18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sadystyczne rozkminy Juliana Tuwima

epilebzj • 2014-09-30, 11:32
Wiersz tego Pana pod tyutułem "Pocałujcie mnie wszyscy w dupe" pewnie już się tu pojawił, więc dzisiaj chce wam przedstawić pare jego przemyśleń, które by się tu w miare nadawały :mrgreen:

"Murzyni mówią, że na początku świata wszyscy ludzie byli jednego koloru.
Nastał dzień, kiedy Bóg rzekł do Kaina: Co zrobiłeś ze swoim bratem Ablem ?
I Wtedy Kain zbladł ze strachu"

"Znam 94-letniego starca, który całe życie pił, dziś jeszcze pije i jest zdrów jak ryba. Brat jego natomiast nie brał nigdy kropli do ust i zmarł, mając dwa lata."

"Najpierw zaszło słońce, potem zaszedł fakt, a w rezultacie i ona"

"Aby się poznać z najdalszą rodziną, wystarczy się wzbogacić"

"Jaka szkoda, że nie poznałem pani dwadzieścia kilo temu."

"Znałem kobiete z takim zezem, że jak płakała, to łzy ściekały jej zza uszu"

"Życie to męka. Najlepiej się wcale nie urodzić. Ale to szczęście ma jeden na tysiąc"

A to jeden z jego wierszy do pewnej kobiety:

"Piotr miał cię za swą dziką żądzę,
Jan za to, że jest piękny ciałem.
Alojzy miał cię za pieniądze,
Ja zawsze cię za ku*wę miałem."

I na koniec, na godzine przed śmiercią Juliusz Tuwim zapisał notatkę:
"Dla oszczędności zagaście światło wiekuiste, gdyby miało mi kiedyś zaświecić"

Smutas

2014-09-30, 11:38
Ewidentnie za dużo starasz się "przemyśliwać". Zostaw to, myślenie to nie twoja działka.

JH...........DS

2014-09-30, 11:44
Julian Tuwim patron sadola ;)

TRQPL

2014-09-30, 12:02
Smutas napisał/a:

Ewidentnie za dużo starasz się "przemyśliwać". Zostaw to, myślenie to nie twoja działka.



Śmierdziel

Przyszedł śmierdziel do ogrodu
I stwierdził,
Że się ktoś dopuścił smrodu,
Bo śmierdzi.

Stanął śmierdziel, żeby fakt ten
Ustalić
I cos w związku z tym nietaktem
Uchwalić.

Więc się śmierdziel zebrał licznie
W drzew cieniu,
Protestując energicznie
W imieniu.

Potem ruszył po ogrodzie
Pochodem,
Krzycząc: "Hańba! Precz, narodzie,
Ze smrodem!"

Krzyczał, ryczał, ducha sławił
(Nie ciało),
Ale gdzie się tylko zjawił -
Śmierdziało.

Z tego morał się wywodzi
Dla wielu:
Nie protestuj, gdy sam smrodzisz,
Śmierdzielu.

J.T.

Ot co.

bloodwar

2014-09-30, 12:08
Ta odrazu go na bohatera Sadola wybierzcie - Żyd, który sp***olił w 1939 aż do Brazylii żeby tylko przypadkiem nie narażać swojego cennego żywota w walce o "Ojczyznę" a potem, gdy było 100% bezpiecznie w 1946 wrócił do Polski lizać dupę komunistycznej władzy (jednocześnie starając się udawać wielkiego podziemnego bohatera walki z cenzurą i nowym porządkiem w kraju) a potem promowany na wielkiego bohatera narodowego przez SLD choć każdy po cichu przyznaje, że poetą był słabym i tylko do pisania bajek się nadawał

Dziku11

2014-09-30, 13:28
bloodwar napisał/a:

Ta odrazu go na bohatera Sadola wybierzcie - Żyd, który sp***olił w 1939 aż do Brazylii żeby tylko przypadkiem nie narażać swojego cennego żywota w walce o "Ojczyznę" a potem, gdy było 100% bezpiecznie w 1946 wrócił do Polski lizać dupę komunistycznej władzy (jednocześnie starając się udawać wielkiego podziemnego bohatera walki z cenzurą i nowym porządkiem w kraju) a potem promowany na wielkiego bohatera narodowego przez SLD choć każdy po cichu przyznaje, że poetą był słabym i tylko do pisania bajek się nadawał



Odezwał się ten, który w sytuacji kiedy w kraju żyje się źle zagranice sp***ala ale mniejsza o twoją hipokryzję przejdę do wyjaśniania tego czego nie rozumiesz. Nie jestem wielkim zwolennikiem, fanem i adoratorem twórczości Tuwima ale nie mam wątpliwości, że jego twórczość jest najwyższego poziomu, równego z resztą twórczości mojego ulubionego Herberta a jeśli bajki uważasz za prosty artystycznie rodzaj utworu to nie mam słów. A skoro mowa jest o lizodupiu komunie to zwróć uwagę, że prym w tym zakresie należy się Szymborskiej.

zincum

2014-09-30, 13:41
Inna sprawa, co miał robić? Czekać, że go państwo obroni? Widocznie był bardziej inteligentny i miał kasę, by się ratować. A jak rząd zwiewał łącznie z generalicją to to nazywacie zachowaniem ciągłości państwa i przygotowaniem do podziemnej walki zbrojnej. Miał siedzieć na dupie, w kraju który mu nie zapewnia poczucia bezpieczeństwa. Dać się zatłuc przez szwaba albo wywieźć do obozu? Podwójna moralność, rozumienie bohaterstwa itd. wciąż mnie zaskakuje w tym narodzie.

Endiegs

2014-09-30, 14:07
Tuwim gorszy od szymborskiej.
arbeit macht frei

sylwusiex

2014-09-30, 14:22
tataPszemka napisał/a:

Julian Tuwim patron sadola ;)



O k***a :| Nie wiem co ćpniesz ale odstaw. On był pederastom...

normale

2014-09-30, 14:23
Julian? A to tego znam, znalazłem jeszcze kilka:

"Do kobiety trzeba się pofatygować... tak? Potem patrzysz jej w oczy... przysuwasz się... tak?
Tylko troszeczkę, a najlepiej prawie do końca... potem czekasz, aż ona się też troszeczkę przysunie... prawdaż? Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz."

"Hańba ci, Maurice! Ledwie się gibiesz."

"Jeszcze jeden drobiazg. Czy mógłbym troszkę wami popomiatać? Tak tylko odrobinkę? Błagam, ja nie mam się już nad kim pastwić! Mort i Maurice mnie porzucili! Zaraz po tym, jak ich wygnałem"

"Nie wierzę w żadną magię i inny zabobon. Pradawni bogowie mnie chronią."


janlew

2014-09-30, 14:31
Nie żebym się czepiał, ale kto to do ku*wy nędzy jest Juliusz Tuwim???

Hornet

2014-09-30, 14:38
janlew napisał/a:

Nie żebym się czepiał, ale kto to do ku*wy nędzy jest Juliusz Tuwim???



Nieuk, prostak, prymityw albo słaby trol.

ojcieckogut

2014-09-30, 14:42
@Hornet, piszesz o sobie? Juliam Tuwim wielkim poetą był, a kim był Julisz Tuwim, tego i ja i ty i nikt nie wie. No może poza google, google wie wszystko....