18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rzeczpospolita Urzędnicza

Vof • 2013-06-15, 11:25
Wielodzietna rodzina według urzędnika: "nieudacznicy i dziecioroby" :shock:


Oj udała się III RP urzędnicza arystokracja, oj udała! Nie tylko blokuje wszelkie możliwe przejawy przedsiębiorczości Polaków, ale ich samych uważa najwyraźniej za podludzi. Popis takiego rozumowania pokazał jeden z łódzkich urzędników wypowiadając się na temat rodzin wielodzietnych. :facepalm2:

Wszystko zaczęło się od fejsbukowego wpisu eurodeputowanej Joanny Skrzydlewskiej, która postanowiła pochwalić się swoim wkładem w ustanowienie w Łodzi Karty Dużej Rodziny, która gwarantuje wiele ułatwień dla rodzin wielodzietnych. Pod jej wpisem głos zabrał Marcin Mucha - łódzki urzędnik, pracownik departamentu kultury fizycznej, sportu i turystyki urzędu marszałkowskiego. Głos to, przyznają Państwo, aż uroczy w swojej bezczelności.

Znowu pomagają nieudacznikom i dzieciorobom.

A niżej po pytaniu eurodeputowanej o co mu chodzi postanowił rozwinąć swoją myśl.

No. Nieudacznicy. Nie potrafią zarobić na utrzymanie rodziny. I tak. Dziecioroby. Narobili dzieci i będą korzystać z przywilejów. Każdy jest kowalem własnego losu. :samoboj:

To piękne słowa, te o "byciu kowalem swojego losu", szczególnie gdy wypowiada je ktoś żyjący z naszych podatków. Z pewnością pan Mucha doskonale potrafi utrzymać siebie i swoją rodzinę, dzięki pensji w całości zasilanej pieniędzmi podatników.
Trzeba tutaj przyznać, że eurodeputowana wykazała się refleksem - zapytana o słowa urzędnika, podała przykład pewnej rodziny wielodzietnej, dość znanej Polakom.

Chciałabym zwrócić uwagę, że ojcem rodziny wielodzietnej jest Bronisław Komorowski.

Eurodeputowana uważa, iż wypowiedź pracownika urzędu marszałkowskiego jest godna ubolewania.
A my dodamy, iż nie jest to zaskakujące, urzędnicze zachowanie. Każdy kto miał styczność z urzędnikami doskonale wie jaką klasą i zrozumieniem potrafią wykazać się nasi neo-arystokraci. Zachowanie podobne do zachowania pana Muchy jest coraz częstsze wśród "klasy dojącej" budżet państwa, czyli nas - podatników. Warto się tylko zastanowić jak doskonale pan Mucha poradziłby sobie pozbawiony urzędniczego parasola? Na pewno doskonale!

źródło: wgospodarce.pl

Vinewood

2013-06-15, 11:54

Fa...........um

2013-06-15, 11:57
Oj tam się dziwicie … pewno ten urzędniczy ch*jek Marcin Mucha, jak każdy pedał, nienawidzi hetero i tego, że oni mogą mieć dzieci, a on i jego chłopak nie.

liana

2013-06-15, 11:59
Ma w sumie troche racji.

ni...........a

2013-06-15, 12:14
liana napisał/a:

Ma w sumie troche racji.



Nie k***a, nie ma racji. Kto ma dbać o przyszłość tego narodu? Kto będzie go tworzył za kilkanaście lat? Podpowiem: dzieci. A jak naród ma istnieć jeżeli dzieci nie będą się rodzić? Powiesz mi? Rodziny wielodzietne powinny być jak najbardziej uprzywilejowane. Bycie matką dla np 3 dzieci to gorsza harówka niż niejeden etat. Nie wspominając o ojcu, który na to wszystko zarabiać musi. Im rodzina ma więcej dzieci, tym większe ulgi powinny być. Zdaję sobie sprawę, że jest to może sytuacja sprzyjająca dziecioróbstwu za kasę, ale bez tego polska się wyludni niedługo

re...........ka

2013-06-15, 12:15
Cytat:

To piękne słowa, te o "byciu kowalem swojego losu", szczególnie gdy wypowiada je ktoś żyjący z naszych podatków. Z pewnością pan Mucha doskonale potrafi utrzymać siebie i swoją rodzinę, dzięki pensji w całości zasilanej pieniędzmi podatników.


