18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Selekcja naturalna

~Angel • 2020-02-29, 15:05


Cytat:

Popularna rosyjska blogerka (didenko.katerina) "apteczna" z ponad 1,2 mln obserwujących na Instagramie zorganizowała urodziny w kompleksie saun w Moskwie. W pewnym momencie do gorącej wody dosypano suchego lodu, by wytworzyć więcej pary.

Wskutek reakcji i wydzielenia się dwutlenku węgla zmarły trzy osoby, w tym mąż blogerki. Siedem innych osób znajduje się w ciężkim stanie





Edit: dłuższa wersja



Jedna z ofiar - jak jeszcze żyła ;-)



Instagram: https://www.instagram.com/didenko.katerina/

bercik05

2020-03-01, 01:01

przemo3251

2020-03-01, 02:25
Xson33333 napisał/a:

Wszystko byłoby dobrze gdyby zrobili taki basen na zewnątrz, w zamkniętym pomieszczeniu stężenie dwutlenku węgla było za duże.



Dużo by to nie pomogło. Bardzo duża ilośc CO2 szczególnie nad powierzchnią wody skutecznie by zatruła wszystkich w wodzie. Stojących obok mniej ale zawsze

Szybki306

2020-03-01, 11:17
Wielkie blogiery pieprzone

polakwrocek

2020-03-01, 15:36
Średnie IQ na planecie podniosło się.

KaprysLosu

2020-03-01, 23:05
szczerze mówiąc, też kiedyś myślałem aby tak zrobić, oczywiście więcej się chciałbym dowiedzieć najpierw jak to działa, albo po prostu k***a basenu nie mam :)

Turbaniak

2021-01-13, 15:10
wsp233 napisał/a:

Szkoda, że nie zrobili 4chanowych "kolorowych kryształów".
A tak w ogóle, pomijając temat chcecie zrobić fajne kryształki do ozdoby domu?
Potrzebujesz słoika, 2 łyżki stołowe soli, łyżkę stołową sody, 2/3 słoika amoniaku, 1/3 słoika wybielacza do ubrań, monety miedzianej, słomki za pomocą której będziecie wdmuchiwać powietrze na monetę wrzuconą do zmieszanych wyżej wymienionych substancji.
Efekty są nadzwyczajne, powinniście spróbować i wrzucić zdjęcia waszych kryształków na sadola albo na FB chociaż.



powiedz coś więcej o tych kryształach, strasznie mnie zaciekawiłeś a na googlach nie moge znaleźć

:-)