faktem, ale nasilenie ilości zachorowań przypada na wojne w wietnamie i późniejszą wojne w zatoce. Co ciekawe to właśnie w tych czasach obserwuje się zwiększenie funduszy na odszkodowania i renty dla weteranów...

li53cz3k

2014-01-13, 22:36
@RockyWood

To jest holenderska, nie szwabska reklama...

Mroziu

2014-01-13, 22:56
@RockyWood,

taki z Ciebie znawca tematu k***a, a nawet nie wiesz że to holenderska reklama.

@abrakadabro

Ponieważ II Wojna Światowa nie była wojną partyzancką stricte. A wojny takie jak wojna wietnamska i wojna w Zatoce Perskiej, pierwsza i druga już tak. A właśnie wojny partyzanckie robią żołnierzom papkę z mózgu. Nigdy nie wiadomo skąd nadejdzie atak, i jak tak na prawdę wygląda twój wróg. Nie mają mundurów i nie strzelają do Ciebie od razu. Może być tak że podbiegnie do Ciebie 8-latek i wrzuci Ci do samochodu odbezpieczony granat. I nie pie**ol mi tu jak potłuczony, bo sam w rodzinie miałem człowieka z szokiem pourazowym. Mój dziadek służył w LWP w ramach Operacji "Wisła", służył około roku w Bieszczadach walcząc z bandami UPA. Podczas wojny służył w niemieckim plutonie obrony przeciwlotniczej (siłą wcielony) w Norwegii a potem na Froncie Wschodnim, i tylu trupów, flaków, krwi i ludzkiego bestialstwa w wykonaniu ukraińskich nacjonalistów, nie widział ani w Norwegii ani w Związku Radzieckim co właśnie w Bieszczadach. W latach 50 moja babcia (nieświadoma tego faktu że dziadek brał udział w tej akcji) zorganizowała w tajemnicy, wspólny urlop w tamtych okolicach. Dziadek gdy się o tym dowiedział, postanowił nie wpadać w panikę i jednak zdecydował się jechać. Kiedy zaczęli odwiedzać miejsca w których dziadek widział palone wsie, wyrżniętych ludzi, generalnie cierpienie i śmierć niewinnych ludzi, w końcu pękł, dostał jakiegoś ataku, zaczął, płakać, wrzeszczeć (wszystko to w towarzystwie grupy z przewodnikiem). Dopiero po tym dziadek, przyznał się rodzinie co tam się tak na prawdę działo, i od tamtego czasu notorycznie zaczął wpadać w niezrozumiałe stany lękowe, krzyczał, płakał... Przerobiliśmy to na własnej skórze, i to był weteran 2WŚ. Więc... Nie... pie**ol.

muraaas

2014-01-13, 23:09
Może pora do wojska brać facetów, a nie miękkie siury przerażone realizmem wojny znanej tylko CoD albo innego Battlefield'a

Rax

2014-01-13, 23:17
wszyscy pie**olicie a jedynie RockyWood napisal cos waznego, ktorego zj***liscie za bardzo istotny koment.
zamiast bawic sie w ekspertow od stresow po -ch*j mnie to- czym poczytajcie sobie o percepcji podprogowej. a informacja zakodowana w tej reklamie to wspolczucie do ciapakow oraz pedalstwo w bardzo ladnym opakowaniu ktore lolflexberylex lyknal i jeszcze sie oblizal. i ten ewidentny bol dupy...

lolflexberylex tobie najwiekszy kij w dupsko, a co do stresu to bardzo powazne schorzenie i nikomu nie ujmujac ale chlopaki jada tam dla kasy i z wlasnej woli sa na posylki ludzi ktorzy zyja z hodowania wojen

I JEDEN ch*j CZY TO SZWABSKA CZY HOLENDERSKA!!! wszystkich was poj***lo...

606

2014-01-14, 00:04
@up to ch*jowo działa ten przekaz podprogowy, bo jakoś nadal nie czuję sympatii do brudasów, a dla mnie typ z reklamy nabawił się schorzeń, bo j***ne ciapuchy chciały go wysadzić przy okazji zabijając swoich (dziewczynkę).

Thanatophiliac

2014-01-14, 00:41
RockyWood napisał/a:



ale heeej


Ja pie**ole, już kilka x na sadolu widziałem taki przykład zdebilałego kalkowania angielskiego, to przecież brzmi maks kretyńsko

Krak

2014-01-14, 10:47
lolflexberylex napisał/a:



Wiesz co to jest k***a zespół stresu pourazowego? jak nie to się k***a zamknij! Wiesz jak to jest budzić się w środku nocy bo usłyszałeś jakiś huk i myślisz że do ciebie strzelają? no właśnie nie wiesz. polecam poczytać:http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_stresu_pourazowego
po czymś takim trudno jest wrócić do normalnego funkcjonowania



Coś Ci się popie**oliło. Stres to mogą mieć ofiary.
W dupie mam żołnierzy, to ich robota i życie
Dobrze, że szwabskie wafeny nie miały tego problemu, bo byśmy musieli im odszkodowania płacić do dziś za ich urazy i stresy spowodowane wojną.

lolflexberylex

2014-01-14, 14:34
Krak napisał/a:



Coś Ci się popie**oliło. Stres to mogą mieć ofiary.
W dupie mam żołnierzy, to ich robota i życie
Dobrze, że szwabskie wafeny nie miały tego problemu, bo byśmy musieli im odszkodowania płacić do dziś za ich urazy i stresy spowodowane wojną.


Powiedz to mojemu Tacie

rew123321

2014-01-14, 17:09
RockyWood napisał/a:

szwabska reklama... to takie naturalne i normalne dzisiaj w szwabii że żołnierz bundeswery rozczula się na widok nieżyjącego ciapaka i ten.. widok/doznania widzów zanim przechodzimy do drugiej sceny...

Ja to rozumiem tak :

najlepszym przyjacielem na wojnie jest twój partner - TEŻ GEJ. tfu kurew!.
najbardziej przejmujący widok to widok zdechłego ciapaka i/lub turka (w szwabii jest ich od ch*ja, ponad 2.500.000 - 1% ma pracę).

ale heeej - przecież to tylko reklama. Któż by się nad takimi szczegółami zastanawiał prócz mnie.


holenderska reklama, ale co tam bycie cebularzem zobowiązuje...