No k***a mać! Rozumiem, że za te "ułatwienia" wielmożna Pani eurodeputowana płaci oczywiście ze swojej kieszeni. Nie dość, że z własnych podatków muszę utrzymać bandę urzędników to mi jeszcze co chwilę dokładają jak nie koncert madonny to teraz dzieciorobów, którzy zamiast stosować antykoncepcję parzą się jak zające, a potem piszczą, że bieda. STOP DLA PAŃSTWA SOCJALNEGO!!!

MarekkkM

2013-06-15, 12:26
@rebelka, lepiej żeby nasze podatki szły na zwiększenie ilości dzieci w Polsce, niż na tych pie**olonych nierobów zwanych urzędnikami. Lepiej, żeby ciapaci zalali nasz kraj tak, jak zalali Francję i Niemcy? Może to jest sposób na to, by wiele rodzin mogło wreszcie ruszyć się z tego gówna, nie ruszając się z tego kraju!

facet85

2013-06-15, 13:41
noż k***a, urwać mu głowę, nasrać, wrzucić spermę ciapatego i wyj***ć do afryki... k***a mać j***ny h*j

RockyWood

2013-06-15, 14:29
hahah urzędników można ustawić tylko trzeba z nimi stanowczo i co najważniejsze - trzeba znać SWOJE prawa oraz (niestety) obowiązki ustawowe urzędnika. W Tarnowie pewien taki facet się nawinął - chciał coś tam załatwić odnośnie auta i podobno go odsyłali od okienka do okienka bo żadna babka nie potrafiła mu pomóc. Darł się jak popie**olony na cały urząd ale - co ciekawe - zero wulgaryzmów :) . Doskonale był zorientowany co i gdzie powinien załatwić - jak się okazało jakiś były dyrektor urzędu w Krk. Babki po prostu robiły z niego idiotę, może dlatego że był ubrany jak "chłop" :D . Koniec końców jedna babka biegała po całym urzędzie szukając drugiej ( :amused: ) żeby załatwić kwit dla tego pana.

re...........ka

2013-06-15, 14:58
@MarekkkM w pewnej części się z Tobą zgadzam, ale dobry socjal dla produkujących dzieci wykorzystują właśnie Ci o których piszesz. Z drugiej strony, w Polsce wszelkie świadczenia socjalne otrzymują bez problemu ludzie, którym się on nie należy, a nagłaśniane są głównie problemy ludzi dla których takie świadczenie są potrzebne i niezbędne bo nie starcza dla nich pieniędzy. Miałem kiedyś ochotę sprezentować komuś z mojej okolicy szlachetną paczkę i po krótkiej analizie kandydatów zrezygnowałem, kandydatów było trzech mniej więcej na podobnym poziomie: małżeństwo po 50 i trójka dorosłych synów 17, 20 i 24 lata wszyscy bezrobotni! No i k***a pomóż takim. Pomoc powinna być jak wędka nie jak marchewka! Rozumiem, zniżki na bilety komunikacji czy wydarzenia kulturalne, ale jak mam utrzymywać patologie, które wolą wydać pieniądze na cokolwiek, a żałują paru złotych na antykoncepcje wybacz.

