18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Samoobrona

HeadHunter88 • 2013-04-04, 12:16
Kilka chwytów samoobrony



MichaU

2013-04-07, 18:03
lartex napisał/a:

Widzę, że hołdujecie zasadzie ' nie znam się, to się wypowiem'. Na filmiku goście wykorzystują techniki Aikido i jak przy każdym materiale prezentującym tę SZTUKĘ są komentarze odnośnie skuteczności. Jako, że w tym temacie jestem osobą raczej praktykującą to może postaram się Wam co nieco przybliżyć. Wykonanie techniki w sposób identyczny jak na filmiku ( gość robi ładny przewrót, upada na ziemię fikając w powietrzu) jest praktycznie niemożliwe, bo człowiek, który Cię atakuje , robi to po to żeby trafić i nie jest przygotowany psychicznie na niepowodzenie swojej akcji, sama technika w sobie działa i obrona jest jak najbardziej możliwa lecz zwykle jest to o wiele krótsze i bardziej 'surowe' ( KAŻDA jedna technika w Aikido zakłada, że przed wykonaniem 'zmiękczamy' przeciwnika wykonując uderzenie, czyli ktoś podchodzi do Ciebie z łapami - schodzisz mu z linii ataku, buła w ryj i kończysz techniką). Oczywiście jeśli trafiamy na boksera, czy kogoś kto potrafi dobrze uderzać seriami sprawa się bardzo komplikuje i trzeba liczyć na mnóstwo szczęścia :D ale nie oszukujmy się - sztuki walki są dla ludzi inteligentnych i ja nigdy nie widziałem żeby 'profesjonaliści' szukali zadymy, zwykle takie sytuacje prowokują menele, naj***ni kozacy z dyskotek itp. na tym poziomie Aikido do samoobrony jest w zupełności wystarczające. Poza tym - Aikido jest sztuką posiadającą swoją filozofie (do) i stawia na oszczędzanie życia a nie jego niszczenie, i na koniec, czy widzieliście kiedyś kogoś kto ćwiczy np boks zawodowo 30 lat i ma się dobrze? nie ? ja też, a sam osobiście znam wielu ludzi którzy ćwiczą Aikido 20 lat ++ i wyglądają i czują się świetnie, i są nadal w formie :)



Nie chce mi się wszystkiego czytać, bo za dużo napisałeś, ale dostajesz piwo za "tę" przed biernikiem.

Cokroktosmok

2013-04-07, 18:32
Do znawców:
Czy stosowanie technik aikido wymaga posiadania znacznej siły fizycznej czy jest to bardziej wykorzystywanie siły i pędu przeciwnika przeciw niemu samemu?

abrakadabro

2013-04-07, 19:37
Każda sztuka walki jest przydatna aikido, capoeira, karate, judo itp. bo kształtuje odruchy obronne i spryt w walce. Nie jest ważne czy bijąc się w warunkach ulicznych przeciwnik zrobi 3 widowiskowe salta i padnie na ziemię, bo najważniejsze że wiesz co robić i przeciwnik w ogóle padnie ;)

lartex

2013-04-07, 20:02
@Cokroktosmok
było by lekkim nadużyciem, gdybym powiedział, że w Aikido w ogóle nie wykorzystuje się siły fizycznej, ale prawdą jest, że sztuka ta skupia się na wykorzystaniu siły, pędu przeciwnika, niewiele technik wymaga użycia siły, większość można spokojnie wykonać technicznie niezależnie od wagi,siły przeciwnika ( w końcu każdy z nas jest w środku tak samo zbudowany ).

Cokroktosmok

2013-04-08, 01:33
@up
Dziękuję za wyjaśnienie.

werther

2013-04-08, 11:30
swistakwb napisał/a:

Israeli Krav Maga. Sam trenuje kilka lat:)



Daj namiar na Sama, to i my potrenujemy.

kamillo16

2013-04-08, 23:17
Te ruchy są skomplikowane i na ulicy jest duże ryzyko, że nie wyjdą. Jeżeli chodzi o samoobronę to tylko SAMBO