18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rybki

Wiewiór z lasu • 2012-12-07, 13:21
I dobrze nam znany pok***iony mieszkaniec Norwegii


zastrzyk7

2012-12-08, 13:06
Siema to co on je to się nazywa Surströmming byłem w Skani i to ludzie jedli ta puszke otwiera sie na dworzu bo ryba tam znajdująca się ma parenascie lat, smród niesamowity a odbija ci się potym przez tydzień to tak jak unas oni nie dotkną bigosu bo dla nich to smród a my tej ryby.

Cytat:

Surströmming (kiszony śledź) to szwedzki przysmak ze sfermentowanych śledzi bałtyckich. Jest sprzedawany w puszkach, które po otwarciu uwalniają bardzo nieprzyjemny zapach. Z powodu tego zapachu, który przypomina zgniłą rybę albo kiszoną kapustę, surströmming nie jest zbyt popularny poza Szwecją i mówi się, że ludzie, którzy go próbują, mogą być pewni, że go nigdy nie zapomną. Z powodu zapachu danie jest często spożywane na zewnątrz. Otwieranie puszki pod wodą może trochę zmniejszyć zapach, jak również ustrzeże otwierającego przed nieopatrznym chlapnięciem zalewy, które może być tragiczne w skutkach dla odzieży.
Śledź poławiany jest na wiosnę, gdy jest w doskonałej kondycji i tuż przed tarłem. Śledź fermentuje w beczkach przez jeden do dwóch miesięcy, później jest puszkowany, a fermentacja trwa nadal. Pół roku do roku później powstaje tyle gazu, że walcowata puszka zmienia kształt na bardziej kulisty. Łatwo znaleźć puszki o takim kształcie w każdym markecie w Szwecji. Niektóre linie lotnicze wprowadziły zakaz przewożenia tych puszek na pokładzie, ponieważ zaliczają je do kategorii pojemników pod dużym ciśnieniem.


firer

2012-12-08, 13:49
Proponuję czytac komentarze, no chyba, że ktoś jeszcze chce wytłumaczyc co to wpie**alał ten kolo.

KaOeNDeI

2012-12-08, 15:00
gdyby polak nagrał coś takiego to połowa pisałaby że ma naj***ne i robi z siebie ciula... ;)

ulifont

2014-01-22, 03:41
w Norwegii nie ma czasem częściowej prohibicji?