strupek69

2013-06-15, 16:37
Ja od siebie dodam.
Wszystko fajnie. Państwo powinno być socjalne. Myślę, że dlatego: płacę podatki to wymagam.
Tak właśnie myślę.
Teraz do wypowiedzi pana Muchy. Podejrzewam, że "robotę" jaką ma, załatwiła mu rodzina (tam się nie dostaniesz bo myślisz dobrze dla społeczeństwa). To nie powinien zabierać głosu bo przede wszystkim ON jest właśnie takim nieudacznikiem.
A jeśli chodzi o pomoc rodzinom wielodzietnim.... czy innym ludziom, od tego jest państwo by im pomagać, nie my obywatele. Na to właśnie powinny iść podatki, a nie na "majbachy" i ochronę.
PS
zawsze wk***iały mnie spoty typu "i ty też możesz pomóc" co jest , k***a!? drugi raz?!
Przepraszam za błędy , jeśli jakieś były.

iron.the.great

2013-06-16, 03:41
A ja się częściowo zgadzam z Panem urzędnikiem. Bo to się skończy tak, że beje, które nie potrafią czy nie chcą znaleźć pracy będą robić dzieci do momentu, aż będą ich mieli tyle, że nie będą musieli pracować. We Francji graniczna liczba, to chyba troje dzieci. Jak się ma tam powyżej trójki dzieci to można żyć z samych świadczeń socjalnych. Genów nie oszukacie. Dziecko, którego rodzice nie pracują i żyją z socjalu też wyrośnie, w większości przypadków, na takiego samego beja. Socjal rodzinny jest też powodem tego, że imigranci w Europie mają tak dużo dzieci. Jest to jedna z przyczyn tzw islamizacji Europy. Nie może być tak żeby dziecko było w jakimkolwiek sensie źródłem dochodu. Można inaczej wspierać rodzinę. Powinno się inwestować środki w przedszkola, żłobki, szkoły tak, żeby nie były to przechowalnie dla dzieci, a jednocześnie żeby rodzice mogli ze spokojem pracować w czasie gdy pociechy są pod fachową opieką. Może, zamiast pracodawcy, pensję podczas urlopu macierzyńskiego powinno wypłacać rodzicom państwo. Wtedy mielibyśmy pewność, że dzieci mają osoby zaradne życiowo i takie, które potrafią zapracować na ich utrzymanie. Jednym słowem by praca i kariera nie były przeszkodą w posiadaniu dzieci, a z drugiej strony by na dzieci mogły sobie pozwolić osoby, które zapie**alają i płacą podatki, a nie osoby, które siedzę na dupie, nic nie robią i wyciągają rękę po pieniądze z naszych podatków. W zasadzie nie sprzeciwiam się socjalowi dla rodziny tylko jego formie i grupie docelowej.

Quazzare

2013-06-16, 11:41
Trochę racji ma, wiele rodzin wielodzietnych to rodziny patologiczne, ale wiele z nich to też rodziny normalne gdzie rodzice zapie*rzają na 2 etaty by móc utrzymać dzieci, bo zaiste te PRZYWILEJE i DATKI na dzieci są tak wielkie że aż och (na ten przykład becikowe, cały 1000 zł, no na pieluchy i ubranka może starczy i to przez cały miesiąc). Gigantycznie niebotyczne sumy (szkoda tylko że książki dla takiego dziecka jak do szkoły idzie to potrafią zabrać nawet taki miesięczny zasiłek dla całej rodziny), no zaplecze socjalne, jest gigantyczne. Ciekawe czy urzędnikom którzy mówią takie rzeczy jest tak samo ciężko jak rodzinom wielodzietnym?

enjoy7

2013-06-16, 12:01
Tak źle i tak nie dobrze. Jeden debil będzie marudził, że dziecioroby, a prawda jest taka, że przydałyby się teraz wielodzietne rodziny, bo na dzień dzisiejszy są zamykane szkoły i przedszkola, a w przyszłości kto utrzyma to państwo? Albo będziemy zmuszeni sp***alać stąd jak najdalej, albo będziemy mieć wiek emerytalny 87 lat, albo w ogóle zniosą wiek emerytalny i trzeba będzie zapie**alać za czapkę drobnych aż się kopnie w kalendarz. Mamy coraz starsze społeczeństwo, a będzie coraz gorzej.